Skocz do zawartości


Zdjęcie

Resetowanie komputera podczas obciążenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Calliactis

Calliactis

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 01 2008 - 11:26

Witam!
Przez jakiś czas obserwowałem forum, szukałem porad, ale tym razem muszę już niestety zadać pytanie...

Mam problem polegający na:
- wysypywaniu się systemu przy pracy z aplikacjami typu 3DStudio MAX, Lightroom, Photoshop, przy większym obciążeniu - pokazuje się 'BlueScreen'
- samoistnym wyłączaniu, bądź resetowaniu komputera w ww. przypadkach, zamiast wyskakiwania BlueScreen
- samoistnym resetowanie komputera podczas używania sieci WiFi (przesyłanie większego pliku, lub większa wymiana danych - np. przegrywanie pliku 400MB)
- samoistnych zmianach w ustawieniach BIOSu (np. resetowanie ustawień regulacji obrotów wiatraków, konfiguracji dysków, itp - to wystąpiło dotychczas 3x, reszta - prawie codziennie... ;] )

Sprzęt:
- Core2Quad Q6600 2,4GHz (nie kręcony)
- Asus P5K-E/WiFi-AP DH Deluxe- chipset Intel P35, z wbudowaną kartą WiFi (Realtek xxx)
- 4x Kingstone DDR2 PC2 6400 pracująca na 400MHz (łącznie 4GB, a widziane przez system 3,25GB)
- Galaxy GeForce 8600GT 256MB Silent
- 2x Seagate Barracuda 10 7200RPM 320GB połączone w RAID 0 (striped)
- DVD-RW LG - typ nieważny...
- Zasilacz Chieftec 400W (dostarczony z obudową typu LBX)

Zasilanie pokazywane w BIOSie:
coreV = 1,184V
3,3V = 3,304V
5V = 5,040V
12V = 11,820V (w systemie pokazuje już tylko 11,35V)

Temperatury:
CPU: 37-46 st.C
MB: 36-41 st.C
AUX (nie wiem kompletnie co to jest) - wskazuje: 60st. C

Jakieś możliwości przychodzą Wam do głowy?
Zasilacz? Pamięć? Płyta?...
Jak sprawdzić, są jakieś testy 'wygrzewające' płytę, CPU i testujące pamięć? Kiedyś były takie testy do kart graficznych, a czy jest coś tego typu do płyt i pamięci?...

Czy jest jakaś szansa wyliczyć moc potrzebną dla tego komputera? Może zasilacz za słaby?...

  • 0

#2 still

still

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 26 01 2008 - 12:24

Jaką masz Windę? Xp?

  • 0

#3 Calliactis

Calliactis

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 01 2008 - 13:36

Jaką masz Windę? Xp?


Vista Ultimate PL 32bit, z wszystkimi update'ami...
W międzyczasie - pomiędzy tym jak zobaczyłem Twoją odpowiedź, a jak napisałem tego posta zdążył mi ponownie wyskoczyć 'BlueScreen'....

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS P5K-E reset komputera restart komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych