Skocz do zawartości


Rafalek

Rejestracja: 30 wrz 2007
OFFLINE Ostatnio: 07 10 2007 15:03
-----

Moje posty

W temacie: Pytanie o Vistę w notebooku

07 10 2007 - 01:00

Mam jeszcze jedno pytanie - wprawdzie grami nie bawię się za często, ale czasem mi się zdarza: czy mogę mieć pod Vistą jakieś problemy z moim ulubionymi klasycznymi tytułami, takimi jak Civilization III, Football Manager, Age of Mythology?

W temacie: Pytanie o Vistę w notebooku

30 09 2007 - 21:43

Mam rozumieć że laptopa głównie będziesz używał do pracy więc Vista Home Basic najlepiej sie dla Ciebie nadaje. Brak technologi AERO Glass tylko zwiększy Ci wydajność systemu. Poprzeglądaj jakie są różnice pomiędzy Basic i Premium i zobacz czy będzie Ci czegoś brakowało a będzie potrzebne to pracy.


Właśnie zerknąłem na stronę podaną przez kolegę powyżej i widzę, że nie ma jakiegoś Windows Mobility Center - jak rozumiem, to bywa przydatne w pracy? I czy brak Windows Media Center można z powodzeniem zastąpić np. Winampem?

W temacie: Pytanie o Vistę w notebooku

30 09 2007 - 19:15

Jeżeli BASIC, to w ogóle sobie podaruj. To kompletnie nieudana wersja. Nie est też dedykowana dla Laptopów. Nie posiada AERO. Nie posiada Windows Media Center.
Więc myślę, że się mylisz, gdyż obecnie większość kompów jest z wersją Premium a nie Basic.

Porównanie wersji


Zgubiłem gdzieś kartkę ze sklepu, :D więc nie mogę tego stwierdzić w 100%, ale wydaje mi się, że to ten model:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/_Pavillon/HP_Compaq__Notebooki_i_tablety_dla_firm/Zrownowazona_mobilnosc/HP_Compaq_intel_nx7400/HP_Compaq_nx7400_120GB_VISTA_BASIC_/pelny,id,38668/

Czyli jednak Lenovo?

W temacie: Pytanie o Vistę w notebooku

30 09 2007 - 17:36

Napisałeś o Viscie Home, ale jaka jest to dokładnie wersja Premium czy Basic (to jest jednak zasadnicza różnica w działaniu systemu szczególnie na laptopie) Po za tym Vista jest kompatybilna z Office 2003 i XP a za tylko 200 zł kupisz sobie wersje Office 2007 i nie będzie już w ogóle żadnych problemów.


Zdaje się, że Basic :/ A na czym polega owa zasadnicza różnica?