Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router Cerberus ADSL2+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 djdanhill

djdanhill

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 10 2007 - 10:28

Witam

Mam taki mały problem u siebie z netem i prosze was o pomoc bo juz sam nie daje rady.

Mam Neo 1MB i chcialem ja podzielic na dwa kompy (jeszcze drugiego kompa nie mam), zakupilem do tego router PENTAGRAM CERBERUS ADSL2+ P6311-072 i pojawia sie problem.

Problem polega na tym, że jak odpale jakiegos uTorrenta to przez jakis czas wszystko chodzi fajnie szybko itd, ale po pewnym czasie transfery mi spadaja drastycznie i nie wiem czemu. :D

Przeczytalem troche artykułów o tym ze mozna oprogramowanie zmienic itp, ale wszystko jest opisywane do starych modeli CERBERUSA.

Ten router ma wbudowany Firewolla moze tu cos trzeba zmienic ustawic.

Bardzo prosze o pomoc.

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 01 10 2007 - 19:07

Może tu coś znajdziesz

  • 0

#3 djdanhill

djdanhill

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 10 2007 - 14:32

Wczoraj siedziałem przy nim i ustawialem porty. No i jest dziwna anomalia, wrzucilem plik z PT z torrentem i zaczelo isc super dobrze max wykorzystania łacza, i za chwile wrzucilem plik z TNP tez z torrenta i leci 15kb.

Podlaczylem modem od Neo Sagema i oba ida tak samo o co chodzi.
Czego to wina ??
  • 0

#4 spokz

spokz

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 02 10 2007 - 14:43

Co to jest PT i TNP?
  • 0

#5 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 02 10 2007 - 17:00

Wczoraj siedziałem przy nim i ustawialem porty. No i jest dziwna anomalia, wrzucilem plik z PT z torrentem i zaczelo isc super dobrze max wykorzystania łacza, i za chwile wrzucilem plik z TNP tez z torrenta i leci 15kb.

Podlaczylem modem od Neo Sagema i oba ida tak samo o co chodzi.
Czego to wina ??


Przede wszystkim jeśli właczyłes firewalla w routerze i posiadasz też zaporę w komputerze to wyłącz ten pierwszy.
Co do predkości zasysania torrentów to chyba nie to miejsce na porady,powiem tylko tak PT to tracker prywatny gdzie gwarantowany upload to 126Kb/s zas TNP to tracker publiczny gdzie takiego uwarunkowania nie ma.Jesli uzywasz sieci torrent to wiesz zapewne iż prędkość zasysania zależy od w/w czynników oraz od ilości seed/leecher.To tyle :huh:
  • 0

#6 djdanhill

djdanhill

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 10 2007 - 10:01

Witam
Ale zagadka jest taka - podłączam router z PolishTrackera idzie super, włączam TNP.com.pl okazuje sie ze lapie mi 30 kb szybko zmieniam router na modem neostrady, odpalam cos z TNP i ciagnie ponad 100kb.

Tu o taki problem chodzi :huh:
  • 0

#7 megaluj

megaluj

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 10 2007 - 19:33

mam identyczny problem ... wtf?!? .. może ktoś pomóc?

e: nie korzystam z polskich trakerow tylko jakichstam zagranicznych ale mam identyczne objawy, jak jade przez router to 10 -20kb a jak przechodze na modem od tepsy to momentalnie maksymalna ustawiona predkosc sie zalacza
  • 0

#8 megaluj

megaluj

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 10 2007 - 16:34

dobra juz wiem co bylo nie tak

firewall blokowal mi porty potrzebne do szybkiego dzialania mojego programu do torrentów (BitComet) ustawilem firewalla tak ze przekierowywal pakiety trafiajace przez ten port na mojego kompa i zaczalem ssac torrenty z maksymalna predkoscia. szczegoly jak przekazywac dane wchodzace na firewall na poszczegolnych portach (w zalezności od routera i programu) znaleźć można na stronie portforward.com - za[beeep]ista strona - wybierasz router potem wybierasz program i otrzymujesz instrukcje jak wszystko skonfigurowac zeby dzialalo. naprawde duzy wybor routerow i programow.

mam nadzieje ze to sie przyda osobom z podobnymi problemami z przechodzeniem z modemu na router. :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych