Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radeon 5850 wymiana chłodzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fast&Furious

Fast&Furious

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 12 2010 - 15:49

Witam,

Niestety muszę zmienić referencyjne chłodzenie Radeona 5850. Karta bardzo często przy starcie i chwilę po bardzo głośno chodzi mimo że obroty wcale nie idą w górę. Wydaje mi się że poszły łożyska. Co prawda po jakimś czasie albo jak uderzę lekko w obudowę chodzi normalnie. Nie wiem już sam czemu tak się zachowuje.

Znalazłem ciekawe chłodzenie- Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO, jednak aby pasowało do mojego radeona trzeba dokonać małej modyfikacji, tzn usunąć kilka blaszek. Tu jest to ładnie pokazane:

http://www.hardwareoverclock.com/Arctic_Cooling_Accelero_Twin_Turbo_Pro-3.htm

Zastanawiam się jednak czy dołączone radiatorki do zestawu na sekcję zasilania dadzą radę, w tym teście na karcie 5850 i chłodzeniu właśnie Twin Turbo PRO widać że temperatury na sekcji zasilania dochodzą do 92 stopni, czyli o 23 stopnie więcej niż na oryginalnym chłodzeniu:

http://www.hardwareoverclock.com/Arctic_Cooling_Accelero_Twin_Turbo_Pro-4.htm

Może jest w sprzedaży jakieś lepsze chłodzenie na sekcje zasilania co by pasowało pod Accelero Twin Turbo PRO? Czy lepiej zainteresować się jakimś innym lepszym chłodzeniem pod mojego 5850?


Proszę o pomoc, Rafał

Użytkownik Fast&Furious edytował ten post 17 12 2010 - 16:47

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 24 12 2010 - 14:45

grafa zawsze przy starcie kompa chodzi głośniej... wentyl chodzi na max

  • 0

#3 Fast&Furious

Fast&Furious

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 29 12 2010 - 23:36

Wiem że grafa przy starcie chodzi głośniej jednak u mnie chodziła za głośno, coś się uszkodziło. Już wymieniłem chłodzenie. Twin Turbo Pro pasuje już na Radeona 5850, widocznie to poprawili bo blaszki które wcześniej nachodziły na górne gniazdo DVI już są jako nowe skrócone i chłodzenie pięknie wchodzi. Już mam w swoim 5850 je zamontowane, fajnie temperatury opadły i jest ciszej zwłaszcza pod obciążeniem i przy starcie kompa. Jako chłodzenie pamięci i sekcji zasilania użyłem oryginalnej blachy która ładnie wszystko pokrywa. Trzeba było tylko trochę podszlifować ją w miejscu gdzie od rdzenia odchodzą rurki cieplne. Aha jeszcze dodam że oryginalne pady termoprzewodzące o przewodności cieplnej 1,5 W/mK z pamięci i sekcji zasilania wywaliłem i dałem pady firmy Thermagon Inc o przewodności cieplnej 6W/mK.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych