Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rejestracja Windowsa H E oem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzesss93

Grzesss93

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 08 04 2009 - 22:34

Ponad miesiąc temu zainstalowałem system operacyjny "Windowa H E" wgrałem kilka cennych mi plików, utworzyłem konto użytkownika ale że przez pewien czas miałem laptopa to w PC'ta nie zaglądałem i z czasem wyczerpał się limit 30 dni w ciągu którego to musiałem go zarejestrować. Nie zdążyłem wgrać sterowników do modemu internetowego, dziś odpaliłem komputer i po zalogowaniu się wyskakuje okno bym zarejestrował Windowsa, mogę to zrobić telefonicznie lub przez internet, nie chcę rejestrować go telefonicznie, chciałbym zrobić to internetem tylko że jest problem otóż nie mogę zainstalować tego modemu gdyż jedynym wyskakuje to okienko w którym jak anuluje to się z automatu konto (jedyne na tym komputerze) wylogowuje. I teraz moje pytanie : Co zrobić aby zarejestrować Windowsa internetem, uprzednio mogąc swobodnie zainstalować sterowniki do modemu internetowego?

ps. zgubiłem stery do płyty gł. (gigabyte Ga - 945pl 53) można by prośić o wiarygodny link do wiarygodnych sterów do tejże płyty?

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 04 2009 - 01:28

Masz jakiś konkretniejszy powód aktywacji Windowsa "nie" telefonem ??

  • 0

#3 Grzesss93

Grzesss93

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 09 04 2009 - 09:42

Masz jakiś konkretniejszy powód aktywacji Windowsa "nie" telefonem ??



po pierwsze : jak mam znowu gadać z nienormalnymi osobami tak jak miało to miejsce w Netii gdy do nich dzwoniłem to szkoda mych nerwów
po drugie : ten Windows był instalowany na innym kompie i się obawiam że jak bd dzwonił to się skapnie koleś bądź kolesiówa że był rejestrowany na innym kompie bądź już nie będę mógł go zainstalować na kompie innym, na którym już był instalowany....

a po trzecie.... hmm, jak to jest z tą rejestracją, na ilu kompach może śmigać Windows i ile razy mogę go przeinstalowywać?
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 04 2009 - 11:38

Sądząc po treści tematu masz wersję OEM czyli do instalowania tylko na jednym komputerze.

Po za tym jak aktywujesz Windowsa to nie musisz z nikim gadać, jest tam coś w rodzaju automatycznej sekretarki do której jak zadzwonisz to poprosi cię o podanie twojego numeru cd key, i ona poda 2 cd key który trzeba wpisać na komputerze.

Ale jak to licencja OEM to już raczej nie zainstalujesz na innym kompie.
  • 0

#5 Grzesss93

Grzesss93

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 09 04 2009 - 12:16

Sądząc po treści tematu masz wersję OEM czyli do instalowania tylko na jednym komputerze.

Po za tym jak aktywujesz Windowsa to nie musisz z nikim gadać, jest tam coś w rodzaju automatycznej sekretarki do której jak zadzwonisz to poprosi cię o podanie twojego numeru cd key, i ona poda 2 cd key który trzeba wpisać na komputerze.

Ale jak to licencja OEM to już raczej nie zainstalujesz na innym kompie.



Tylko że tu pojawia się pewna nieścisłość tj. ja już tego Windowsa instalowałem na kompie(powiedzmy Y), zainstalowałem na komputerze X i tera po jakimś czasie wyskoczyło iż muszę rejestrować go... też mnie to dziwi że się zainstalował na kompie X... a można bez żadnych problemów w trybie awaryjnym zainstalować sterowniki do modemu internetowego i potem wł. tryb normalny i najnormalniej w świecie nawiązać łączność ze światem przez neta i go zarejestrować (chociaż spróbować), czy winda mi się kompletnie nie posypie... czy jest takie coś j.w. możliwe? Kolega mi mówił że można obejść rejestracje po przez skopiowanie plików jakiś.... nie wiem jakich, wiesz ktoś może... czy jest to realnie możliwe?
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 04 2009 - 14:51

/Sprytna-Aktywacja-t34365/
  • 0

#7 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 09 04 2009 - 17:50

Jeśli instalowałeś Windowsa na licencji OEM na więcej niż jednym komputerze, to jest to kradzież.
  • 0

#8 Grzesss93

Grzesss93

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 09 04 2009 - 22:01

Jeśli instalowałeś Windowsa na licencji OEM na więcej niż jednym komputerze, to jest to kradzież.



może pan mnie zabij za to... przecież nie wgrałem pirata pozbawiając Microsoft'a kasy.... bynajmniej zapłaciłem za płytę.... a że mam jedną.... a chcę na dwa kompy to nie powód by człowieka tak denerwować jak ty właśnie to zrobiłeś... a ciekawi mnie czy ty na wszystkich komputerach masz zakupionego oddzielnego windowsa.... czy jakoś se żeś tego nie ominoł panie obronco Billa....

Jeśli chcesz na dwa kompy to wykup licencję box. Sam w domu mam wszystkie systemy 100% legalne. Nie jestem obrońcą Bila a po prostu praw autorskich oraz przeciwnikiem kradzieży.

Użytkownik eunstachy edytował ten post 10 04 2009 - 18:11

  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 04 2009 - 15:26

Zadzwoń do nich, z nikim nie będziesz rozmawiał za wyjątkiem automatycznej sekretarki, która krok po kroku pomoże ci przejść cały proces rejestracji. Wbrew pozorom zajmie to nie więcej niż 5 minut. Jesli chodzi o zmianę komponentów, to klucz jest przypisany do płyty głównej i jak ją zmienisz to może zostać wygenerowany nowy klucz i będą kłopoty, spróbować nic nie szkodzi.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: konto użytkownika konto administratora



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych