Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania odnoście budowy zestawu komputerowego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 03 02 2010 - 22:31

Witam!

Byłem na forum konkurencji, niestety ku memu rozczarowaniu nikt nie znalazł dla mnie krzty czasu aby odpowiedzieć na parę moich , za pewnie dla takich profesjonalistów jak wy , prostych pytań.

Jest to mój drugi komputer, pierwszy został kupiony w komputroniku, i to co napotkałem po zerwaniu plomb...

Zasilacz, karta graficzna, pamięci ram - te podzespoły były z innych firm niż było to napisane w ofercie.

Mój (przyszły) zestaw-

Intel Core i7 920 [słyszałem , że żeby nadgonił i5 i i3 trzeba go ostro podkręcić , dlatego biorę najlepszą obudowę, mobo i cooler .(chociaż to jest kwestie jeszcze dyskusyjne), dowiedziałem się , że sklep esc.pl posiada rewizję D0 , czyli chyba dobrze.]

Asus RAMPAGE II Extreme

G.Skill 3x2GB 1600MHz NQ [Pytanie , te ramy są 1600MHZ a asus rampage obsługuje tylko 1330 i 1066 , czy to będzie działać ? ]

Gigabyte Radeon HD5970 2GB [Boję się ;) boję się , bo to w końcu są dwa układy graficzne , a jak miałem gt 8800 w sli to występowało zjawisko microsutteringu w 30-40% gier.]

Samsung 500GB 16MB Cache F3 [Potrzebny mi jakiś ssd na system? Zresztą i tak chyba nie umiałbym tego skonfigurować.]

Samsung SH-223C SATA [jw., lepszej mi chyba nie trzeba]

Antec TruePower New 650W [ Czy to jest rozwiązanie przyszłościowe ? Sakiewka nie jest bez dna , jednak chciałbym pewnie kiedyś modernizować tego kompa i mógłbym wyłożyć te 7 dych więcej na taki sam tylko 750W]

Scythe Mugen II Rev. B + Arctic Silver 5 [ Wybrałem te co są dobre w testach , może doradzicie coś innego ? ]

cooler master cosmos 1100 [ Od takiej drogiej budy , oczekuję, że będzie wytrzymała i wydajna , nie zawiodę się ?]

Użytkownik rotflcopter edytował ten post 03 02 2010 - 22:33

  • 0

#2 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 03 02 2010 - 22:43

Ale sli z 2 osobnych kart to nie to samo co 2 gpu na jednym PCB :panika: co do części to muszą się koledzy obeznani wypowiedzieć bo widzę że bierzesz najdroższe a najdroższe nie zawsze są najwydajniejsze ;)

Użytkownik Sicknature edytował ten post 03 02 2010 - 22:44

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 03 02 2010 - 22:58

proc , grafa , zasilacz , dysk ok , mobo do wymiany , bude osobiście też bym zmienił.

ile kasy na sam komp?
  • 0

#4 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 04 02 2010 - 00:51

Złe mobo ? Czemu?

To budę inną poleć, e-atx, żeby w środku była antarktyda :panika:

I ponawiam pytanie odnośnie ramu , bo gdzie się nie spytam to totalna dezinformacja o-0

kasy kasy... nie mam kasy, na kredyt biorę , wydajne ma być i z potencjałem oc

Użytkownik rotflcopter edytował ten post 04 02 2010 - 00:53

  • 0

#5 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 04 02 2010 - 01:42

Informację o RAMie znajdziesz na stronie producenta. Wg niej, Asus Rampage II Extreme będzie z nim śmigał.
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 02 2010 - 16:06

ta mobo jest nieopłacalna , 1200zł za mobo to przesada. Te ramy co podałeś są ok .

jaki masz monitor? bo pod tego potwora 5970 potrzeba giganta chociaż 26"


Ja osobiście brałbym: i7-860 do tego MSI P55 GD65 i G.Skille Ripjawsy 1600MHz 2x2GB proca wykręcił na 4GHz i bedzie
Git.

Co do tej budy to za tą cene ~700zł można kupić dużo lepszą, a nie plastikowego C.M.
np: http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=42459 - bardzo chwalona, świetnie wykonana do tego duża i zrobiona z aluminium.

Użytkownik jackass edytował ten post 04 02 2010 - 16:11

  • 0

#7 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 04 02 2010 - 18:00

Po drugie nie microsuttering ale microstuttering (lub Micro-stuttering) występuje głównie przy zastosowaniu multigpu, więc nie wiem po kiego znów chcesz się pchać w to samo bagno.

Użytkownik jackass edytował ten post 04 02 2010 - 22:38

  • 0

#8 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 04 02 2010 - 19:50

Czytam sobie artykuł o procku core i7 860 na "pewnym portalu" i widzę

maksymalne taktowanie 1 rdzenia
3,46 GHz

To jak niby go podkręcić do 4 ghz o0?

No buda spoko, to wezmę tą.

To wezmę te twoje ramy , i tak są tak samo szybkie, potem można dołożyć kolejną kostkę?

Geronimoo ma rację, z jednej strony pakuję się znowu w ten syf, ale z drugiej przychodzi inna anomalia, przecież takiego komputera nie kupuje się bez powodu :panika:

Jak gram w Company of Heroes (bądź innego RTS-a) to nie widzę różnicy między 30 a 75 klatkami animacji, jednak gdy trzeba wziąć się za jakąś dynamiczniejszą produkcję (typu CoD) to 30...40...50 grę nie pozwala mi na płynną grę, przy 60 klatkach jest znośnie, jednak dopiero gdy liczba klatek równa się częstotliwości odświeżania monitora, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że animacja jest płynna. (Nie zależy mi tutaj na wywoływaniu dyskusji, ale jeżeli ktoś chce przytoczyć mi naukowe brednie które twierdzą że ludzkie oko może zobaczyć 24 klatki to... nie zaprzeczę, ale co innego film w którym motion blur aż wyskakuje z monitora, a co innego dynamicznie generowany obraz przez kartę graficzną)

o tej mobo recki są pozytywne , na chipsecie mniejszym, ale bardzo podoba mi się funkcja "OC Genie" to w

Monitor jakiś samsung full hd, nie wiem, ale chyba 26 ma.

nie trzeba zmienić coolera jak jest LGA1156?


Na stronie producenta tych riwjapsów troche jest :/ znaleźć nie mogę

Użytkownik jackass edytował ten post 04 02 2010 - 22:37

  • 0

#9 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 04 02 2010 - 20:13

Spokojnie człowieku wyluzuj. Ja bym zmienił płytę na tą: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_315&products_id=17013 całkiem dobra, a znacznie tańsza.
Kartę weź HD5870 taką: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=24494 HD5970 jest nieopłacalny gdyż za drogi, a niedługo pewnie będzie karta jedno procesorowa o takiej samej lub większej mocy vide przypadek GTX295 vs HD5870
  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 04 02 2010 - 21:49

Po pierwsze jeśli "przychodzisz" na forum z pytaniem o złożenie kompa to deklarujesz ile ma to kosztować, nawet kredyty są ograniczone, po co? To sobie pomyśl, a tak to jest temat normalnego typowego neokidsa, wymyślić zestaw z najdroższych z możliwych komponentów to typowy lans na forach komputerowych, poczytałeś troszkę co to jest blur rewizje C0, D0 i takie tam i myślisz że będziesz mastacha, dla małolatów twoje teksty może są i chwytliwe, ale stary wyjadacz od razu czuje, że nie masz bladego pojęcia o sprzęcie (a może i o grach które wymieniasz), no dowód ten tekst:

To jak niby go podkręcić do 4 ghz o0?

wiesz co to jest FSB? wiesz w ogóle co to jest OC i czym to się je? To cytowane zdanie stoi w bezwzględnej sprzeczności z tym co niby sobą reprezentujesz i próbujesz się określić jako doświadczonego gracza w CoH, nie próbuj się usprawiedliwiać, że przecież nie znasz się na sprzęcie, z autopsji wiem że nie istnieje w tej braci doświadczony gracz w CoH'a, CoD'a czy innego RTS'a, który nie wie co to OC proca i czym najprostszym sposobem się to "gryzie".
Właściwie powinienem olać ten wątek, ale żebyś miał o czym myśleć to wystrzegaj się ripjaws'ów chyba, że możesz na miejscu je oglądnąć, stary wyjadacz Ci to pisze.
I jeszcze:

Od takiej drogiej budy , oczekuję, że będzie wytrzymała i wydajna , nie zawiodę się ?

nie zawiedziesz się gry będą śmigać 4x szybciej :panika: będzie super wydajnie. Natomiast jeśli chodziło by ci jednak o kwestię chłodzenia to wyznacznikiem jest Silverstone FT01, przynajmniej niektóre vortale tak twierdzą ;)

Użytkownik geronimoo edytował ten post 04 02 2010 - 23:03

  • 0

#11 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 04 02 2010 - 23:17

"nie zawiedziesz się gry będą śmigać 4x szybciej ;) będzie super wydajnie."

Złośliwy sarkazm.

Cały twój post z naciskiem na "stary wyjadacz Ci to pisze."

Masz bardzo wysokie mniemanie o sobie.

"To cytowane zdanie stoi w bezwzględnej sprzeczności z tym co niby sobą reprezentujesz i próbujesz się określić jako doświadczonego gracza w CoH, nie próbuj się usprawiedliwiać, że przecież nie znasz się na sprzęcie, z autopsji wiem że nie istnieje w tej braci doświadczony gracz w CoH'a, CoD'a czy innego RTS'a, który nie wie co to OC proca i czym najprostszym sposobem się to "gryzie"."

Bardzo łatwo jest mi w tej chwili zaprzeczyć, te dwie rzeczy siebie nie wykluczają, znam paru administratorów sieci lokalnych i stron internetowych którzy nie mają pojęcia o grach, jak również mam paru kolegów którzy dobrze grają, ale nigdy nie otworzyli obudowy komputera, i to nie jest żaden wyjątek od zasady.


Swe twierdzenia opierasz na, jak wnioskuję po treści posta, skromnym doświadczeniu życiowym, wyciągasz pochopne wnioski, na jakiej podstawie stwierdzasz, że jestem hardkorowym graczem?

Gdy zrobiło się gorąco wykasowałeś wszystkie kontrowersyjne zdania z swego poprzedniego posta, gratuluję "odwagi", przez te poczynania nie jestem w stanie odpowiednio odnieść się do twego posta, bo ten już fizycznie nie istnieje.


"Po pierwsze jeśli "przychodzisz" na forum z pytaniem o złożenie kompa to deklarujesz ile ma to kosztować, nawet kredyty są ograniczone, po co? To sobie pomyśl, a tak to jest temat normalnego typowego neokidsa, wymyślić zestaw z najdroższych z możliwych komponentów to typowy lans na forach komputerowych"

Wiesz co to są granice rozsądku?

Zresztą, ty rozmawiasz ze mną jakby ten cały temat był jedną z wielu żałosnych prowokacji, brawo, myślisz, że jeżeli znasz parę stereotypów to rozdajesz karty.

Dowartościowywanie się, czy jak to nazywasz - lansowanie, jest często spotykane, jednak co najmniej dziwne, szpan przed ludźmi których nawet na oczy nie widziałem, co będę miał z tego, że wywołam w nich sztuczną zazdrość?



"poczytałeś troszkę co to jest blur rewizje C0, D0 i takie tam i myślisz że będziesz mastacha,"

ALE, jak słusznie zauważyłeś, ta wiedza nie wystarczy mi do budowy zestawu komputerowego.

Może gdybyś zmienił punkt widzenia, gdybyś pomyślał, że ja naprawdę chcę kupić komputer a nie cię tylko wkurzyć, to byłoby ci łatwiej.


"Spokojnie człowieku wyluzuj. Ja bym zmienił płytę na tą: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=17013 całkiem dobra, a znacznie tańsza."



"Typ gniazda procesora: LGA775"


Y... napewno?


Btw, frustrująca maszyna ten komputer, dużo z tym zachodu.

Co do kasy , 7000zł


"a tak to jest temat normalnego typowego neokidsa"

Dobra , jest cena , to teraz co? Nagle stałem się starym wyjadaczem? ;)

Geronimo, używając twoich metod inwigilacji, czyt. sprawdzając twoje inne posty zauważyłem, że zazwyczaj nie jesteś taki agresywny wobec innych userów, skąd ta niechęć ? ;)

na platformie LGA1156 nie można założyć scythe mugen 2, coś innego ?

Użytkownik rotflcopter edytował ten post 05 02 2010 - 00:24

  • 0

#12 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 05 02 2010 - 00:32

Zazwyczaj jestem spokojny do momentu gdy ktoś potrafi się określić i rzeczowo, z koniecznymi oraz adekwatnymi informacjami do założonego tematu przychodzi. Pierwsze info to jaki komp, piec czy lapek, drugie to do czego ma służyć, trzecie traktujące o kosztach ewentualnie widełkach (dla ludzi zbędne są informacje skąd pieniądze i kto sponsoruje), niepotrzebne silenie się na zasłyszane niekompletne/niezrozumiane do końca informacje wychodzi podczas dyskusji natychmiast, vide posty wyżej.
BTW raczej rzadko udzielam się w tym dziale, ile ludzi tyle opinii co jest lepsze, każdy ma inne priorytety.
Teraz, skoro już wiemy do czego i za ile, można zacząć spokojną i rzeczową analizę potrzeb.

  • 0

#13 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 05 02 2010 - 00:33

i7-920 jest na 1366
pod 1156 masz Scythe Mugen II rev. B

w polecanych zestawach jest:
Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1020zł
Foxconn BloodRage GTI /intel x58/ 800zł
G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ 559zł
Gigabyte Radeon HD5970 2GB DDR5 /2x256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 2469zł
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 299zł
Samsung SH-S223B SATA (black) 99zł
Zalman MS1000-HS1 470zł
Antec TruePower New 650W 430zł
razem 6200zł

nie wypowiem się na temat ewentualnych zmian, nie jestem na bieżąco ze sprzętem

Użytkownik makhan edytował ten post 05 02 2010 - 00:34

  • 0

#14 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 05 02 2010 - 03:44

Zazwyczaj jestem spokojny do momentu gdy ktoś potrafi się określić i rzeczowo, z koniecznymi oraz adekwatnymi informacjami do założonego tematu przychodzi. Pierwsze info to jaki komp, piec czy lapek, drugie to do czego ma służyć, trzecie traktujące o kosztach ewentualnie widełkach (dla ludzi zbędne są informacje skąd pieniądze i kto sponsoruje), niepotrzebne silenie się na zasłyszane niekompletne/niezrozumiane do końca informacje wychodzi podczas dyskusji natychmiast, vide posty wyżej.
BTW raczej rzadko udzielam się w tym dziale, ile ludzi tyle opinii co jest lepsze, każdy ma inne priorytety.
Teraz, skoro już wiemy do czego i za ile, można zacząć spokojną i rzeczową analizę potrzeb.


Ku memu zdziwieniu, gadasz z sensem, a więc do rzeczy.

To spróbuję na podstawie waszych rad ułożyć coś na lga 1156/P55 i 1366/X58, potem tylko coś się wybierze.


Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1020zł i Asus P6T /intel X58/ 830 zł

albo MSI P55 GD65 530 zł i Intel Core i7-860 1050zł

Gigabyte Radeon HD5970 2GB DDR5 /2x256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 2469zł - zostanie
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 299zł
Samsung SH-S223B SATA (black) 99zł albo Samsung SH-223C SATA 99zł - niczym się nie różnią, chyba.
ATX Midi Tower Lian Li PC-V2010B - 700zł
Antec TruePower New 650W 430zł
Scythe Mugen II rev. B 175zł artic silver 5- 25 zł
G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ 559zł


Droższa - 6606

Tańsza- 6336

nie ma co na siłę wciskać do 7 tyś - trzeba jeszcze kupić system.

Kwestia tego, czy/ w jakim stopniu te zestawy różnią się wydajnością. Tańszy mniej prądu żre, to wiem.

Użytkownik rotflcopter edytował ten post 05 02 2010 - 04:01

  • 0

#15 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 02 2010 - 15:55

oba będa identycznie wydajne
  • 0

#16 rotflcopter

rotflcopter

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 06 02 2010 - 03:11

W MSI eclipse SLI pisze, że obsługuje pamięci 1600mhz ale w nawiasie (OC)

czyli ustawią się wolniejsze, ale potem będę mógł bez konsekwencji je podwyższyć ?
  • 0

#17 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 06 02 2010 - 10:10

smiem twierdzic, ze Core i7-860, bedzie ciut wydajniejszy - http://pclab.pl/art38488-7.html


co do tych pamieci, to tak bedziesz mogl je podwyzszyc, zazwyczaj mnoznikiem/dzielnikiem czestotliwosci pamieci w BIOSie

Użytkownik fernandez edytował ten post 06 02 2010 - 10:11

  • 0

#18 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 06 02 2010 - 10:37

smiem twierdzic, ze Core i7-860

Zgadza się, ale 920 lepiej się kręci, jeśli chce kręcić, jak nie, to 860.
  • 0

#19 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 06 02 2010 - 11:04

kwestia szczescia i to i to sie da podrecic

poza tym skad wiesz, ze sie lepiej kreci, prosilbym o jakies konkretne fakty
  • 0

#20 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 06 02 2010 - 11:08

Potwierdzenie od człowieka znajdującego się na 19. miejscu w Global OC, podkręcał te dwa procki i 920 wyjechał do 4.4GHz maksymalnie [Seba842005] możesz znaleźć na googlach.
Poza tym to i tak kwestia szczęścia, inaczej danej sztuki jaka się trafiła.
---
860 ma tańsze płyty, wyższe takty, lepszy tryb turbo i żre mniej prądu. 920 żre więcej prądu, bardziej się grzeje, ale ma trzykanałowy kontroler pamięci i płyty główne obsługujące pełne crossfire/sli(x8/x8 w lga1156), przy czym koszt całej platformy (cpu mobo) jest o dobre 300zł wyższy, to tyle.

Użytkownik DoctorMofis edytował ten post 06 02 2010 - 11:10

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych