Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ROZWIĄZANY]Blokada NETGEAR WGR614v7


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cresus

Cresus

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 03 2009 - 11:43

Witam

Nazywam się Łukasz, i mam dość (może się wydawać żałosny) irytujący problem z routerem NETGEAR WGR614v7.
A mianowicie mój ojciec który jest informatykiem, niemający bezpośredniego dostępu do mojego Laptopa, właśnie poprzez ten oto ;) router Netgear'a
ustawił mi można powiedziec "blokadę" dotyczącą internetu, a ściślej mówiąc ustawił dokładne godziny w których mogę korzystać z internetu.
Wiem tylko tyle że robi to łącząc się ze swojego laptopa z ip routera, i tam może ustawiać różne ograniczenia.
Mam już tego dosyć i prosiłbym forumowiczów o pomoc. :thumbsup:

Jeżeli ktoś byłby skłonny pomóc, dostarcze wszelkie potrzebne mu informacje.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 25 03 2009 - 13:23

Ciężka sprawa bo na pewno założył też i hasło na dostęp do routera. Możesz go wprawdzie zresetować do ustawień fabrycznych i skonfigurować ponownie, ale ojciec to zauważy od razu i konsekwencje mogą być jeszcze gorsze. Proponuję się dogadać z rodzicielem...
Pozdrawiam

  • 0

#3 Cresus

Cresus

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 03 2009 - 15:18

Właśnie problem w tym że niemogę się dogadać, stwierdził tylko że ta blokada jest prosta jak budowa cepa, i że wystrczy znac podstawy budowy sieci :thumbsup:
Więc niewiem co mogę w tej sprawie zrobic :D
Bardziej iryrujące jest to ;) że mogę to obejść ze swojego komputera do którego tylko ja mam do niego dostęp, i mam konto admina.
Lecz pytanie brzmi: jak to zrobić ?! ;)
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 03 2009 - 15:33

Wpisz w przeglądarce adres routera (najczęściej są to adresy takie jak twojego kompa tylko z jedynką na końcu np. adres kompa masz 192.168.1.100, to adres routera będzie 192.168.1.1) i spróbuj się do niego zalogować standardowe hasło jest podane w opisie router'a. Jak ci się to uda to daj znać to coś pokombinujemy. Na razie szukam opisu do tego router'a.
Pozdrawiam

PS. Standardowo to jest admin i hasło dla niego to password
Przynajmniej tak wyczytałem w manualu: "When prompted, enter admin for the router user name and password for the router password,
both in lower case letters (or enter the password you chose if you changed it during the setup
in “Initial Configuration” on page 3-1)"
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 26 03 2009 - 15:53

Spróbuj z tym :
http://sternadel.pl/?co=showblog&id=14...lenia,internetu.
http://forum.idg.pl/dostep_do_internetu-f1...nk-t139264.html
Tu też coś w ten deseń :
http://groups.google.com/group/pl.comp.sie...7d855a80a552b2d

Porozglądaj się jeszcze może jest jakieś oprogramowanie zainstalowane na twoim kompie dotyczące tej blokady :thumbsup:
  • 0

#6 Cresus

Cresus

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 03 2009 - 19:33

Wpisz w przeglądarce adres routera (najczęściej są to adresy takie jak twojego kompa tylko z jedynką na końcu np. adres kompa masz 192.168.1.100, to adres routera będzie 192.168.1.1) i spróbuj się do niego zalogować standardowe hasło jest podane w opisie router'a. Jak ci się to uda to daj znać to coś pokombinujemy. Na razie szukam opisu do tego router'a.
Pozdrawiam

PS. Standardowo to jest admin i hasło dla niego to password
Przynajmniej tak wyczytałem w manualu: "When prompted, enter admin for the router user name and password for the router password,
both in lower case letters (or enter the password you chose if you changed it during the setup
in ?Initial Configuration? on page 3-1)"


"Witryna http://192.168.2.1 żąda podania nazwy użytkownika i hasła. Komunikat witryny: "WGR614v7"
I niestety niemoge sie zalogowac na standardowe hasło :thumbsup:

Spróbuj z tym :
http://sternadel.pl/?co=showblog&id=14...lenia,internetu.
http://forum.idg.pl/dostep_do_internetu-f1...nk-t139264.html
Tu też coś w ten deseń :
http://groups.google.com/group/pl.comp.sie...7d855a80a552b2d

Porozglądaj się jeszcze może jest jakieś oprogramowanie zainstalowane na twoim kompie dotyczące tej blokady ;)


Dzięki :D ale mimo wszystko nieznalazłem tam rozwiązania mego problemu ;)
A co do oprogramowania to nic niema ;)
  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 03 2009 - 19:56

Jeszcze jedno może blokada nie jest założona w routerze tylko u ciebie w kompie? Przecież można zdalnie administrować systemem. Sprawdź jak masz poustawiane opcje w Opcjach Internetowych (Panel sterowania), czy nie ma włączonych np. zabezpieczeń filtrów itp., wyłącz np zaporę windowsa, sprawdź w ogóle opcje połączenia karty sieciowej - Panel Sterowania->Połączenia Sieciowe, skontroluj autostart - co sięuruchamia z systemem . Jak rodziciel twierdzi że sam to możesz zmienić to albo coś knocisz przy wejściu do router'a, albo masz to ustawione u siebie na kompie. Zażądaj (w domyśle poproś o jakieś wskazówki).
Pozdrawiam
  • 0

#8 Cresus

Cresus

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 03 2009 - 20:08

Mój komputer jest świeżo po formacie, a ojciec sam mi powiedział że "ustawił" mi godziny w których mogę korzystać z internetu, i wiem jak to robi ponieważ widziałem jak był połączony z routerem poprzez ip i w menu tego routera mógł ustawić dokładne godziny.. :thumbsup:
Robi to ze swojego laptopa poprzez zwykłego IE ;)
  • 0

#9 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 27 03 2009 - 10:11

Czyli musiał zmienić hasło na routerze. Spróbuj ustawić ręcznie numer IP swego kompa. Wyżej pisałeś że adres routera to 192.168.2.1. Spróbuj ustawić adres na 192.168.2.2, a jak nie podziała to zmieniaj końcowy numer np co dziesięć zacznij od 250 np. 192,168.2.250 potem 192.168.2.240 itd. jeżeli blokada jest na adres IP to możliwe że ją w ten sposób obejdziesz - ale to zależy też od reszty ustawień. Możesz też spróbować zmiany adresu MAC karty sieciowej (niektóre modele umożliwiają to), ale to raczej tylko w ostateczności - możesz spowodować konflikty w sieci.
Pozdrawiam
  • 0

#10 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 27 03 2009 - 19:46

Spróbuj admin i hasło 1234, z tego co doczytałem,blokada na ruterze jest całkiem prawdopodobna,ponieważ ten ruter posiada taką opcję.Można zablokować konkretne adresy (np. w określonych porach), a także porty dla danego komputera (czyli będzie np. przeglądał stronki a już coś ściągnąć w p2p nie będzie można).Najważniejszą kwestią jest dostanie się do routera.Na początek sprawdź czy twoje IP jest zawsze to samo.Na logikę rzecz biorąc masz statyczny adres IP (zawsze taki sam i dhcp jest wyłączone,albo też masz dynamiczny,a blokada jest realizowana na podstawie adresu mac twojej karty.(coś do czegoś musi być przypisane).Ja bym zaczął jak pisałem wyżej od sprawdzenia adresu IP jeśli jest taki sam spróbuj go zmienić.Jeśli na czas każdej sesji jest inny zmień mac karty.Ale jeśli w ruterze jest blokada na maca i IP (filtracja) to bez dostania się do urządzenia nic nie zrobisz.


Pozdrawiam
  • 0

#11 Cresus

Cresus

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 27 03 2009 - 22:53

Wielkie dzięki :thumbsup: wydaje mi sie że zmiana ip pomogła, poniewaz jak na razie mam nieograniczony dostęp do internetu, ;) i jeśli by to się znowu zmieniło na pewno dam znać ! Jeszcze raz wielkie dzięki :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych