Skocz do zawartości


Puzzle

Rejestracja: 19 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 18 05 2013 20:22
-----

Moje tematy

Asus GeForce GTX 550 TI

19 04 2013 - 15:41

Dzień dobry. Postanowiłem stworzyć nowy temat na tym forum, ponieważ w poprzednim otrzymałem wiele pomocnych informacji, lecz żadna z nich nie jest właściwa. Dlatego aby nie pomieszać faktów i przede wszystkim wątku, stowrzyłem ten temat. Także, około trzech miesięcy temu, kupiłem nowy komputer w sieciach sklepów StaCom. Komputer został zakupiony i przetransportowany do mojego obecnego miejsca zamieszkania, czyli Wielkiej Brytanii. Po około dwóch dniach znalazłem problem, który jak później się dowiedziałem, związany jest z kartą grafriczną. Podczas dłuższego grania w jakąkolwiek z gier, na moim ekranie pojawiają się kwadraty/pixele jakkolwiek to można nazwać. W grach o mniejszych wymaganiach, ten problem jest bardzo trudny do zdefiniowania, ponieważ występuje on po około godzinie grania, jeżeli zaś chodzi o gry o większych wymaganiach, owe pixele wyskakują po około 15 minutach, powtarząjąc się tym samym po kolenych kwadransach. Aby przybliżyć wam bardziej to co dzieje się na ekranie, nagrałem filmik, który jest dołączony pod tym tekstem. Karta została już raz wysłana do Polski, do sklepu StaCom. Sklep odpowiedział, że sieć produktów Asus ma swoją własną sedzibę w Polsce i nie wyrazili oni zgody na wymianę karty, lecz o wysłanie jej do głównej siedziby (seriwsu), gdzie tam problem zostanie rozpatrzony i rozwiązany. Karta więc została wysłana i sprawdzona. Po upływie około dwóch tygodni dostaliśmy wiadomość zwrotną, gdzie zostało napisane, że karta jest sprawna i nie znaleźli żadnego problemu. Także skąd pewność z mojej strony, że to karta graficzna? Tóż przed jej wysłaniem podłączyłem ją do dwóch różnych komputerów i sprawdzałem czy ten problem się powtórzy na innych podzespołach. Jak możecie się domyśleć na ekranie ukazał się ten sam problem. Budzi się tylko jedno pytanie. Jeden z komputerów został podłączony do mojego monitora i rzeczywiście pixele pojawiły się po upływie 15 minut (w tym przypadku znajomy posiadał zasilacz o mocy ~700W / gra: Battlefield 3). Następnie wziąłem moją kartę graficzną do znajomego i tam sprawdziliśmy ją ponownie. Tam spędziliśmy około godziny czekając na problem, lecz ku zdziwieniu nic nie wyskoczyło (moc zasilacza jest identyczna, ponieważ składał komputer w tym samym sklepie co ja i mamy identyczne zasilacze / gra: Need For Speed: The Run). Czy może to mieć związek z monitorem? Wracając do tematu z serwisem, karta została ponownie przetransportowana do mnie i dalej nie działa poprawnie. Nie wiem w czym tkwi problem, sprawdzałem tysiąc tematów na google, szukając odpowiedzi na moje pytanie. Trafiłem na kilka identycznych problemów, lecz nigdzie nie ma wyjaśnienia. Dodam, że sprawdzałem temperatury i wszystko co możliwe przy użyciu programów, dodawałem je na różne dwa inne fora i wszystko wydaje się być idealne. Liczę na waszą pomoc, niżej dołączam wszystkie informacje dotyczące komputera, oraz filmik o którym napisałem powyżej.

Pamięć RAM: 8gb
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 550 TI
Procesor: Intel Pentium Dual Core 2.8ghz
Zasilacz: Modecom Feel II 420W
Płyta głowna: Gigabyte GA-B75M-D3V Intel B75 LGA 1155
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64bit