Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recenzje Gier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 08:15

Witam specjalnie dla forum tweaks postanowiłem zamieszczać zrobione prze zemnie recenzje gier komputerowych. Pierwszą recenzję zaczniemy od niedawno wydanej gry Wolfenstein a więc do dzieła.


Gra ukazała się w Polsce 21 sierpnia 2009

Dostepna jest na: PC, XBOX 360 oraz PS3

Gatunek: FPS
Sci-Fi
Survival horror


Tryb gry Singleplayer / multiplayer

Wymagania gry:Pentium 4 3.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

Grę kupiłem w empiku za 119,90 zł

Wymagania wiekowe: 16+ ( choć według PEGI: 18+ )



Grę stworzyło studio Raven Software przy współpracy ze słynnym juz id Software ( john carmack ) oraz wydana przez Activision.
W grze przenosimy się do roku 1943(toczy się wtedy II wojna światowa) oraz ponownie wcielamy się w postać B.J. Blazkowicza gdzie walczymy z nazistami na czele których stoi niejaki Heinrichem Himmlerem. Zadanie postawione graczom w grzę jest dosyć proste mamy na celu powstrzymać nazistów oraz ich plan związany z Czarnym słońcem jest to taka manna dzięki której nasz bohater może miedzy innymi spowalniać czas oraz tworzyć niewidzialną tarczę dzięki której żaden pocisk nas nie rani. Gre napędza dosyć stary już silnik id Tech 4 ( użyty między innymi w Doom 3) został on trochę podrasowany do wymagań dzisiejszej grafiki i grafika może nie jest tak piękna jak w Crysis ale mi się podobała przy zachowaniu rozsądnych wymagań systemowych. W grzę oprócz nazistów walczymy również z takimi potworkami ;) (nie wiedziałem jak je nazwać) oraz z Bosami. Podobało mi się również ulepszanie broni między innymi można założyć tłumik powiększyć magazynek itd. To jeszcze szybko o Inter-face jest przemyślany dobrze umieszczony oraz czytelny. W grzę jest jeszcze jeden gadżet którym jest świat równoległy. Możemy się tam przenieś wtedy gdy mamy naładowaną energie wówczas świat staję się zielonkawy oraz widać rzeczy których wcześniej nie było widac miedzy innymi tajemiczę przejścia słabe punkty wrogów. Uzbrojenie normalnę bronie z tamtego okresu oraz parę dodatkowych między innymi Plazma która fajnie pali naszych wrogów.






PLUSY +

Wymagania( nie są dosyć wygórowane jak na dzisiejsze czasy)

Spowalnianie czasu oraz tarcza

Bossowie

Oraz w miarę ładna grafika


MINUSY -

Długość gry

Czasami wydaje mi się że dwa razy robię to samo


MOJA OCENA 4/5




Specjalnie dla Forum Tweaks napisał TOMASIK17 kopiowanie bez zgody autora zabronione ©




// Przyklejam /macsch

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 26 08 2009 - 11:38

przydałyby się jakieś fotki itp , troche za krótka ta recenzja.

  • 0

#3 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 13:13

Następną recenzję postaram się zrobić dłuższą oraz dodać screeny z gry. Moim zdaniem fajnie jest przeczytać recenzję gry na forum. może macie jeszcze jakieś propozycję bądź uwagi???
  • 0

#4 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 26 08 2009 - 19:50

Napisz trochę o fabule następnym razem i zrób skalę 1-10 będzie lepiej oceniać, napisz o co Ci z tą długością chodzi powinno to być w minusach zawarte albo wkomponowane w recenzję.
  • 0

#5 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 20:07

Gra moim zdaniem jest za krótka co prawda Call of Duty 4 było jeszcze krótsze ale tam akcja jest tak intensywna że nie powinno się narzekać na jej długość.A w Wolfenstein akcja jest zbyt ospała co prawda niektóre momenty są bardzo fajne ale jednak gra jak dla mnie jest zbyt wolna.
  • 0

#6 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 26 08 2009 - 20:18

Od razu lepiej. I przy okazji pisz dłuższe recenzje i pomysł na recenzję napisz o Crysis'ie i GTA IV oraz Assassin's Creed i podaj swoją konfigurację i jak Ci gra chodziła tj. ilość klatek/ustawienia
  • 0

#7 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 26 08 2009 - 20:29

Na razie chciałem sprawdzić jak wam się podoba ten pomysł. Myślę że się spodobał więc będę zamieszczać kolejne recenzje gier w tym temacie. Co do gier to mogę napisać recenzję prawie każdej gry na PC oraz Xbaxa 360 PS3 brak. Następnym razem będę podawać konfigurację sprzętową oraz ustawienia graficzne. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi bądź propozycję to chętnie ich wysłucham.
  • 0

#8 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 27 08 2009 - 13:46

Nie zapomnij o średniej liczbie fps ;) Bo to pomaga sprawdzić czy rzeczywiście na kompie pójdzie BTW jaki masz sprzęt?
  • 0

#9 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 27 08 2009 - 16:05

AMD Phenom II X3 720
Gigabyte MA770-UD3
OCZ 4GB
GeForce GTX 260 planuję SLI
Samsung 500GB
Chieftec 650W


Średnia liczba klatek to 44-47 fps
Rozdzielczośc: 1920x1080
Wszystkie detale HIGH
Bez AA
  • 0

#10 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 27 08 2009 - 20:03

Oj to jednak zbyt wielu osobom się nie przyda w szczególności jak będzie w SLI ;)
  • 0

#11 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 27 08 2009 - 20:45

To na razie taki plan zobaczymy co przyniesie mi mikołaj ;)

  • 0

#12 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 28 08 2009 - 08:38

Twój Mikołaj jest bardzo fajny też takiego chcę ;)

  • 0

#13 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 03 09 2009 - 19:54

Witam. Kolejna recenzja mam nadzieję że lepsza niż pierwsza :banana:

Dzisiaj chciałby zrecenzować wczoraj nabytą grę Counter-Strike (inaczej CS) -jest to internetowy taktyczny shoter. Stworzyło go dwóch kolegów Minh Le i Jess Clife w 1999r. jako mod do gry Half_life.Na samym początku mod ten wymagał do gry Half_life'a ale potem się to zmieniło gdyż z upływem czasu tworzona jego coraz to nowszą wersje.Rozgrywka w Counter-Strike bazuję na walce dwóch drużyn ( terroryści oraz antyterroryści).W której jedna ze stron musi bronić miejsce gdzie podkłada się bombę( zwany bombsitem) lub uwolnić zakładników a, druga podłożyć bombę oraz pilnować zakładników.Graz została stworzona z myślą o rozgrywkę przez internet jednak z czasem pojawiła się również opcja grania z tzw. botami (imitacją żywych graczy).Z czasem do gry pojawiały się różnę modyfikację tworzone przez graczy .Counter-Strike stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych, na których znajduje się do dziś.


Aby grać w grę najpierw należy zainstalować program STEAM oraz zarejestrować się(po wpisaniu kodu umieszczonego w pudełku)



Na samym początku granie w tą grę mogło by się wydawać trochę trudna(na początku byłem totalnym n00bem :P) ale z czasem nabierasz się wprawy oraz refleksu.
Można się wyśmienicie bawić.Grafika tej gry wypada dosyć słabo patrząc na dzisiejsze FPS-y ale dla mnie nie liczy się grafika tylko zabawa jaką sprawia granie w daną grę.Granie dostarczą dużą dawkę adrenaliny wszystko dzieje się tam tak szybko że nie zauważymy a już minęło parę godzin odkąd zaczęliśmy zabawę z tą grą.Arsenał jest tutaj urozmaicony dostępne są między innymi AK-47,Desert Eagle,MP5,M4A1, oraz tzw. AWP(broń zadaje największe obrażenia z pośród dostępnych broni w grze).Może trochę o dzwięku odgłosy są dobre dźwięk w grze odgrywa dość znaczącą role więc radzę grać na słuchawkach na głośnikach czasem się da się usłyszeć biegnącego przeciwnika więc najlepiej w tej grzę sprawdzą się słuchawki. Komunikacja między graczami odbywa się poprzez czat bądz kontakt głosowy który jest przydatny gdy gramy z wieloma graczami.o pewnych sprawach dotyczących gry pewnie zapomniałem ale nie sposób jest opisać tą wspaniałą grę w to trzeba zagrać :0


Poniżej parę zdjęć:


cs1.jpg

cs2.jpg

cs3.jpg

cs4.jpg

Cena: 46.99zł (EMPIK)


Wymagania gry:procesor:

500 MHz

RAM: 96 MB

karta graficzna: SVGA (16 MB)

system operacyjny: Windows 95/98/NT/XP/2000/Vista

500 MB wolnego miejsca na HDD

oraz dostęp do Internetu


Gra testowana była na:


AMD Phenom II X3 720

Gigabyte MA770-UD3

OCZ 4GB

GeForce GTX 260

Samsung 500GB

Chieftec 650W


Liczba klatek: max FPS



Ustawienia:wszystko na MAX




Specjalnie dla Forum Tweaks napisał TOMASIK17 kapiowanie bez zgody autora zabronione ?
  • 0

#14 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 04 09 2009 - 09:08

CS i RTWC ET maja wspólna cechę : mało, że są klasykami to mimo prostej grafiki wciągają na długie h dobrej zabawy
  • 0

#15 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 04 09 2009 - 09:52

Cs jest pierwszą grą multiplayer w którą gram dłużej nisz dwa dni na reszcie udało mi się uwolnić od World of Warcraft :banana:
  • 0

#16 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 04 09 2009 - 15:06

Specjalnie zrobiłeś błąd w słowie "trudny"?
  • 0

#17 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 04 09 2009 - 20:14

Nie nie specjalnie już poprawiłem :banana:
  • 0

#18 TOMASIK17

TOMASIK17

    Początkujący

  • 130 postów

Napisano 25 09 2009 - 14:36

Witam przed wami kolejna recenzja gry. Tym razem zrecenzuję dla was grę Colin McRae: DiRT 2.
Graz z gatunku wyścigowego jest kolejną grą z serii Colin Marce którą stworzyło studio Codemasters (jedne z najstarszych Wielkiej Brytanii). Grę testowałem na konsoli Xbox 360 na PC gra ukaże się trochę później.Gra napędzana jest silnikiem znanym niędzy innymi z gry Race Driver: GRID silnik daję sobie ratę z tego typu grami wspaniale. Dirt 2 pod względem oprawy wizualnej bije na głowę poprzednika i przewyższa GRID, modele pojazdów są wykonane wręcz perfekcyjnie.

Dołączona grafika Dołączona grafika

W grze znajdziemy wiele klas samochodów poczynając od zwykłych wyścigowych kończąc na pół ciężarówkach znanych marek miedzy innymi Mitsubishi, BMW czy Subaru. Model zniszczeń biję na głowę wszystko to co do tej pory widzieliście aż chce się nim uderzyć w jakiś mur bądź drzewo i patrzeć jak wgina karoseria oraz odpadają jej części. Jak na grę wyścigową gra jest dosyć truda oferuje ona aż sześć poziomów trudności. Gra oferuję kilkadziesiąt fantastycznie odwzorowanych tras które zabiorą nas w przeróżne miejsca na ziemi. Poważną zmianą i chyba największą w porównaniu z pierwszą częścią gry są tzw. flashbacki w zależności od tego, jaki poziom trudności wybierzemy, mamy określoną ilość powtórek na jeden wyścig trochę podobne do GRID.


Dołączona grafika Dołączona grafika


W grze dostajemy również punkt za każdy wygrany wyścig dzieki którym możemy startować w nowych zawodach oraz pieniądze za które możemy kupować auta fajny bajer ale moim zdaniem w ogóle nie potrzebny wszelkie ulepszenia wizualne otrzymujemy absolutnie za darmo każde auto charakteryzują trzy współczynniki: prędkość maksymalna, przyśpieszenie i sterowność. Dźwięk w grze daje sobie radę silniki brzmią jak należy, a muzyka przygrywająca w menu każdemu powinna się spodobać. Podsumowując, DiRT 2 to klasyczny sequel, czyli zapewnia nam więcej tego samego co w pierwszej części, a przy okazji jest ładniejszy.





Dołączona grafika Dołączona grafika







PLUSY

+Grafika

+Model jazdy

+najlepsze wyścigi na konsolę

  • 0

#19 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 22 11 2009 - 14:25

Piszesz fajne recki, tylko trochę krótkie. ;)Poza tym dobrze się czyta.
  • 0

#20 Naq

Naq

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 03 2010 - 12:21

To ja walne coś od siebie. Tym razem MMORPG czyli Online

Dołączona grafika

Sword of the New World
IMC Games ( producent )
K2Network ( wydawca )
gry MMO / cRPG
12 lipca 2007 ( światowa data premiery )


Wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows 2000/XP

Screenshoty:
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/setView/screens/gameID/193/setStart/1

Screenshoty własne:
http://twojezdjecie.pl/plikinew/3/6c0d93ba6e9040c3794fdc84ce1c0bd0.jpg
http://twojezdjecie.pl/plikinew/3/26adf8680e9cc24b0dc2318da3111af7.jpg
http://twojezdjecie.pl/plikinew/3/329cd42fd3c93b87936279f962f44559.jpg
http://twojezdjecie.pl/plikinew/3/99567123972cb914d9cfceb6be4badaa.jpg

Filmiki:



Wiecej na You Tube

Wybór serwera: Sword of the New World to serwer globalny anglojęzyczny rate 1x/1x/1x. Dzieli się na Illier (EU) – najwięcej nim Polaków, Bristia (USA) i Opresja (USA) – bez PK

Klient:
http://www.gamersfirst.com/swordofthenewworld/?q=en/Download
http://www.ausgamers.com/files/details/html/30354
http://pobierz.pl/gry/windows/mmorpg/sword-of-the-new-world
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-MMO-MMORPG-Sword_of_the_New_World/5140
http://precyl.pl/gry-torrent/177934-torrent-sword-of-the-new-world.html
Nie ważna jaka wersja klienta sam się spat[beeep]e do aktalnej wersji.

Rejestracja:
https://www.gamersfirst.com/register/index.php?g=swordofthenewworld

Poradniki:
http://www.swordofthenewworldwiki.com/
http://www.portcoimbra.com/

Polskie forum:
http://gamecenter.pl/forum/index.php?showforum=592

Krótki opis:
Sword of the New World: Granado Espada to kolejny przedstawiciel coraz popularniejszego gatunku MMOG. Twórcą tytułu jest Hakkyu Kim, człowiek odpowiedzialny za powstanie Ragnarok Online. Gra wprowadza absolutną nowość – Multiple Character Control System – umożliwiający stworzenie, prowadzenie i levelowanie kilku swoich postaci jednocześnie.W Sword of the New World pojawia się unikalna opcja – gracze mogą wymieniać się między sobą stworzonymi przez postaciami bohaterów. W kwestii rozwiązań graficznych i muzycznych mamy do czynienia z elementami właściwymi dla epoki baroku. Świat gry jest bajecznie kolorowy, olbrzymią wagę przywiązuje się do detali. Wszystkie elementy (szczególnie stroje i pancerze) wykonane są z wielką dbałością o szczegóły. Całość dopełniona jest majestatyczną i nastrojową muzyką elektro-barokową.

Opinia:
Z taką grą MMO, na pewno się jeszcze nie spotkałeś(aś). Mów, co chcesz po zobaczeniu screenów, i tak nie masz racji, że ta gra jest podobna do … Wcale NIE! Sword of the New World: Granado Spada- w skrócie SOTNW. Nie jest podobna do żadnej gry, w którą grałeś. System kontroli postaci, grafika, ścieżka dźwiękowa są wyjątkowe i niepowtarzalne. Sam klimat gry jest wyjątkowy.
1. W SOTNW pojawia się niepowtarzalna opcja sterowania 3 postaciami na raz. Niech was to nie odstrasza, bo to naprawdę jest proste. Po 20 min gry, można opanować sterowanie.
2. Również nowość to sterowanie NPCem. Oczywiście coś za coś, czyli po zrobieniu questa możesz grać postacią o dodatkowych unikalnych umiejętnościach, niż standardowe klasy.
3. Również zakres możliwości postaci jest ogromny, ponieważ dzielą swe umiejętności na pozycje walki. Brzmi to dziwnie, ale chodzi o to, że postać taka jak np. Fighter może używać różnego typu broni od mieczów, tarczy po pistolety.
4. Rozwiązano też problem z szukaniem sklepiku gracza. Stworzono w każdym mieście w grze, system znany ci z allegro. Wystawiasz po prostu przedmiot, na aukcji – z opcją kup teraz. Dzięki temu rozwiązaniu zlikwidowano problem z szukaniem przedmiotów w sklepikach wystawionych przez innych graczy, masowym ustawianiem sklepików miastach i co najważniejsze tworzeniem 2 konta służącego do sprzedaży przedmiotów.
5. Została stworzona przyjemna opcja, komunikowania się poprzez tak zwany broad. Czyli zamieszczanie na głównym ekranie informacji.
6. Gra jest bezpłatna., lecz można zakupić przedmioty z Cash Shop, które również można wymienić pomiędzy graczami.
7. Wadą jak i zaletą jest funka w której można ustawić drużynę na spocie i sobie będzie ona sama walczyć z potworami. To jest dla niektórych wadą bo to nudne zajęcie, a dla innych wybawienie, bo nie trzeba za mobem gonić i można wyjść sobie spokojnie na spacerek, a postacie same expią

Może nie jest typem najnowszej i najlepiej obecnie skonstruowanej gry graficznie. Ale możesz dzięki temu zagrać na nie niewymagającym sprzęcie. Pozdrowienia Naq from Illier


Dołączona grafika



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych