Skocz do zawartości


Zdjęcie

Próba włamania, włamanie czy coś gorszego?! Pomożecie? Proszę :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sony vaio

sony vaio

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 04 2016 - 23:07

Witaj jestem tutaj nowy i tylko tutaj zapewne uzyskam odpowiedź na moje pytanie. A mianowicie. 

Posiadam UPC - router cisco, laptop Sony Vaio, gdy klikam w ikonkę mój komputer, po lewej jego stronie jest pasek ( menu ) jest tam napis sieć, gdy kliknę, pojawia mi się nazwa mojego routera, nazwa komputera i ciekawostka telefon który nie jest w moim otoczeniu.  Pojawia się na chwilę, bądź na dłuższą - Nazwa użądzenia to Huawej GRA L09 w momencie kiedy klikam prawym przyciskiem myszki w menu mam właściwości i informacja o adresie mac 48 DB 50 75 AD 99, pojawia się też jeszcze inne dwa modele - takie jak LG - D320, oraz Kazam Trooper X40  Pomyślałem, że ktoś włamał mi się do sieci, dlatego udałem się do każdego mieszkania by zapytać kto a przede wszystkim kogo widzę. Okazało się, że widzę sąsiada który nie ma internetu, ma wyłączone wifi, bluetooth itp, nigdy nie próbował się ze mną połączyć itp. Dwóch pozostałych telefonów nikt nie ma, byłem u każdego mieszkańca mojej klatki schodowej. Porażka! Zadzwoniłem na POGOTOWIE KOMPUTEROWE, przyjechał chłopak, przeskanował mi laptopa czy przypadkiem nie ma jakiegoś złośliwego oprogramowania. Było czystko, zero błędów. Kiedy podłączył się kablem ethernet z routerem, powiedział, że nie mam na nim hasła, nazwy ( każdy mógł sobie wejść i jak najszybciej trzeba to zmienić! ) utworzył hasło routera, nowe sieci wifi, zadbał też o to by zablokować na routerze adresy mac które posiadam. Powinno pomóc! Ucieszyłem się na chwilę na dłuższą chwilę. Pojawili się ponownie, tym razem nie sąsiad a ktoś inny. Zadzwoniłem raz jeszcze do chłopaka który był u mnie i zaniemówił. Podpowiedział by w routerze wpisać tylko Moje urządzenia. Mimo tej instrukcji nadal się pojawiają. Dlatego proszę o odpowiedź tutaj. Zaznaczę, że aplikacja która skanowała sieć znalazła tylko moje urządzenia, wspomnianych nie!
 


  • 0

#2 Bartman

Bartman

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 20 04 2016 - 18:30

Musisz zaktualizować soft na samym routerze a później wprowadzić nowe hasło. Wygląda to trochę tak, jakby to oprogramowanie routera nawalało w kwestii bezpieczeństwa. 



  • 0

#3 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 20 04 2016 - 18:48

Sprawdź czy masz włączony bluetooth w kompie. Wejdź na router i tam sprawdź jakie urządzenia są do niego aktualnie podłączone.



Użytkownik bipiw edytował ten post 20 04 2016 - 18:49

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych