Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytajniki w tekście pisanym na edytorze tekstu i wysyłanym przez Gadu Gadu, maila itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sanae Saya

Sanae Saya

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 20 02 2010 - 16:27

Oto moje obserwacje, mam nadzieję, że ktoś pomoże mi rozwiązać problem, bo mam dosyć prześladujących mnie pytajników :wtf?: Chciałabym się od nich uwolnić, dlatego pomóżcie, bardzo proszę!
1. Teksty, które piszę w dowolnych edytorach tekstu (korzystałam z Worda, OpenWritera i AbiWorda) po przesłaniu przez Gadu Gadu ulegają zniekształceniu. Pojawiają się różne znaki, głównie pytajniki i zazwyczaj w miejscach cudzysłowu i myślnika, chociaż nie tylko. U mnie tekst wyświetla się normalnie, ale do koleżanki, której przesyłam tekst dochodzi już zniekształcony. Kiedy używam notatnika tekst raz jest normalnie, a raz zostaje rozdzielony przez co ma układ podobny do wiersza :pff: Jeśli wklejam na tekst do maila to również tekst zmienia swój układ, podobnie z komentarzami na blogach.
2. Problem nie występuje na aqq i starym gadu gadu. Nie miałam również problemu na stacjonarnym komputerze w momencie, kiedy zaczęłam korzystać laptopa pojawiły się problemy, kiedy zmieniłam na nowego laptopa również ten sam problem występuje. Nie zmieniałam żadnych ustawień, system był wgrany, a potem dogrywałam worda i również nic w nim nie zmieniałam. Nikt z moich znajomych podobnego problemu nie ma.

3. Podczas sprawdzania tekstu w wordzie ( kasowanie części tekstu, wklejanie, wycinanie) następuje podwajanie tekstu np mam tekst:

"Nareszcie cisza. Dzieci spacyfikowane, mąż chrapie, w tv nie ma co oglądać. Jedyna okazja, żeby posprzątać w torebce. Kiedy dziś w pracy szukałam długopisu, bałam się do niej włożyć rękę, żeby mnie coś nie ugryzło. Ciągle dorzucam do niej coś nowego, ale, żeby robić porządki to nie.. OK! Do roboty! Wysypać wszystko na tapczan, raz, naszykować worek na śmieci, dwa, rozpocząć segregowanie, trzy! Łatwiej powiedzieć, niż zrobić! Pomalutku... A może po prostu wszystko do kubła?"

Powielone będą linijki i będzie on wyglądał w ten sposób:
"Nareszcie cisza. Dzieci spacyfikowane, mąż chrapie, w tv nie ma co oglądać. Jedyna okazja, żeby posprzątać w torebce. Kiedy dziś w pracy szukałam długopisu,
"Nareszcie cisza. Dzieci spacyfikowane, mąż chrapie, w tv nie ma co oglądać. Jedyna okazja, żeby posprzątać w torebce. Kiedy dziś w pracy szukałam długopisu,
bałam się do niej włożyć rękę, żeby mnie coś nie ugryzło. Ciągle dorzucam do niej coś nowego, ale, żeby robić porządki to nie.. OK! Do roboty! Wysypać
bałam się do niej włożyć rękę, żeby mnie coś nie ugryzło. Ciągle dorzucam do niej coś nowego, ale, żeby robić porządki to nie.. OK! Do roboty! Wysypać

W momencie gdy zaznaczę cały tekst, w notatniku pokazuje mi się prawidłowo, ale za chwilę robi się to samo, natomiast w wordzie spod zaznaczonego prawidłowego tekstu "wystaje" powielony.

Na razie nie przychodzi mi nic do głowy co mogłabym jeszcze dopisać, a co mogłoby pomóc w zidentyfikowaniu problemu, mam jednak nadzieję, że to wystarczy. Z góry dziękuję za każdą chęć pomocy :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych