Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pulpit zdalny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 08 11 2010 - 09:42

Witam,

Mój problem polega na tym, iż muszę skonfigurować zdalne połączenie pulpitu między dwoma komputera w dwóch różnych miejscowościach, gdzie komputer "serwer" jest podpięty do neostrady i ma zmienne ip.

1. O co dokładnie chodzi ze stronami typu : noip lub dydns.org, zarejestrowałem się na no-ip, pobrałem jakiś program ale nie wiem dokładnie co dalej, mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie, czy mam założyć domenę host czy jakieś inne cuda...

2. Wiem że w routerze też musi być to odpowiednio skonfigurowane, lecz nie wiem jak..

Proszę o pomoc!

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 08 11 2010 - 09:47

Użyj programów np. TeamViewer lub VNC. Jeśli chodzi o porty to musisz ew wiedzieć jakich dany program używa i udostępnić je w routerach.
Ale jest szansa że będzie to działało bez żadnej konfiguracji.

Użytkownik Celdur edytował ten post 08 11 2010 - 10:00

  • 0

#3 pcbydgoszcz

pcbydgoszcz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 11 2010 - 11:38

Mój problem polega na tym, iż muszę skonfigurować zdalne połączenie pulpitu między dwoma komputera w dwóch różnych miejscowościach, gdzie komputer "serwer" jest podpięty do neostrady i ma zmienne ip.

1. O co dokładnie chodzi ze stronami typu : noip lub dydns.org, zarejestrowałem się na no-ip, pobrałem jakiś program ale nie wiem dokładnie co dalej, mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie, czy mam założyć domenę host czy jakieś inne cuda...

2. Wiem że w routerze też musi być to odpowiednio skonfigurowane, lecz nie wiem jak..

Proszę o pomoc!


Witam.

Mam dokładnie tak samo, mam serwerek w domu + neostrada z liveboxem i zmienne ip i nie mam problemu z pulpitem zdalnym z różnych miejsc.
Pytanie jest pierwsze czy masz livebox'a, czy inny modem?
Musisz:
1. założyć konto dynamicznego ip najlepiej w http://www.dyndns.com/, jest to darmowa usługa i nic nie płacisz. Na większości routerów (włącznie z liveboxem) można skonfigurować dyndns'a żeby sam powiadamiał o zmianie ip. Jeśli router tego nie ma lub masz podłącznie bezpośrednio przez modem usb, to musisz ściągnąć software do dyndns i zainstalować na serwerze.
2. Jeśli masz router to musisz go skonfigurować aby przepuszczał port 3389 i tam podajesz ip serwera w sieci lokalnej
3. Oczywiście musisz poodblokowywać port 3389 na firewallach (router i serwer)

Jak to skonfigurujesz to powinno Ci pójść logowanie na zdalny pulpit przez podanie adresu z dyndns.

W razie problemów pytaj, postaram się pomóc.

--
Grzegorz
Pogotowie komputerowe Bydgoszcz

[uwaga=zły admin]Reklama usunięta[/uwaga]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych