Skocz do zawartości


Zdjęcie

Resetowanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 08 2008 - 13:37

Witam wszystkich
Mam poważny problem z komputerem, od okolo 3- 4 miesięcy. Problem się ciągle nasila, więc postanowiłam napisać i prosić Was o pomoc. Chodzi o to, że wszystko w tym komputerze się resetuje (samo wyłącza) bez powodu i bez ostrzeżenia. Najbardziej denerwujące jest to że, przeglądarka internetowa bez przewy się wyłącza. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje :banana: Instalowałam różne przeglądarki i na każdej dzieje się to samo! Właczam przeglądarke intern. i po kilku sekundach, czasami minutach po prostu się wyłącza, a czasami w ogole nie chce się włączyć. Z innymi programami jest podobnie, np gg sie samo wyłacza po kilku minutach, skype też, nawet Word. Nawet komputer się często sam resetuje. Dodam że juz probowałam róznych rzeczy i nie pomogło :P Miałam formatowanie dysku i to nie pomogło (mam widows xp), zainstalowany miałam równiez program antywirusowy bo myślałam ze to problem z wirusami, ale niestety... problem istnieje i jest coraz gorzej! Jesteście moją ostatnią deską ratunku :P(( Proszę pomóżcie!

  • 0

#2 Piotrek20

Piotrek20

    Zaawansowany użytkownik

  • 556 postów

Napisano 09 08 2008 - 13:59

nie wiem czy ktoś mnie poprze ale 3 lata temu na moim starym kompie też się tak działo. kiedy odwiedziłem serwis okazało się że zasilacz w zasadzie pada. więc ja jedynie mogę po swoich doświadczeniach stwierdzić, że możliwa wina zasilacza.
Dobrym pomysłem też by było skorzystanie z takiego antywirusa jak NOD32 nawet w wersji TRIAL i ponowne przeskanowanie.

  • 0

#3 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 08 2008 - 14:13

Myślałam że da się rozwiązać ten problem bez serwisu... zwłaszcza że komputer już nie jest na gwarancji... :banana: Spróbuje tego noda, mimo ze próbówałam już kasperskiego, usunełam wszystkie wirusy ale problem nie zniknoł :P Ma ktoś jeszcze jakies pomysły co mogłabym zrobić by było lepiej? :P
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 09 08 2008 - 15:39

/FAQ-komputer-za...uje-t19825/
Może wszystkich powodów nie będziesz w stanie sprawdzić sama, ale poczytaj sobie i napisz które udało Ci się odrzucić.
  • 0

#5 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 08 2008 - 17:48

Przeczytałam wszystkie to powody, podane w tym linku. Większość z nich wyeliminowalam, ale niektóre budza moje wątpliwości, np.:
1. blue screeny - sprawdź kod błędu (STOP:0x...), wpisując go w google'u uzyskujesz bliższe informacje o usterce (nie pojawia się nic takiego u mnie)
2. zabrudzone styki - czyszczenie sprężonym powietrzem, można też zamienić kości pamięci miejscami (nie potarfie tego sprawdzić a tym bardziej zamienić kości)
3. zasilacz jest produkowany przez nieznaną firmę (tzw. no-name) - sprawdź jak komputer zachowuje się na zasilaczu pożyczonym od znajomego (mam zasilacz LINKWORLD. Model: LPG6-300W, nie mam od kogo pożyczyć inny zasilacz by sprawdzić jak się zachowuje na innym).

Co mam zrobić? :banana:
  • 0

#6 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 09 08 2008 - 17:58

Zasilacz strasznie szitowy, podaj nazwy reszty podzespołów :banana:
Pozdrawiam.
  • 0

#7 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 08 2008 - 18:19

Reszta podzespołów to:
Płyta główna: Asus A7V880
Procesor: AMD Sempron 2400 + Box
Pamięć: 2 x 256MB PC00
Karta graficzna: Radeon 9600 256MB
Dysk twardy: 80GB Seagate Barracuda
Nagrywarka: LG 52x32x52
Nagrywarka DVD: LiteOn
Stacja dyskietek: 1.44MB Alps

Czyli to może być wina tego zasilacza?
  • 0

#8 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 09 08 2008 - 18:50

Myślę, że tak. Warto sprawić jakiś lepszy zasilacz Chieftec bądź Modecom (nie Feel). Problemy powinny zniknąć :banana:
  • 0

#9 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 08 2008 - 19:07

Dziękuje za pomoc. W takim razie musze pomyśleć nad kupnem nowego zasilacza.
  • 0

#10 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 09 08 2008 - 20:48

Chyba, że mimo wszystko miałabyś od kogo pożyczyć zasilacz..
  • 0

#11 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 08 2008 - 01:22

niestety nie mam od kogo pożyczyć... a jak kupię ten zasilacz i nadal będzie to samo to już nie wiem co zrobie... ;]

  • 0

#12 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 10 08 2008 - 10:14

Jeżeli go kupisz i problem będzie się powtarzał to po prostu zwrócisz go w sklepie, i poszukamy problemu gdzieś dalej.

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 08 2008 - 10:17

Witaj; jeśli masz możliwość finansową to polecam ten zasilacz:Link, lub na Allegro zobacz czy jest 400W. To da ci gwarancję stabilnej i długotrwałej pracy komputera.
Po drugie sprawdź kondensatory na płycie głównej to takie duże walce na nich jest napisane x000μ zobacz ich górę czy jest płaska czy wypukła. Co do zabezpieczeń antywirusowych to Avast 4.7 Home, PC Tools Firewall Plus, Windosowski firewall możesz wyłączyć. Przeskanuj komputer programem Spybot-Search&Destroy. To na razie wszystko.
  • 0

#14 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 08 2008 - 12:29

Dziekuje za wszystkie pomocne rady ;] Jak tylko bede mogla to kupie nowy zasilacz. Narazie musze sie troche pomeczyc z tym bez przerwy wyłaczajcym sie komputerem.
//
Niestety pomyliliście się! :( Wydałam moje ostatnie pieniądze na nowy zasilacz i to nie pomogło! Komputer nadal się resetuje... proszę pomóżcie... ;] Jak rozwiązać ten problem??
  • 0

#15 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 08 2008 - 22:01

Aisami a zrobiłaś to co napisałem, przeprowadziłaś czyszczenie komputera z wszelkich wpisów programem Odkurzacz 11, oraz defragmentację dysku twardego. I czy czyściłaś komputer wewnątrz z kurzu, radiatory wszystkie wentylatory wszystkie płytę i zglądnij do starego zasilacza czy nie ma tam kurzu. Wszystko to czyścisz sprężonym powietrzem jest dostępny w sklepach komputerowych pojemnik kosztuje od 19zł do 25 zł.
Wpierw należało to zrobić dopiero potem zastanawiać się co dalej, zasilacz to ostatnia rzecz jaką należy rozpatrzyć.
  • 0

#16 aisami

aisami

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 28 08 2008 - 21:30

Tak. Zrobiłam wszystko co radziles, oczyszczony z wpisów Odkurzaczem, defragmentacja dysku zrobiona, przed zalożeniem nowego zasilacza był dokładnie czyszczony w środku. Przeglądarki interntowe się ciągle wyłaczają, i komputer sie resetuje.
Podam np że przy wyłaczeniu się IE jest komunikat: "Wystąpił problem z aplikacją IEXPLORE.EXE i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."
Przy Operze: "Wystąpił problem z aplikacją Opera Internet Browser i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."
A przy innych przeglądarkach podobne komunikaty.

POMÓŻCIE!! :)
  • 0

#17 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 14 09 2008 - 20:59

z własnego doświadczenia moge powiedzieć ze może to tez być wina chipset u.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych