Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radeon 9200 se czyżby koniec żywotu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 igrek_raciaz

igrek_raciaz

    Początkujący

  • 95 postów

Napisano 17 03 2009 - 00:58

Witam zauważyłem ze od pewnego czasu w grach mam artefakty albo mi się zdaje
Dołączona grafika na tym screenie widać takie fioletowe punkciki w tym czerwonym kółku. Moja karta graficzna to radeon 9200se dodam ze karta nigdy nie była podkręcana itd Do tej pory działała bezproblemowo. Tak jest w każdej grze.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 03 2009 - 12:05

Sprawdź chłodzenie - może wiatraczek się przyciął. Nie wygląda to źle - zmieniałeś może stery ostatnio?
Pozdrawiam

  • 0

#3 igrek_raciaz

igrek_raciaz

    Początkujący

  • 95 postów

Napisano 17 03 2009 - 12:39

Elo. Chłodzenie jest pasywne na tej karcie obudowa zdjęta na boku. stery... hmm mam najnowsze świeżo po formacie kompa jestem
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 03 2009 - 13:40

Może to być wina sterów - nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze szczególnie przy starszych kartach, poszukaj jakie zalecają do twojej karty. Na dotyk karta jest gorąca? Odkurz ją - morzesz też zdjąć radiator i wyczyścić porządnie pod nim - nie zapomnij o paście!!
  • 0

#5 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 17 03 2009 - 22:29

Cześć,

Jedną z moich poprzednich kart był radeon 9600. Długo się męczyłem z różnymi fioletowymi artefaktami w różnych grach - okazało się że sporo kart z serii 9*** tak już ma z nowymi sterownikami. Musiałem wrócić metodą prób i błędów (oraz z czytaniem readme sterowników) do wersji która mi działa. No i się udało - ale wtedy musiałem gry valve'a odpalać w trybie directx 8. Za to nie było już tego fioletu.

pzdr.
  • 0

#6 igrek_raciaz

igrek_raciaz

    Początkujący

  • 95 postów

Napisano 18 03 2009 - 18:38

Elo. Zainstalowalem starsze stery bez zmian. Jutro bede mial druga grafike od kumpla to zobacze co i jak
  • 0

#7 gerwazy87

gerwazy87

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 18 03 2009 - 19:46

jak na moje oko to karte masz ok jak juz to stery by tu były potrzebne nowe a swoją drogą to ten radek chyba dosyc słabo radzi sobie z tą gierka? i to tez moze byc przyczyną i karta juz sie dławi tą gierką i moze takie efekty dziwnie wyświetlac. hmm co do tej obudowy to polecał bym ci wiatrak na tyle obudowy i zakręcenie obudowy bo to nie prawda ze wtedy lepiej sie chłodzi, sam tak robiłem a ze mam mierniki temperatury z obudowy to ci powiem ze karta bardziej mi sie grzała bez boku obudowy a grafike tez mam na pasywnym. aha i powiedz na ilu bitach masz grafike w tym gta ustawioną ? na 16 czy 32? bo jak na 16 to mozliwe bardzo ze tak ma byc bo mgły dymy na 16 bitach tak jakoś dziwnie wygladają.
  • 0

#8 igrek_raciaz

igrek_raciaz

    Początkujący

  • 95 postów

Napisano 18 03 2009 - 23:17

Rozdzielczość 1024x768x32 antyaliasing wyłączony (wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia bo to chyba jest wygładzanie?) Detale medium odległość rysowania max. fraps pokazuje 30fps. ale jak np jadę gdzieś i strzelam w jakiś samochód a on wybuchnie to jest trochę dymu i wtedy właśnie się pokazują ta fioletowe piksele i gra spowalnia poniżej 10fps i jak tylko minie dym znów wraca na 30. Co do sterowników wyczytałem w wujku google ze czasami nowe stery mogą tylko zaszkodzić bardziej niż pomoc. Mam najnowsze. wgrywałem wczoraj starsze ale dalej to samo Co do radiatora parzy. można by na nim jajko usmażyć. Czyściłem go wczoraj i przesmarowałem pastą

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych