Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radiator do 200zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szyszak92

Szyszak92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 30 06 2013 - 09:32

Dysponuje 200zł na kupno radiatora, zeby schlodzić CPU. Wentylatory mogę kupić w dowolnej ilości w dowolnej wielkości, ponieważ biorę je na firmę, więc zależy mi na tym, żeby radiator jak najmniej kosztował. Mogę założyc 2 a nawet 3 wentylatory, stąd może warto zastanowić się nad czymś dwuwieżowym? Planuję rozbudowę zestawu za jakiś czas z leciwego s.775, więc byłoby fajnie, gdyby nowy radiator obsługiwał wiele socketów. Do obudowy wejdzie max 167mm wentyl. Martwie się tylko o miejsce, ponieważ płyta ma dodatkowe radiatory, dysponuje MSI P35 Platinum

http://s240.photobucket.com/user/jackthenewbie/media/msi_p35_platinum_board_big.jpg.html

http://www.ixbt.com/mainboard/msi/p35-platinum/heat-pipe-side.jpg

Znalazłem:
Prolimatecha Megahalemsa Rev. C za 205zł
Coratora Coolinka DS za 188zł (moge wrzucic więcej wiatraków)
Thermalright Macho Rev. 2 za 173zł (da się zaczepic 2 wiatraki?)
Zalmana CNPS14X za 163zł (mogę odebrać osobiście=mniejsze koszta,oprócz tego mogę zamontować dodatkowo 2 wentylatory, fajna pasta w zestawie)
Zalman CNPS10X Flex za 100zł i nie płacę za wentylatory, oszczędzę 100zł jeśli nie będzie dużej różnicy w wydajności po zainstalowaniu 2 wentyli (fajna pasta w komplecie i pasuje do wielu socketów) Czy jest sens dopłacać 2x więcej do Prolimatecha Megahalemsa?
Znalazłem coś co wygląda porządnie, ale nie wiem jak chłodzi http://allegro.pl/alpenfohn-mattherhorn-pure-edition-cichy-i-wydajny-i3336820958.html

Liczę na waszą pomoc smile.gif

 

 

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 06 2013 - 18:50

Co ma chłodzić ten cooler ? Możesz się zastanowić nad tym Thermalright macho HR02 ale nie wiem czy nie będzie wadzić o radiatory na płycie. Jeden z najwydajniejszych chłodzeń do 200zł. Możesz sprawdzić też Scythe Mine 2. 

Do macho da się zamontować dwa wentylatory ale to nie potrzebne bo sam cooler jest wydajny z jednym fabrycznym wentylem.



  • 0

#3 Szyszak92

Szyszak92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 01 07 2013 - 02:17

To ma chłodzić E8400 @ 4,4gHz (w zimę leciał na 4,5gHz i to nie był koniec możliwości, ale przy obecnych temperaturach przy 4,4Ghz chłodzenie nie daje rady). Oczywiście do takiej konfiguracji nie inwestowałbym w takiej klasy chłodzenie, ale planuje za pół roku przesiadkę na jakiegoś i5/i7 lub desktopowego AMD Steamrollera, jeśli będzie wydajny i też zamierzam go kręcić.

Dosyć duży problem stanowi ten radiator na płycie, którego obecność może uniemożliwić mi zainstalowanie dużego coolera.
Jutro jadę przymierzyć Zalmana CNPS14X (170zł) i Macho(190zł).
W tej cenie mam Coratora Coolinka DS, którego będę żałować, więc jeśli ktoś go posiada niech się wypowie i poleci, bądź też nie.
Łezka mi się kręci w oku, że nie kupię Megahalemsa (205zł), ale boję się go zamówić bez uprzedniego przymierzenia. Chyba, że ktoś mi zagwarantuje, że się zmieści bez problemu.
Flexa sobie na pewno odpuszczam, bo nie ma co oszczędzać na chłodzeniu, chcę czuć przesiadkę z 3 rurkowego radiatora. Poza tym po dodaniu kosztów przesyłki zrobi się 120zł, już wole dopłacić te 60 zł i mieć spokój na lata. Nie wiem czy wymiarami będzie pasować no i boje się outletowych wyprzedaży z Włocławka :)
Jakieś porady?


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 01 07 2013 - 10:00

Ten procesor nawet po OC i mocnym dovoltowaniu nie jest grzałką i schłodzą go coolery za 100zł. Ale jak to ma być też na inną platformę to rozumiem. Jak masz możliwość zamontowania Performy i Macho to OK.
Corator jest wydajny prawie jak stary Mugen 2 a to też dobry klocek jednak już chyba nie dokupienia nowy. 


  • 0

#5 Szyszak92

Szyszak92

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 01 07 2013 - 16:13

Dzisiaj przymierzałem Zalmana CNPS14X i dotykał minimalnie radiatora z płyty głównej - jest na styk, a do zasilacza brakowało mu milimetra. Czy mógłby pracować 24/h dotykając radiatora od płyty głównej? Za jakieś pół roku i tak przesiadam sie na cos wiekszego. Myslalem o wygięciu/odłamaniu kilku blaszek z jednej strony lub dociśnięciu na chama, ale musiałbym go kupić, żeby sprawdzić czy będzie pasował po zamontowaniu backplate'a i czy dałoby radę go przycisnąć tak, żeby dobrze przylegał do procesora. Musiałem też odrobinę podnieść wentylator 12cm, bo dotykał radiatora od płyty głównej, ale poza tym OKEJ :D.  Bardzo mnie kusi. Wziałbym go i spróbował zamontować, gdyby nie to, że sprzedawca dawał mi jeden dzień na ewentualny zwrot w stanie nienaruszonym i gdyby nie to, że miał krańce 2 górnych blaszek wygiętych o 90 stopni - były uszkodzone, a liczył sobie 179zł, bez żadnych zniżek. Zastanawiam sie czy nie zamówić na morele.net.
Thermalright Macho Black White w ogóle nie wszedł, za to mniejsza wersja - Thermalright Macho 120 ładnie pasował, poza tym cena mnie odstraszyła - 170zł.
Podobnie z zalmanem CNPS10X performa - ładnie siedział, w sklepie koło 140zł. Jakby stworzony do tej płyty, natomiast SilentiumPC Fortis mimo, że podobne wymiary do Performy to nie zmieścił się z powodu kwadratowej podstawki.
O dziwo zmiescil sie Be Quiet Dark Rock Pro 2, z powodu swoich kwadratowych wymiarów i wysokosci - nie zahaczał o radiatory. Niesety cena - 340zł mnie skutecznie zniechęciła.
Jakieś pomysły? Które coolery mają wysoką podstawę (jak najwyżej zaczynające się blaszki)?
Czy ktoś mógłby mi napisać ile cm ma Megahalems licząc od płyty głównej do najniższej blaszki?

No i mam dylemat.
 


Użytkownik Szyszak92 edytował ten post 01 07 2013 - 16:33

  • 0

#6 BESTPCINFO_PL

BESTPCINFO_PL

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 14 07 2013 - 12:51

Nie bardzo wiem, dlaczego niby cena Cię odstrasza. Dobry produkt "swoje" kosztuje więc lepiej rozważ tego Macho 120 ;)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych