Skocz do zawartości


Redux

Rejestracja: 25 lis 2012
OFFLINE Ostatnio: 05 02 2013 21:44
-----

Moje posty

W temacie: Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku

22 01 2013 - 01:49

Wyzerowanie dysku nic nie dało, ale samemu udało mi się zrobić postęp w tej sprawie.
Sprawdziłem komputer na zasilaczu brata (Rasurbo 550W) i jak do tej pory to działa bardzo dobrze. Od godziny 17:00 miałem jedno zawieszenie (coś koło 20:00), do teraz wszystko jest okej. Czy to jednoznacznie informuje mnie o tym, że zasilacz do wymiany? Jeżeli tak - to jaki możecie polecić w dobrej cenie? W zasilaczu (prócz oczywiście złacza 20pin i 4pin) mile widziane:
- minimum 1 złącze zasilające SATA,
- minimum 2 złącza molex,
- złącze FDD/mini-molex,
- złącze 6pin (potrzebuję na coś, na razie nic pewnego ale chciałbym mieć go dla pewności)

// załóż osobny temat w odpowiednim dziale //

W temacie: Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku

13 01 2013 - 23:38

Nie wiem. Zauważyłem też, że za każdym resetem czas, po jakim komputer zawiesza się, ulega przedłużeniu. Dlaczego?

W temacie: Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku

13 01 2013 - 21:59

Jeżeli chodzi o SMART to jest okej:
Dołączona grafika
Co do tego minidump to udało mi się go wydobyć. :)
Link: minidump.zip - Speedy Share - upload your files here
Co do badsectorów to właśnie włączyłem skanowanie w HDD Regenerator - odpalonego z pendrive'a.

HDD Regenerator nie znalazł żadnych błędnych bad sectorów.


EDIT: HDD Regenerator odpalony pod Windowsem pokazuje coś innego, niż CrystalDiskInfo...
Dołączona grafika

W temacie: Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku

13 01 2013 - 12:19

Nie ma sprawy, tylko czy masz jakis sposob na to, by w ogole dostac sie do tych plikow poza Windowsem? Bo minute po logowaniu komputer sie wiesza, wiec...
Dodam jeszcze cos. Wczoraj po paru resetach komputer zaczal lepiej dzialac, lecz niewystarczajaco dobrze - wieszal sie co okolo dwie godziny, przez co mozna bylo z niego skorzystac. Korzystajac z okazji uruchomilem IntelBurnTest i dwa razy ukonczyl 10 testow z powodzeniem. Pozniej, bo o okolo godziny pierwszej, zostawilem komputer wlaczony na noc by zainstalowac aktualizacje. Dzis wstaje i okazuje sie, ze zawiesil sie juz o 2:30. Zresetowalem go a tu historia znow sie powtarza - zawiecha, rzadziej reset w ~2 minuty po zalogowaniu sie, czasem potrafi sie zawiesic na ekranie "Trwa wczytywanie systemu Windows"... Juz nie mam do tego sil :(

W temacie: Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku

12 01 2013 - 19:21

Spod bootowalnego USB, szkoda mi płyty CD na to, Co do pamięci to za chwilę je przetrę i dam znać.

Kości przetarte, banki przedmuchane sprężonym powietrzem. Sytuacja się nie poprawiła,