Skocz do zawartości


Ricky31

Rejestracja: 22 sty 2008
OFFLINE Ostatnio: 23 01 2013 21:29
-----

Moje tematy

Wymiana Athlona 64 X2 4000+ na...

21 01 2013 - 19:26

Witam. Chciałbym w moim sprzęcie stacjonarnym wymienić procesor, i tu pojawia się kilka problemów które chciałbym poruszyć. Po pierwsze, moja płyta główna to Gigabyte GA-M56S-S3 , a pod tym adresem jest specyfikacja :
http://www.gigabyte..../ga-m56s-s3_1x/

A więc, do sedna.
1.Czy mam wymienić po prostu, zwyczajnie, na Athlona 64 X2 6000+ , bo taki miałem podstawowy zamiar, bo wiem że będzie spokojnie współgrać z AM2?
2.Czy, pojawia się druga kwestia, jest napisane że ta płyta uciągnie AMD Phenom™FX/ AMD Phenom™/ AMD Athlon™ 64 FX/AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core/AMD Athlon™ 64/AMD Sempron™ ze złączem AM2+/AM2, hmm... niby wszystko spoko, ale pojawiają się dwie kwestie, a mianowicie:
a) co dokładnie oznacza "(Note) If you install an AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s); however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.", tak na język z informatycznego na polski, bo z angielskiego na polski to wiem, z tym że nie wiem jak przekładać się to będzie na liczby, czyli czy przejście na np. Phenoma 9500 nie spowoduje, że wyrzucę pieniądzę w błoto, bo gdy zmniejszy się przepustowość magistrali do 2000 MT/s, to nowy procesor będzie miał "podcięte skrzydła", i będzie to bezsensowna wymiana
b ) ok, niby jest napisane jakie procesory obsługuje, więc dlaczego wchodząc dalej w specyfikację "obsługa CPU", wyświetla się że mogę pod tego AM2 podpiąć nawet Phenoma II X4 czy Athlona II X4? Czy oznacza to, że procesor "wejdzie" w podstawkę AM2, tylko muszę w jakiś chiński sposób zmodyfikowac BIOS do nowszej wersji? ( mówię chiński, bo nie widzę nigdzie by Gigabyte umieścił takie uaktualnienia )

To by było na tyle, ostatnią rzeczą, jaką chciałbym wiedzieć to to, czy jeśli zmienię procesor powiedzmy na 95W ( obecnie 65W) , to wymagany będzie nowy zasilacz?

A, jeśli ktoś chciałby mi doradzić w kwesti jaki już konkretnie kupić sobie procek, to chciałbym wymieścić się w kwocie 200zł. Dziękuje za uwagę, byłbym rad, jeśli ktoś fachowy mi odpisze.