Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router Cerberus P 6331-42 spowalnia upload.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 piottz

piottz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 20 09 2011 - 15:32

Witam
Router Cerberus P 6331-42 spowalnia mi upload. Mam internet 6Mb/s w Netii na łączach TP. Upload w tej opcji to 512kb/s. Jak podłącze internet przez modem sagem 800 to wszystko jest w porządku, natomiast po podpięciu przez router upload spada do około 350 kb/s. Wi-fi mam wyłączone.

  • 0

#2 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 20 09 2011 - 17:11

A twoje pytanie to? Zgaduję że chcesz aby to działało szybciej?

Nie za bardzo się znam na routerach, ale zdaję mi się że po prostu ten Cerberus to jakościowo słabszy router od tego Sagema i złe wykonanie nie pozwala na szybszy upload...

P.S A nie możesz używać tego Sagema skoro jest lepszy?

  • 0

#3 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 20 09 2011 - 17:45

Ja mam dokładnie ten router i nie mam żadnych problemów z nim, a działam na wi-fi i osobiście nie uważam by był gorszy od sagema z samego względu na to, że obsługuje prędkość do 24Mbps (ADSL2+), a Sagem tylko do 8Mbps ;)
  • 0

#4 piottz

piottz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 20 09 2011 - 21:22

Widać nie za bardzo się znasz Ataken skoro twierdzisz, że badziewny modem Sagem o wartości 30 zł dodawany do Neostrady jest lepszy od routera za którego jakiś czas temu dałem ponad 130 zł. Może ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak? Najlepiej ktoś kto się orientuje w temacie.
  • 0

#5 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 20 09 2011 - 21:51

Tak nie znam się, i właśnie to napisałem w moim poście powyżej. Trochę się przejęzyczyłem mówiąc że Sagem jest lepszy, chodziło mi, czy nie możesz używać tego Sagema skoro w twoim przypadku działa on lepiej od tego Cerberusa...

P.S Cena to nie wszystko. Jak nie wierzysz to sam sprawdź: Wejdź na allegro i poszukaj jakiegoś zestawu za, powiedzmy 3000zł... A teraz wejdź do naszego tematu polecanych zestawów i spójrz na nasz zestaw za 3000zł. O niebo lepszy prawda?

Użytkownik Ataken edytował ten post 20 09 2011 - 21:52

  • 0

#6 piottz

piottz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 20 09 2011 - 22:06

Wiem, że cena to nie wszystko. Nie jestem jakimś ignorantem w dziecinnienie sprzętu komputerowego i trochę sobie poczytałem zanim kupiłem ten router. Poza tym chyba wiesz czym się rożni taki neostradowy modemik od routera? Do tego modemu nie podłącze więcej sprzętu i nie ma on wi-fi. Od razu dodam, że problem występuje także, jak mam podłączony tylko jeden komputer i wi-fi wyłączone. Nie po to zapłaciłem 130 zł żeby router leżał w szafie a ja będę się męczył z tym modemem.

Edit
Zapominałem dodać, że przywrócenie ustawienie fabrycznych routera też nie pomogło.

Użytkownik piottz edytował ten post 20 09 2011 - 22:29

  • 0

#7 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 20 09 2011 - 23:33

Kolego drogi problemem jest zła konfiguracja lini telefonicznej na której masz internet. To jest dosyć często spotykany problem jeżeli ktoś ładuje router na linie Tepsy, a nie korzysta z ich urządzeń czy też urządzeń firm wynajmujących daną linię....

Jedynym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Netią by ta skontaktowała się z TP w celu prawidłowej konfiguracji sieci przesyłowej pod ten właśnie Router i tą linię. Jak pójdziesz do Neti czy zadzwonisz to powiedz im iż po podłączeniu Routera nie masz takiej prędkości jaką powinieneś mieć (inaczej mówiąc nie spełnia tego co w umowie). Najlepiej jeszcze jak podasz model Routera im ;)

Użytkownik Abback edytował ten post 20 09 2011 - 23:33

  • 0

#8 piottz

piottz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 09 2011 - 12:27

Na pewno taka jest przyczyna, jeżeli jeszcze 2-3 miesiące temu (nie wiem kiedy dokładnie wystąpił problem) działało wszystko poprawnie?
  • 0

#9 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 21 09 2011 - 12:48

A czy na Sagemie wszystko chodzi jak powinno czy też tego typu problem jest ??? Może źle skonfigurowałeś połączenie routera z linią pod którą masz internet ??? Podałem takie rozwiązanie bo wiele razy się z takim czymś spotkałem i wydało mi się to najbardziej prawdopodobne lecz nie ukrywam iż mogę się mylić. Sprawdź czy aby na pewno dobrze skonfigurowałeś Router ;)
  • 0

#10 piottz

piottz

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 09 2011 - 13:15

No właśnie ustawiłem tak ja zaleca poradnik na stronie Pentagrama dla mojego usługi Netii na łączach TP. Na Segemie upload jest w porządku tak jak wcześniej napisałem, z downloadem może trochę nie wyrabia, ale to już wina tego, że ten modem jest za słaby.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych