Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recenzja Google Chrome


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 09 07 2010 - 18:52

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Google pokazało przeglądarkę Google Chrome światu w Kwietniu 2008 roku. Interesuję się przeglądarkami, a skusiła mnie koleżanka do tego, więc nie mogłam się oprzeć, aby ją ściągnąć. Instalacja była szybka, nic nie działo się po tym niezwykłego. Przeglądarka zainstalowała się poprawnie.
1.Wygląd
Byłam lekko zaskoczona wyglądem. Styl przypomina wygląd z Visty. Obecnie jest więcej możliwości modyfikacji interfejsu. Lubię zmienić od czasu do czasu interfejs. Znudził mi się obecny 2.Główny ekran
Pojawiają się miniatury ostatnio odwiedzanych stron, historia zakładek i okno wyszukiwania Google. Interfejs i design jest lekki i przejrzysty, więc ocenię na 5. Podoba mi się ten wygląd. Łatwiej wybrać stronę z dłuższym adresem Jest podobny jak w Operze. Wyjątkiem jest to, że dodaje się stronę automatycznie.
3.Szybkość
Google Chrome sprawia wrażenie szybszej przeglądarki od Mozilli Firefox. Przeglądarka uruchamia się w 5 sekund. Obecnie wiadomo, że Opera próbuje prześcignąć ją pod każdym względem, aby zdobyć większą popularność.
4.Obsługa
Chrome jest prostszy w obsłudze. Dawniej nie było możliwości instalacji dodatków i rozszerzeń. Teraz można zastąpić nią Firefoxa czy „koszmarne” IE, dodając potrzebne dodatki i rozszerzenia. Mało jest ustawień konfiguracji.
Istnieje możliwość wybrania konkretnej wyszukiwarki, poprzez wpisanie w pasek adresu domyślnego, bądź zmodyfikowanego przez siebie słowa kluczowego i łupnięcie tabulatora.
5.Pozostałe
Historia przeglądanych stron wyświetla się na karcie. Automatycznie importowane są zakładki np. z IE8 (tak było w moim przypadku). Na prawym skraju znajduje się rozsuwane menu z zakładkami.
Nie ma prawie paska narzędzi. Po prawej stronie, w górnym rogu są dwie opcje: Opcje i Ustawienia. Znajduje się tam menu (Plik, Edycja, Widok, Narzędzia, Pomoc itp.)
Przeglądarka nie jest tak do końca super, gdyż wiesza się nie wiadomo kiedy, po co i dlaczego. Ten problem pojawił się po wydaniu nieudanej wersji (niestety, nie wiem któa dokładnie).
Wersje przeglądarki:
0.2
0.3
0.4
1.0
2.0
3.0.195
4.0.249
5.0.342
6.Testy
Pierwsze testy odbyły się w 2008 roku. Przeglądarka była na systemie Windows XP z Service Pack 3. W testach szybkości JavaScript najlepiej spisał się Google Chrome. Chrome było najszybsze w dwóch benchmarkach.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Następny test odbył się w 2009 roku. Zwyciężył Google Chrome 1.0.154.36 (Build 7716).
Dołączona grafika
PLUSY:
-szybkość otwierania stron
-tryb incognito
-przejrzysty interfejs
MINUSY:
-zawieszanie się
-mało funkcji
-wpuszcza wirusy i przechowuje je w swoich plikach
-nieznana lokalizacja pliku
-AdBlockPlus nie działa-wiele reklam jest przepuszczanych
-wysyła dane do Google

Użytkownik Jochnka edytował ten post 09 07 2010 - 19:47

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 07 2010 - 19:28

Owszem Google Chrome jest szybkie i szybciej otwierają się strony i co ważne, otwarcia strony możesz dokonać bardzo szybko poprzez dodanie następnej karty klikając na znak plus. Ale i tu jest ważne ABP praktycznie nie działa co doprowadza do tego że wiele reklam jest przepuszczanych np. na FF nie mam żadnych reklam, nawet tu na tweaksie :unsure: .
Po drugie sprawa ściągania plików, jest problem nie tak jak w innych przeglądarkach pokazuje ci się panel skazujący gdzie ci się ściągnie dany plik i możesz to zmienić a tu nie. Pokaże się ściągnie i po ptokach potem go szukaj. Nie wszystkie ustawienia z FF są przeniesione do GCh.
Ostatecznie GCh jest najszybszą obecnie przeglądarką ale jeszcze wymaga dopracowania a zwłaszcza pd względem zabezpieczeń.
Osobom przeprowadzającym jakiekolwiek transakcje finansowe, lub inne wymagające bezpieczeństwa to Google Chrome nie polecam a wręcz odradzam do puki sprawa bezpieczeństwa nie będzie stała na poziomie co najmniej Mozilli Firefox.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 09 07 2010 - 20:45

nawet tu na tweaksie :unsure:


Nie wiedziałeś że są inne style bez reklam ?
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 07 2010 - 23:38

Wiedziałem ale przywykszy do tego i mam skutecznego ABP to co będę zmieniał :unsure:, ale i tak jak wyżej piszą Google Chrome jeszcze nie ma odpowiednich zabezpieczeń więc odradzam go używać na co dzień, bo będą kłopoty z komputerem.
A tak przy okazji nie można tego wątku zwęzić, bo się autor rozkraczył w wątku jak jak baletnica robiąca szpagat :D.
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 22 07 2010 - 04:54

Ale i tu jest ważne ABP praktycznie nie działa co doprowadza do tego że wiele reklam jest przepuszczanych np. na FF nie mam żadnych reklam, nawet tu na tweaksie :D



Dlatego powstały odpowiednie filtry które można aktywować
2010-07-22 05-08-11.png

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Google Chrome



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych