Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie dotyczące podłączenia karty graficznej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 15 02 2012 - 22:06

Witam wczoraj zakupiłem do kompa nową płytę i RAM mianowiccie ASRock 970 Extreme3 oraz Kingston DDR3 1333Mhz HyperX Blue. No i wszystko podłączyłem i komputer włącza się ale problem dotyczy karty graficznej. Płyta ma
- 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2 @ x16 mode; PCIE4 @ x4 mode)


No i próbuje podłączyć kartę graficzną GTX260 OC produkcji Gigabyte w miejsce PCIE2 i jest czarny ekran ale gdy podłącze ją pod PCIE4 to wszystko działa. Niby działa to jest ok ale zauważyłem że na wydajnośc trochę na tym ucierpiała, gdyż w sprawdzeniu cząstkowym spadła z 7,3 na 7,1 miałem starą płytę Gigabyte M68M-S2P i tam właśnie uzyskałem 7,3. Karta niby obsługuje X16 ale działa na x4 no i właśnie chce podłączyć ją w pole oznaczone czerwonym kolorem:).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Grafika w paincie robiona hehe

  • 0

#2 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 16 02 2012 - 01:57

Słuchaj, a masz dwa zajęte gniazda PCI czy tylko jedno? Wiesz, dźwiękówkę masz zintegrowaną czy osobną?

  • 0

#3 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 16 02 2012 - 08:04

Żadnego wejścia PCI nie mam zajętego bo mam dzwiękową i sieciową zintegrowaną:)
  • 0

#4 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 16 02 2012 - 19:49

A zasilacz jaki ? Może działa to tak dlatego że w trybie x16 masz czarny ekran gdyż zasilacz nie potrafi efektywnie przekazać mocy.
  • 0

#5 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 16 02 2012 - 20:21

Mam CoolerMaster eXtreme Power Plus 460Watt, myślę ,że starcza. Jak podłącze ją pod ten slot to jest czarny obraz ale słychać, że pulpit się normalnie odpala i nawet chłodzenie karty graficznej działa.

Użytkownik -AssassiN- edytował ten post 16 02 2012 - 20:22

  • 0

#6 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 17 02 2012 - 00:30

A mam taki pomysł, wyjmij baterię z płyty głównej na 1min i spróbuj teraz:)
  • 0

#7 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 17 02 2012 - 08:49

oba sloty PCIE2 i PCIE4 sa x16

wiec problemu nie powinno byc - zobacz np. programem GPU-Z w jakim trybie dziala

rozumiem ze to 7,1 i 7,3 to index wydajnosci systemu Vista/7 - tym to bym sie w ogole nie przejmowal, sprawdzilbym i porownal w jakims 3dmarku lub po prostu w grach czy jest w porzadku

po zmainie plyty glownej byl format partycji systemowej?

sterowniki zainstalowane? ale wszystkie walcznie ze sterownikami do plyty glownej

nie zaszkodzi rowniez zaktualizowac BIOSu
  • 0

#8 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 17 02 2012 - 13:32

System przeinstalowałem wczoraj z pendrive na wersję 64 bit Windows 7 i właśnie tu sprawdzałem wydajność i troszkę ubyło procenta. Format poszedł na cały dysk C, który służył do instalacji systemu i sterowników więc doszczętnie sa wyniszczone, a bios chyba mam nowy. Stery zainstalowane heh głupie pytanie
  • 0

#9 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 19 02 2012 - 11:19

Tak jak napisał Fernandez...

Karta ci pracuje na x16 bo takie 2 fizyczne sloty ma ta płyta, dopiero jak zrobisz CF lub SLI to prędkość drugiego slotu spada do poziomu X4. Jeżeli w górnym slocie karta nie działa to zresetuj najpierw bios płyty i sprawdź, jeżeli problem nadal jest płyta zapewne ma ten slot uszkodzony.

Indeks wydajności systemu jest tyle wart co żul pod sklepem... :) ubawiłem się tym nie raz
  • 0

#10 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 23 02 2012 - 08:06

Otrzymałem maila od ASRocka

Please follow the diagnostic procedure underneath:

The problem that you have could have several causes, first of all the memory could be incompatible, or one of the hardware components causes problems.

It seems that some monitors have problems with the UEFI BIOS when using DVI or HDMI.

The only way to diagnose this problem is by the process of elimination, and I would suggest to remove the board from the casing, and test outside the case

So, go to default BIOS settings using the CLRCMOS jumper, disconnect all hardware including cables and front panel cables, also remove the memory, CPU cooler and CPU.

Then check the CPU socket and refit the CPU + cooler+thermal grease, and 1 memory module, and connect only the powerbutton and the powersupply+ graphics card (please also check if the graphics card has it’s own powerconnector, and use that also)

Then check if it works, if so connect one harddisk and a CD Rom drive, and see if you can boot from CD.

Then do a clean install using the latest drivers from our website.

See if the problem still persists, if yes, it could be the memory powersupply, or the motherboard.

If possible try other memory or another powersupply, if that still doesn’t solve the problem, it could be the motherboard, if so you have to contact the reseller.

If however the system runs fine, then you could bit by bit reconnect the other hardware and see if one of these causes the problem.


  • 0

#11 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 23 02 2012 - 10:05

W ogólnym skrócie to tak :

Któryś z komponentów hardware powoduje problem, jeden z monitorów ma problem z UEFI podczas korzystania z portu HDMI lub DVI. Pan proponuje sprawdzić to metodą eliminacji, proponuje wyjąć płytę główną z obudowy i sprawdzić ją po wyjęciu i teraz poszczególne kroki przed sprawdzeniem

Zresetuj BIOS używając zworki na płycie głównej, zdemontuj wszystkie kable, pamięci RAM, chłodzenie oraz procesor

Sprawdź gniazdo procesora oraz wymień pastę termoprzewodzącą, podłącz jedną kość RAM, podłącz przycisk do uruchamiania komputera oraz wszelakie złącza zasilania (8pinowe oraz 24pin ATX ), potem podłącz kartę graficzną (jeśli wymaga dodatkowego zasilania też podłączyć)

Teraz sprawdź czy działa, jeśli tak podłącz jeden dysk twardy oraz napęd, i sprawdź czy możesz botować z płyty.

Potem przeprowadź czystą instalację przy użyciu najnowszych sterowników dostępnych na naszej stronie (przypominam najpierw chipset potem kolejność dowolna).

Jeśli problem się powtarza to jest to wina zasilacza lub płyty głównej.

Sprawdź płytę pod innym zasilaczem, jeśli to nie rozwiązuje problemu to wina leży po stronie mobo, wtedy skontaktuj się ze swoim sprzedawcą.

W przypadku jeśli teraz komputer działa poprawnie mogłabyć to wina niestykającego się złącza która powodowała problem.

Użytkownik EmCe Jay edytował ten post 23 02 2012 - 10:11

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych