Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recovery w Lenovo IdeaPadY550


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil26

Kamil26

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 18 07 2011 - 23:58

Witam,mam problem.Mam na dysku bałagan i chcialem zrobić porządek,zrobić formata bądź odzyskiwanie systemu.Jednak punkty przywracania są zlokalizowane na pare dni temu.Nie mam żadnej płyty tak więc pewnie du** blada.Na dysku o nazwie Extended D jest plik o nazwie-Windows7Fresh nie dotykać.GHO.Więc pewne to też nie to.Poradźcie mi co mam z tym zrobić.Nie wiem czy w sklepie dadzą mi jakąś płytkę.Sorry za głupie pytania ale jestem zielony w tych sprawach.Może ktoś ma płytę recovery.Chciałem spóbować zrobić kopię zapasową systemu w One Key Recovery.Wyskoczył błąd.Dołączam screen błędu.Z góry dziękuje za pomoc.


http://img228.imageshack.us/img228/201/75749240.png

Użytkownik Kamil26 edytował ten post 19 07 2011 - 00:01

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 07 2011 - 11:21

Musisz przywrócić rozmiar partycji(np. programem gParted, lub instalator Linuksa np. Ubuntu). Zmiana rozmiaru partycji: tutaj. Koniecznie jako primary i tam dać.Pełną instrukcję masz na stronie www. Tu masz inna instrukcje po polsku z forum nhl.pl:

- PTEDIT32.exe
- OneKey Recovery 6.0
- Program do zmian partycji (np. Gparted)

Jeśli masz zapaskudzony system i nie chcesz później przywracać sobie tego bałaganu to zabezpiecz swoje dane z partycji C: i przywróć system do stanu zerowego (taki jak w momencie zakupu). Jeśli to co masz aktualnie w kompie odpowiada Ci w zupełności to jedziemy:

1. Zmiana rozmiaru lub/i dodanie dodatkowych partycji (Gparted lub inny program do partycji).
2. Reset i sprawdzenie czy wszystkie partycje sa takiej wielkosci jak chcemy.
3. Mozna dodac potrzebne i usunac zbedne oprogramowanie ktore chcemy miec po przywroceniu systemu.
4. Uruchomic Onekey Recovery 6.0(URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR!) i zrobic obraz partycji, zapisac go na dysku D: . Plik nazwac factory.wsi (bardzo ważne żeby właśnie tak nazwać plik).
5. Uruchomic PTEDIT32.EXE > wybrac dysk Drive 1 (domyślnie powinien być już wybrany) > kliknac dwa razy na pozycje nr 12 (trzecia od gory) > wyskoczy okienko w ktorym wybierz pozycje nr 07 Installable File System i kliknij OK > wybierz Save Changes i potwierdz wybor.
6. Zresetuj komputer, po wszystkim pokaze sie wczesniej niewidoczna partycja.
7. Na tej nowej partycji pokażą sie pliki factory000.dsi, factrory.wsi itd. Skopiuj wszystkie pliki zaczynające się na factory... do innego folderu na dysk D: lub je usun jesli nie chcesz oryginalnego obrazu visty. Radzę jednak pozostawić sobie te pliki bo w razie kłopotów po prostu wracacie do pierwotnego rozmiaru partycji C: i robicie recovera właśnie z tej kopii systemu.
8. Po skopiowaniu "pierwotnej" visty (tak ją umownie nazwijmy) zmieńcie w opcjach folderów na "Pokaż ukryte pliki i foldery". Na dysku LENOVO pojawi się wcześniej ukryty folder Lenovo w którym jest nasza wersja kopii bezpieczeństwa (ta którą robiliśmy w 4pkt). Teraz trzeba to wszystko skopiować na wcześniej ukrytą partycję.
9. Po wszystkim znowu otworz PTEDIT32.exe i wybierz nr 07 (3 od góry). Zmien go na nr 12 (tym razem po prostu wpisz z klawiatury 12 i zapisz zmiany.
10. Reset komputera.
11. Gratulacje. Od teraz masz nową partycje

  • 0

#3 Kamil26

Kamil26

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 19 07 2011 - 16:01

ale po co mam przywracać rozmamiar partycji skoro ja nic w partychach nie mieszałem.Jak włączam One Key Recovery to ustala ścieżkę kopi zapasowej na D ale wyrzuca ten błąd,który wkleiłem.Miejsce na dysku też jest więc nie wiem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych