Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przycinanie się komputera , po zmianie lokalizacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 07 2013 - 16:58

Witam
Mam problem z komputerem odnośnie przycinania się go na krótki czas lecz często , towarzyszy temu bzyczenie w głośnikach , problem pojawił się gdy przeniosłem komputer do innego pomieszczenia , istotnym faktem jest to ze znacznie zmalała siła sygnału internetu nie miałem jeszcze czasu tego uregulować ale czy problem pojawił się przez to ?? Przy problemie z internetem nie powinno przycinać myszki. Bzyczenie występuję jedynie podczas oglądania filmików myszka przycina się bez dźwięku. Proszę o pomoc i z góry dziękuje :) 

Win 7 64bit
4gb ram ddr3

Karta Navidia Geforce 1G 
Procesor Intel Core i3  3.20 GHz

Dysk 1 TB



Zauważyłem też że podczas wczytywania stron użycie CPU wzrasta o 15-20% nie wiem czy to normalne ale gdy podczas słuchania Winampa i wczytania strony gdy gwałtownie wzrosło użycie CPU nastąpiło owe ścięcie nawet po wczytaniu strony winamp ciągle się przycinał ale nieco mniej. Nie mam zielonego pojęcia co to może być ale stawiam na słabą jakość łącza. 



Użytkownik Baxter edytował ten post 17 07 2013 - 15:18

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 18 07 2013 - 09:59

Jeśli przycina Ci Winampa przy odtwarzaniu muzyki z dysku to raczej problem nie leży po stronie prędkości neta. Wzrost użycia CPU jest normalny przy wykonywaniu operacji na komputerze(inaczej po co w ogóle byłby ten procesor potrzebny:D). Nie rzucałeś tym komputerem za bardzo przy przenoszeniu? :E

Do zrobienia:

Wrzuć screena smart z HDTune-> zakładka health.

Sprawdź temperatury podzespołów programem HWMonitor(możesz wrzucić screena) i jeśli to potrzebne wyczyść komputer.



Użytkownik bipiw edytował ten post 18 07 2013 - 10:00

  • 1

#3 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 07 2013 - 19:20

Komputer został odkurzony delikatnie wszystko sprawdziłem niby ok. Podczas przenoszenia mi nie upadł jak z jajkiem się z nim nie obchodziłem ale też nim nie rzucałem ani nic z tych rzeczy. 
Tutaj wrzucam screeny 
 

q7th.png

 

 

 

f281.png


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 18 07 2013 - 22:06

smart jest ok, ale w temperaturach coś ma dziwne wskazania-> tmpin0 128 stopni C. Sprawdź, czy radiatory wszystkie dobrze siedzą i przypadkiem któryś nie parzy w palce. Możesz jeszcze wykonać pomiar temperatury innym programem dla potwierdzenia wskazania(np HWinfo).


Użytkownik bipiw edytował ten post 18 07 2013 - 22:08

  • 0

#5 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 07 2013 - 23:00

vx0c.png



Może się to wydać dziwne ale problem znika gdy rozłączę się z siecią internetowa która jak wspomniałem ma niski sygnał gdy włączę internet problem pojawia się dalej ilekroć to robię wciąż pojawia się ten sam scenariusz ^^


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 19 07 2013 - 23:07

Hym. Nie chodzi Ci coś używającego internetu, w tle? Może spróbuj podrzucić logi tutaj, chyba, że masz pewność co swojego komputera. Radiatory sprawdzone? Na screenie z HWinfo jest tutaj tylko temp CPU, a właściwie wskaźnik, że jest z nią ok. Przydałoby się zerknąć w tym programie w sensor status.


  • 1

#7 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 07 2013 - 23:43

Radiatory ok sprawdziłem myślę ze to coś z karta wifi bo jak zamontowałem mocna antenę kierunkowa i miałem połączenie z internetem przez wifi i kartę to dalej cięło jak wyłączyłem wifi i zostawiłem sama kartę to jest ok wydaje mi się ze to wifi ale nie wiem w jaki sposób oddziaływało to na prace komputera :P



vp8n.png


  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 07 2013 - 16:34

Zmień jakość dźwięku Windows poza tym pokaż wskazania zużycia pamięci RAM(prawoklik na pasku zadań Windows -> menedżer zadań, zakładka wydajność), następnie obserwuj monitor zasobów zakładka dysk, aktywność dysku i zapis(sortuj po zapisie).. wtedy się ujawni co gryzie komputer.


  • 0

#9 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 07 2013 - 14:22

7ark.png


  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 30 07 2013 - 16:02

Mhm nic tu nie ma ciekawego, a próbowałeś po prostu zaktualizować sterowniki od karty sieciowej?

Spróbuj też Avasta na chwilę zastąpić innym antywirusem.


  • 1

#11 Baxter

Baxter

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 07 2013 - 17:00

Pokombinuje trochę z tymi sterownikami może w tym tkwi problem :)



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: filmiki online przycinanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych