Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przycinanie sie filmów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 08 02 2008 - 20:28

Podczas oglądania filmow, koncertów itd. nastepuje przyciecie, objawy wysepuja w roznym przedziale czasowym nieraz co minute, 2 min, co 4, 5 - roznie.
Zaciecie polega na tym,ze przeskakuje mi 0,5 - 1 sekunde do przodu, czyli w czasie ogladania filmu ucina z 2,3,4 slowa. Na dłuższą mete jest to bardzo denerwujące, a probowalem juz wszystkiego, mialem kodeki x codec pack, k -lite, obecnie uzywam kodeka bo jest ponoć bardzo dobry ffdshow 2008.
Uzywalem all playera, vplayera, ale wyczytalem, ze one zawieraja bledy wiec przeskoczylem na SubEdit.
Oczywiscie dalej wystepuja przyciecia, nie wiem juz co robic a to zaczyna byc juz to naprawde uciążliwe.
Wie ktoś jak temu zaradzić ?

  • 0

#2 luckyboy

luckyboy

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 09 02 2008 - 17:31

Ostatnia deska ratunku jest dla Ciebie węgierski MPlayer http://www.mplayerhq.hu , program na ktorym mozna ogladac Dvix'y na bardzo slabych komputerach. Bazuje na Linuksie, mimo to chodzi w Windowsie i ma male wymagania sprzetowe

  • 0

#3 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 09 02 2008 - 18:42

Daj log z HJT.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 10 02 2008 - 10:55

Napisz też jaki masz sprzet bo moze byc tak że za słaby
  • 0

#5 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 10 02 2008 - 19:48

Niemozliwe, ze komp jest za slaby, bo komputer jest nowy, wczesniej na celeronie 1,1 takie rzeczy nie mialy miejsca <_<
Obecnie:
Core 2 duo 4500
Abit IP35-e
RAM 2GB OCZ
PALIT 8600 GT SONIC+
Amacrox 400W

Bardock - co to jest ten log z HJT ?
  • 0

#6 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 10 02 2008 - 23:15

Czy problem występuję od nowości sprzętu?.Próbowałeś przeinstalować sterowniki do grafiki?.Chodzą Ci gry płynnie?
  • 0

#7 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 10 02 2008 - 23:38

Bardock - co to jest ten log z HJT ?

ściągnij program hijackthis i utwórz w nim log guzikiem "Do a system scan and save logfile"
P.S. żeby nie było- jestem prawie jak Bardock <_<
  • 0

#8 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 10 02 2008 - 23:57

Tak gry chodzą płynnie.
Ale wiecie co, być moze, ze nalozyly sie kodeki z programem subedit, teraz zauwazylem, ze program byl pobierany i automatycznie instalowany razem z jakimis wbudowanymi do niego kodekami, (teraz pobralem program bez wbudowanych kodekow i jest ok) mysle, ze na 90% to była wlasnie tego wina, tak czy inaczej zrobilem format i zauwazylem to dopiero teraz.
Obecnie wszystko chodzi idelanie. Zainstalowalem sam subedit i ffdshow 2008 i jest ok
Dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem i za odpowiedzi :)


EDIT
No i kutwa niestety, ale dlugo nie nacieszylem sie <_<

OK zrobilem tak jak pisaliście ściągnąłem program hijackthis i utwórzylem w nim log "Do a system scan and save logfile".
Tylko do czego to jest mi potrzebne? Ten program ukazuje mi kolejność instalacji ?

Być moze jest to spowodowane sterownikami od plyty glownej (instalacja chipsetu P35) bo jak system byl jeszcze "swiezy" to bylo ok.
W ogóle konieczny jest ten sterownik skoro bez niego wszystko chodzi dobrze?
Nie mam pewności ale wydaje mi sie, ze to przez to.
Moze to tez ma dlatego, ze zainstalowalem go tak pozno, bo dopiero po instalce kart graf, muz, innych programow, kodekow, czy to nie ma znaczenia?
Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy jest sens format robic po raz kolejny.
  • 0

#9 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 12 02 2008 - 00:20

Czy te filmy są oryginalne?.Czy ściągnięte z netu jakaś lewa wersja?
  • 0

#10 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 12 02 2008 - 12:11

Ściagniete z netu, wszystkie w avi. Ale to napewno nie o to chodzi, gdyż filmy u mojej dziewczyny, kuzyna, kolegów chodzą bez najmniejszych problemów.

A o to LOG z HJT.

C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
E:\Programy\Winamp\Winampa.exe
C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CtNotify.exe
C:\Creative\Audio\PROGRAM\CTMIX32.EXE
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Program Files\Creative\ShareDLL\MediaDet.Exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\CTSvcCDA.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
E:\Programy\eMule\emule.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "E:\Programy\Winamp\Winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Disc Detector] C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CtNotify.exe
O4 - HKLM\..\Run: [CreativeMixer] C:\Creative\Audio\PROGRAM\CTMIX32.EXE /t
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O12 - Plugin for .spop: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTSvcCDA.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

--
End of file - 3570 bytes
  • 0

#11 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 12 02 2008 - 23:58

Log czysty.Nie będzie to raczej problem związany z wirusem.Zainstaluj Codec Pack All in 1 - ten kodek i daj znać co będzie.

  • 0

#12 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 13 02 2008 - 00:27

Ehhh dalej to samo, nawet juz wyciągnąłem baterie z kompa i wszystko powrocilo do swoich optymanych ustawien w biosie. Niestety nic to nie pomogło.

  • 0

#13 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 13 02 2008 - 11:14

A jak film odtwarzasz z dysku czy z płyty?
  • 0

#14 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 13 02 2008 - 13:38

Zarówno z dysku jak i z płyty dzieje sie dokladnie to samo, sprawdziłem to dużo wczesniej.

Już naprawde nie mam pojęcia co to może być ;/
  • 0

#15 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 15 02 2008 - 19:20

No to niestety nie wiem co to może być.Jedynie bym pościągał trochę kodeków i testował na jakich film ruszy.
  • 0

#16 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 15 02 2008 - 22:23

Rowniez probowalem i tego :) Niedługo planuje zrobic format i sprawdzac co sie bedzie dzialo po kazdym jakimkolwiek zainstalowanym programie, mam podejrzenia, ze to moze byc sterownik od plyty glownej abita, jesli to przez to sa takie problemy, to nie bede go instalowac, ale czy moge miec przez to spadek wydajnosci komputera?
  • 0

#17 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 05 04 2008 - 15:40

Po wielokrotnych sprawdzeniach znalazlem wreszcie przyczyne. To wina sterownikow karty muzycznej CREATIVE, wszystko jest ok, gdy karty nie instaluje(Sterowniki instaluje z oryginalnej plyty Creative dodanej z kartą muzyczną) i korzystam ze standardowego dzwieku wykrytego zaraz po instalacji windowsa. Natomiast po zainstalowaniu wystepują objawy napisane w powyższych postach
Wie ktoś moze dlaczego tak sie dzieje i jak temu zaradzić?

Jeszcze jedno. Gdy instalowalem sterowniki do mojej karty muzycznej Creative mialem wiele dodatkow takie jak regulacja basów czy sopranów, teraz niestety ciezko mi sie bez tego obejść.
Gdzie moge takie dodatki znaleźć bez instalacji karty muzycznej?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych