Skocz do zawartości


Rafał

Rejestracja: 05 wrz 2006
OFFLINE Ostatnio: 24 07 2007 10:09
-----

Moje posty

W temacie: Powolny komputer z Vistą i wysokie użycie procesora

22 07 2007 - 10:44

Formatuje się dysk a nie komputer.
Wątpię, by to coś pomogło. Myślę też, ze raczej to wina RAM-u. Dziewnie kupiłeś 4 x 512Mb. Poza tym myślę, że wstawiłeś 4 x512 ale osobno a nie sparowane do DUALA.

A dysk? ATA, SATA, SATA II?


RAMu stąd tyle, że początkowo było 2 x 512MB, tylko, że chodził wolno, więc dokupiłem taki sam, tak mi doradzano. Kiedy włączam komputer to coś mi tam pisze Dual Channel, więc wydaje mi się, że działają w Dualu, jak to sprawdzić?

Dysk Segate Barracuda ES 320GB ATA/399 16MB Cache

W temacie: Powolny komputer z Vistą i wysokie użycie procesora

22 07 2007 - 00:37

SPRUBUJ ZROBIC TAK:
ZRóB PARTYCJE SYSTEMOWą OKOłO 40GB RESZTE SE PODZIEL WłASNEGO UZNANIA [ PARTYCJE ZRóB SPOD VISTY<< ZADNYMI PROGRAMAMI>>


Czyli musze sformatować komputer tak?

W temacie: Powolny komputer z Vistą i wysokie użycie procesora

19 07 2007 - 10:41

Cóż przydałoby się żebyś podał pełną konfigurację sprzętu, ale mimo tego braku podpowiem Ci, że wina może leżeć po stronie ramu - 4 kości nie zawsze poprawnie działają w dualu.
Ale równie dobrze może to być wina systemu, Vista najróżniejsze numery wykręca Dołączona grafika I często potrzeba wiele czasu, samozaparcia i wiedzy aby sobie z tym poradzić. Możliwe, że znajdzie się ktoś kto miał już podobny problem, ale musisz podać więcej szczegółów odnośnie komputera i zainstalowanych aplikacji.


Na komputerze jest zainstalowanych około 20 programów. Nie wiem co chcesz wiedzieć o konfiguracji sprzętowej, jak napiszesz to Ci z chęcią odpisze ;) Karta graficzna to GeForce 7600 GS, płyta główna Gigabyte. Może partycje by coś pomogły? Bardzo mnie dziwi aż tak długie ładowanie na starcie, po ukazaniu się pulpitu. Takiego czegoś jeszcze nigdy nie miałem...