Skocz do zawartości


Przyspieszanie Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_markes01_*

Gość_markes01_*

Napisano 15 02 2008 - 12:46

Widzieliście gdzieś w sieci artykuł o tym jak przyspieszyć Internet?
kiedyś widziałem,ale teraz nie mogę znaleźć... ;/

  • 0

#2 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 15 02 2008 - 12:55

Nie da się przyspieszyć internetu, można za to zoptymalizować jego działanie poprzez program taki jak cFosSpeed.

  • 0

#3 Gość_markes01_*

Gość_markes01_*

Napisano 15 02 2008 - 12:56

Wiem, że to nie było z żadnym programem.
jest aka opcja, która przyspiesza o jakieś 20%, bo są włączone blokady....
Czytałem gdzieś o tym... :)
  • 0

#4 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 15 02 2008 - 12:58

Właśnie o tym samym pomyślałem w pierwszej chwili, zaraz poszukam.
Ooo.. Mam. Kilka sekund szukania w google :)

Klikamy Start >> Uruchom... Wpisujemy gpedit.msc
Przechodzimy do folderu: Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram pakietów QoS. Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%, klikamy Zastosuj i restartujemy komputer.

Teraz przyszedł czas wytłumaczyć co właśnie zrobiliśmy. Ustawienie to sprawia że Internet wolniejszy jest o 20% dzieje to się dlatego że te ustawienie pomaga pewnym programom których jest diabelnie mało. Wielu moich kolegów mówiła że Internet śmiga im teraz prawie dwa razy szybciej inni że mała różnica, dużo zależy od karty sieciowej. W niektórych kartach te ustawienie jest zapisane na stałe i mimo wszystko już go nie zmienisz ale takich kart jest bardzo mało.
No i musze jeszcze napisać że to działa tylko w Windows XP Professional lub Windows Serwer 2003. W Home Edition w ogóle nie ma polecenia gpedit.


To ustawienie określa procent przepustowości połączenia, jaki system może zarezerwować. Ta wartość ogranicza skumulowaną rezerwację przepustowości dla wszystkich programów uruchomionych w systemie.

Domyślnie Harmonogram pakietów ogranicza system do 20 procent przepustowości połączenia, ale tego ustawienia można użyć w celu zastąpienia wartości domyślnej.

Jeśli to ustawienie zostanie włączone, można użyć pola Limit przepustowości, aby dostosować wielkość przepustowości, jaką system może zarezerwować.

Jeśli to ustawienie zostanie wyłączone lub pozostanie nieskonfigurowane, system używa wartości domyślnej, 20 procent przepustowości połączenia.

Ważne: jeśli limit przepustowości dla określonej karty sieciowej jest podany w rejestrze, to ustawienie jest ignorowane podczas konfigurowania tej karty sieciowej.


  • 0

#5 Deniel

Deniel

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 29 02 2008 - 01:50

radziłbym zwrócić uwagę na stwierdzenie "może zarezerwować" czyi nie musi. Są rzeczywiście programy, które korzystają z kolejkowania pakietów, np X-lite do rozmów VOIP i tam w opcjach można ustawić sobie wykorzystanie kolejkowania. jednak jeśli żaden program nie używa albo nie ma takiej opcji to łącze nie jest rezerwowane b nie ma takiej potrzeby.
  • 0

#6 feta00

feta00

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 20 06 2008 - 22:05

wystarczy pozmieniać adresy serwerów DNS na następujące:

208.67.222.222
208.67.220.220

Po tej operacji restartujemy komputer i cieszymy się z szybszego i bezpieczniejszego Internetu

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych