Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przesyłanie plików powyżej 4gb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kami1lek89

kami1lek89

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 08 2012 - 15:58

Mam pendrive to
EMTEC 8GB C400



Mam Windows 7.
Próbuje sformatować swój pendrive w NTFS poniewaz chodzi mi o pliki powyzej 4GB (fat32 obie opcje działają bez zarzutu).
Szybki format NTFS działa ale gdy wysyłam po nim na pamięć plik ponad 4gb pojawia się pod koniec komunikat "System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania".
Wtedy juz nie idzie go nawet sformatowac ( pojawia sie komunikat ze jest zabezpieczony przed zapisem) i musze formatowac programem Phison PS22xx Formatter v2.10.0.2. tyle ze on tylko FAT32
Próbowałem zmieniać wejście USB ale wciąż to samo...
Potem chciałem spróbować poprzez "Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego" ale gdy zaznaczam pendrive to powinna pojawić się opcja "Nowy wolumin prosty" lub "Usuń wolumin" ale jest tylko ta druga i to nieaktywna.
Jest jakiś sposób bym normalnym formatem NTFS coś zdziałał?

Formatuje normalnie klikajac na Moj Komputer i PPM na pendrive no i tez tym Phison PS22xx Formatter v2.10.0.2. gdy tym pierwszym sposobem sie nie da bo jest

Program HP USB Disk Storage Format Tool2.2.3 też nic nie daje. Formatuje NTFS i dochodzi do moze 1/5 paska i dalej nie rusza sie tylko stoi w miejscu.
Dam szybki NTFS to sie sformatuje ale jak zwykle gdy potem wysylam plik powyzej 4g to po pewnym czacie wywala blad gdy sie juz przesle okolo 4gb...


Uzylem programu H2testw1.4 jest to narzędzie diagnostyczne przeznaczone do testowania prędkości i wykrywania błędów na nośnikach USB, kartach pamięci oraz zewnętrznych i wewnętrznych dyskach twardych.
Skanowalem i jak przeskanowalo okolo 4gb tym programem to znowu blad. Nie wiem co jest...

  • 0

#2 Koteek1992

Koteek1992

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 24 08 2012 - 16:52

Spróbuj te pliki podzielić winrarem na mniejsze , zamiast 1 po 4 gb zrobisz 4 po 1 gb .



tu jest pokazane jak to zrobić , na początku gość pokazuje jak zabezpieczyć hasłem a potem jak robić wiele portów , ja się tak bawię bo mam pendrive 512 mb .

Powodzenia .

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 24 08 2012 - 22:12

  • 0

#3 kami1lek89

kami1lek89

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 08 2012 - 20:56

To nic nie da powiedzmy ze wysle 4 pliki po 1gb to juz wiecej nie wejdzie bo bedzie blad wywalac.
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 24 08 2012 - 21:12

Może pendrive jest uszkodzony.

Jak jest na gwarancji to go oddaj - jak nie możesz go sformatować to znaczy że jest z nim już coś nie tak.
  • 0

#5 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 27 08 2012 - 11:50

Odpal dowolnego Linux-a, i
dd if=/dev/zero of=/dev/sda
Gdzie /dev/sda to musi być pendrive.

Potem zrób od nowa partycję i system plików.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych