Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recenzja kamery internetowej Logitech S5500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 21 03 2009 - 01:29

 

Wczoraj postanowiłem zakupić kamerkę internetową (szczególnie przeznaczoną do Skypa) tylko stanąłem przed dość dużym dylematem bo chciałem kamerę
z dużą ilością klatek na sek. (żeby się nie ścinała przy rozmowie) , w miarę dużą rozdzielczością matrycy , prostym w obsłudze i darmowym oprogramowaniem , i dość dobrym mikrofonem ... W rozsądnej cenie (~160 zł)
Zacząłem przeszukiwać allegro w poszukiwaniu tej odpowiedniej dla mnie.
Już wcześniej postanowiłem że nie będę kupować jakiejś tandety typu " Mega promocja kamera internetowa 11 MPX firmy TAKE ME" .
Zdecydowałem się na firmę Logitech (Wiem że to bardzo dobra firma szczególnie w akcesoriach komputerowych) , zajrzałem do zakładki "Logitech" i zobaczyłem 4 pełne strony z różnego rodzaju kamerami (normalnie się chwilowo załamałem).
No dobra zacząłem szukać i szukać ...
[15 min. później]
Wyszukałem model S5500 który mi najbardziej przypasował do gustu i moich wymagań, postanowiłem ją zakupić.

Po jakimś czasie kamerka doszła i pierwsze co zrobiłem to wziąłem się za rozpakowanie :thumbsup:
Po zdjęciu folii ochronnej ujrzałem pudełko ... noo dobra zacząłem wypakowywać,
W pudełko znajdowało się :
- kamera
- kabel USB do podłączenia z PC
- płyta instalacyjna CD
- instrukcja obsługi m.in. w języku polskim
kiedy już skończyłem włożyłem płytkę do napędu i wyskoczyło typowe okienko instalacji
Oprogramowanie do kamery nazywa się "Logitech QuickCam".

Po zainstalowaniu oprogramowania program się uruchomił i wygląda tak :
http://img11.imageshack.us/img11/1631/30045392.jpg
Po włączeniu opcji nagrywania ukazuje się okno :
http://img25.imageshack.us/img25/4488/30139028.jpg
Widzimy na nim opcje do nagrywania, robienia zdjęć, zmiany rozdzielczości kamery...
Program oferuje nam również tzw "Efekty"
http://img4.imageshack.us/img4/600/aaddk.jpg
i kilka innych opcji jak - ustawienia , update itp

Kamerka prezentuje się dość elegancko i nie "razi" oczu bo nie jest bardzo duża.
Bardzo przydatne okazały się :
-Taka jakby klapka która zasłania obiektyw - tak jakoś pewniej się człowiek czuje że go nikt nie podgląda itp...
-Boczny przycisk do zrobienia zdjęcia
-Naprawdę bardzo dobra "Stopka" zrobiona jest z takiego jakby drutu więc możemy ją sobie wyregulować według potrzeb, dodatkowo jest z gumy więc nie zsuwa się z monitora przy byle szturchnięciu.
-Dość długi kabel USB (~1,5m)
- I tak jak już wcześniej wspomniałem, ergonomiczny kształt.

Jak na tą cenę kamera moim zdaniem nagrywa filmy naprawdę ładnej jakości tak jak i zrobione zdjęcia
Co do klatek to przydało by się ich trochę więcej bo jest lekkie opóźnienie w moich ruchach a ruchach kamery, ale nie jest źle ;)

Teraz wspomnę o technologiach RightLight i RightSound
Na początku kiedy o nich czytałem nie wierzyłem tak bardzo w to polepszenie obrazu i dźwięku (bo wiadomo czasem producenci przesadzają)
Ale raczej to nie jest wyssane z pala dlatego że obraz jest naprawdę lepszej jakości (wyraźniejszy, jaśniejszy w ciemnościach) (porównanie z kamerką kolegi która tych opcji nie posiada)
A mikrofon po prostu perfekcja, kamerkę mam ~50CM od twarzy a dźwięk jest bardzo wyraźny i pozbawiony zakłóceń, szumów, trzasków itp.

Kamera posiada (chyba o tym wcześniej nie wspomniałem) 3 krotny zoom optyczny i zapisuję pliki w formatach - video - AVI; zdjęcia - BMP, JPG

Do tego wszystkiego dołączona jest gwarancja na 2 lata i Pomoc techniczna.


Kopiowanie i wszelkiego typu rozpowszechnianie bez zgody autora ZABRONIONE
Recenzja napisana przez macsch15
Wszelkie prawa zastrzeżone



Użytkownik bipiw edytował ten post 19 05 2013 - 12:44

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych