Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerobienie Ubuntu na wyglad 100% MAC'a 10.5.x


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 02 06 2009 - 18:44

Pisze to, bo zapewne wiele osob to interesuje.

Interface jest naprawde przyjemny dla oka.

Wiec wystarczy w google wpisac MAC4Lin , znajdziecie instrukcje.

ja zas mam inne pytanie- jak podlaczymy pendrive- pokazuje sie jego ikonka na pulpicie.
Tak samo z dyskami, z tym ze zeby dysk pokazal mi sie na pulpicie musze za kazdym razem najpierw odpalic go w menadzeze plikow. zas mam pytanie- czy jest mozliwosc, aby tenze dysk pokazywal mi sie na pulpicie zaraz po uruchomieniu systemu?

zeby zobrazowac pokaze: Dołączona grafika

i chodzi mi o to ze jak wlacze komputer to tej ikonki w gornym prawym rogu nie ma.
najpierw musze otworzyc ten dysk w menadzeze plikow, by pokazal mi sie na pulpicie.

wiec pytanie bzmi- jak zrobic by ta ikonka byla caly czas na pulpicie ?

  • 0

#2 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 02 06 2009 - 18:45

Dysk jest w formacie NTFS?

  • 0

#3 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 02 06 2009 - 19:57

Tak, dysk ma format NTFS.

zapewne to jest problem ?
Napewno go nie usune jak cos, bo jednak Jestem nowy w swiecie linuxa, ale powoli sie zapoznaje. (nawet sterowniki od karty graficznej udalo mi sie zainstalowac za 2 razem zupelnie samodzielnie :sciana:), na drugiej partycji mam Viste.
i w sumie bym z niej nie rezygnowal, bo chodzi rownie szybko jak ubuntu, tyle ze jak wlacze Viste to zaraz laptop grzeje mi sie 10x bardziej niz na ubuntu.


i troche szkoda mi rezygnowac z Windowsa, gdyz nie ma mojego programu- Paint.NET, a gimpa trzebaby sie uczyc.. :/

ale wracajac do tematu- wiec to wina dysku w formacie NTFS?

Pozatym nawet dysku na ktorym mam zainstalowane ubuntu nie widac na pulpicie.. nawet gdy w niego wchodze, nadal nie pokazuje sie na pulpicie.
  • 0

#4 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:05

Jesteś nowy w Ubuntu więc wytłumaczę wszystko :sciana:

Jeśli podłączysz do kompa np pendrive to Ubuntu montuje ten dysk. Wszystkie zamontowane dyski są widoczne na pulpicie. Ale jeśli włączasz kompa, już z podłączonym dyskiem i/lub pendrive musisz na ten dysk wejść żeby go zamontować.

Jeśli nie chce Ci się montować za każdym razem dysku twardego wejdź w Programy -> Dodaj / Usuń -> Szukaj: "NTFS Configuration Tool".
Dalej odpal ten program zaznacz dysk który ma się automatycznie montować na starcie wpisz punkt montowania czyli np DyskXXGB. Gdzie XX to pojemność dysku.

Dysk na którym masz zainstalowane Ubuntu nigdy nie bd widoczny na pulpicie, mimo iż cały czas jest zamontowany :nuke:
  • 0

#5 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:21

ok, z tym ze nie znajduje mi nic, gdy szukam NTFS Configuration Tool
  • 0

#6 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:23

wpisz ntfs tylko i powinien być chyba na pierwszym miejscu program do konfiguracji trybu zapisu ntfs.
  • 0

#7 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:41

nie ma.
byc moze zle robie, wiec zamieszczam screen dla pewnosci.

Dołączona grafika
  • 0

#8 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:45

W polu show wybierz... nie wiem jak to bd po Angielsku... Po polski to jest "Wszystkie dostępne programy".

System -> Administracja -> Języki zainstaluj sobie język polski :sciana:
  • 0

#9 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 06 2009 - 01:48

ok, zainstalowalem, i.. nic.. :/ odpala sie program i mam tylko mozliwosc aktywacji zapisywania plikow w formacie NTFS (ktora i tak juz mialem.. :/)

chyba zrezygnuje z tego calego linuxa, bo ciagle sa problemy.. a to z glupim dockiem, nie mozna ustawic ikon jak mi sie podoba, a to z sterownikami- trzeba pisac jakies magiczne (:sciana:) komendy w trybie konsoli, i co gorsza sa problemy z instalacja skype na 64 bitowym ubuntu..
ze juz o odtwarzaniu mp3 czy avi nie wspomne..

4 razy instalowalem, bo ciagle po instalacji kodekow wieszal mi sie system :/
az znalazlem skrypt ktory instaluje wszystko za mnie.
co ciekawsze po instalacji sterownikow od karty graficznej 2 razy musialem instalowac system jeszcze raz bo bylo cos nie tak, i ciagle sie tryb graficzny wieszal, i pokazywalo mi sie co chce zrobic- probowalem wszystkiego, ale tylko restart dzialal :/
a jakjuz mi sie udalo- mialem do wyboru 4 rozne wersje linuxa podczas wlaczania..
a co ciekawsze 2 z nich nie dzialaly (byl ten blad z wieszaniem sie trybu graficznego)

ale ok, jeszcze nie przekreslam linuxa, moze uda mi sie do tego przyzwyczaic.
ale cos czuje ze Visty chyba nigdy nie udune z dysku.. nie dosc ze vista wlacza mi sie krucej, to jest duzo wygodniejsza w obsludze.. ale jak juz pisalem strasznie grzeje mi sie karta graficzna w laptopie )bo jakas super to ona raczej nie jest )

wiec co mam teraz zrobic? przypomne- po instalacji tego programu mam do wyboru tylko aktywacje pelnej(chyba) obslugi NTFS
  • 0

#10 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 03 06 2009 - 13:34

Daj screen co tam Ci wyskakuje.

Co do rezygnacji z Ubuntu - nie rezygnuj. Ja wiem, że to nie jest łatwe, zmienić system operacyjny na coś innego niż M$, z czasem jak się nauczysz podstaw, i będziesz wiedział co i gdzie szukać, to naprawdę, praca z Linuksem będzie bardzo łatwa, a włączając Windowsa, będziesz patrzał na niego z pogardą, że to jest g**** a nie system operacyjny :nuke: (nie wspominając już o tym, że na Linuksie nie musisz martwić się, że znów załapałeś jakiegoś wirusa) wiem to, bo ja teraz tak mam, windowsa używam tylko gdy muszę.

:sciana:
  • 0

#11 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 06 2009 - 18:13

no wlasnie nie chce rezygnowac, bo niedosc ze bateria trzyma mi dluzej w laptopie, to efekty sa lepsze jak w Viscie (bez compiza, poprostu opcje standardowe w ubuntu i w aplecie visual effects mam extra), no i najwazniejsze- laptop sprawia wrazenie- jakby wogole sie nie grzal (dysk twardy tylko jest goracy, ale i tak chyba niedlugo kupie dysk SSD czy jak sie to tam pisze (karte pamieci),w dodatku laptop jest zupelnie cichy(cslychac tylko dysk twardy), bo gdy procesor sie nie przemecza(nie jest goracy) wiatrak nie pracuje :sciana:

pozatym podoba mi sie strasznie ta przerobka na maca.

Ale brak mi niektorych aplikacji, i do tej pory nie doszedlem jeszcze jak zainstalowac plugin ze skrotami klawiaturowymi do audacious. (wszyscy polecali ten player)

no ale wracajac do tematu: to screen:
Dołączona grafika

  • 0

#12 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 03 06 2009 - 18:22

To nie zniechęcaj się a jak bd miał jakiś problem to pytaj śmiało, zawsze chętnie odpowiem.

Jeśli chodzi o program:
gdy go odpalasz musisz mieć wszystkie możliwe dyski podłączone do kompa ale nie zamontowane.

  • 0

#13 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 06 2009 - 19:12

ok, a czy gdy pozbede sie Visty (przez najblizsze pol roku mam czas na zapoznanie sie z linuxem, a w gry nie gram, wiec mysle ze windows nie bedzie mi potrzebny :sciana:)i sformatuje calkowicie dysk, i utworze partycje wg. takiego wzoru:


/dev/hda1 (powiedzmy 5 GB) punkt montowania: "/"
/dev/hda2 (powiedzmy 100 GB) punkt montowania "/home"
/dev/hda3 (1GB - mam 3 GB Ram, a i tak tego nigdy nie wykozystuje w pelni, a watpie by przydalo mi sie to przy pracy w gimpie :nuke:) i pukt montowania: "SWAP"
/dev/hda4 (cala reszta- 30 GB (na pobierane pliki)) punkt montowania (wlasnie jaki tutaj ustawic punkt montowania?)

i czy wtedy zaraz po wlaczeniu mi sie ubuntu bede miec domyslnie na pulpicie Ikonki: Dysku z punktem montowania Home, i Dysk z "Downloadem"?

aha no i formatowac wszystkie partycje na format plikow- EXT4 ?
  • 0

#14 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 03 06 2009 - 19:22

Zrób tak:
10 GB dla systemu, punkt montowania /
1 GB SWAP
a cała reszta jeśli bd w formacie ext2 / ext3 / ext4 sama automatycznie Ci się zamontuje.
  • 0

#15 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 06 2009 - 21:24

ok, wszystko pieknie dziala.
Dzieki.

Teraz mam juz pozadek na kompie :nuke:

Tylko dziwi mnie ten niepozadek w katalogu "/" mozesz po krotce opowiedziec co tam wogole jest? :sciana:

i przedewszystkim, kiedy chce zainstalowac nowa wersje aplikacji co mam zrobic?
znalezc katalog gdzie zainstalowana jest aktualna wersja, i podmienic pliki (na te nowa wersje) ?
Albo instalacja pluginow do roznych programow. jak moge je zainstalowac?
bo szukam, ale google nie znajduje odpowiedzi na moje pytanie :/
  • 0

#16 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 03 06 2009 - 21:59

/ jest odpowiednikiem C:Windows więc w tym katalogu nic nie grzeb ;p

Jeśli jakiś program będzie dostępny w nowszej wersji niż Ty masz aktualnie zainstalowaną, to Menedżer Aktualizacji zapyta sie Ciebie automatycznie czy nie chcesz zaktualizować danego programu.

O jakie pluginy chodzi? Ja używam totema jako odtwarzacza mp3 i jest super.
  • 0

#17 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 06 2009 - 22:41

chodzi mi o pluginy do przelaczania piosenek/przyciszania, podglaszania , itd. klawiatura (np. po wcisnieciu "/" poleci mi nastepna piosenka.
ten program ktorego uzywasz ma to wbudowane?
  • 0

#18 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 04 06 2009 - 13:31

Przyciszanie i pogłaśnianie działa bez żadnych problemów, ale nie w zmienianie piosenek się nie bawiłem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych