Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzana karta graficzna/ sugestie dotyczące nowej karty do zestawu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawelx20

Pawelx20

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 04 12 2014 - 11:11

Witam,

 

 

Właśnie siadła mi moja karta graficzna Geforce 8600 GTs. Podejrzewam ze sie przegrzała, najpierw zawiesiło mi grę podczas grania w SW:TOR, po restarcie komputera zaczęły sie pojawiać artefakty na monitorze. Zrestartowałem jeszcze raz,  zaczęło normalnie działać. Następnego dnia włączyłem komputer, w windowsie wszystko wyświetlało normalnie, jednak pod odpalaniu sw:tor po 10-15 min zaczęły pojawiać sie artefakty na całym ekranie. Teraz po zalogowaniu sie do winodwsa mam artefakty na całym ekranie, co uniemożliwia jakakolwiek prace na komputerze.

 

Mam klika pytań związanych z tym problemem.

Jaka kartę graficzna kupić do mojego komputera? (chyba będę musiał odwiedzić jakieś muzeum)

Jeśli miałaby być to jakaś używana karta,  to jakiego rodzaju informacje powinienem pozyskać przed zakupem,  żeby ocenić  czy używana karta nie zepsuje niedługo po zakupie (np dla używanych dysków twardych prosi sie o wyniki smart dysku)

 

Jeśli miąłbym kupić nowa kartę to jaka? (główne kryteria którymi sie sugeruje to: cena, bez awaryjność,  wydajność)

 

tutaj sa 2 opcje

 

1 tania karata pod specyfikacje tego sprzętu do 100-120 zl

 

2 karta przyszłościowa pod rozbudowę sprzętu 400-450zl ( nie wiem czy nie będzie problemu z chłodzeniem / miejscem na kartę,  moja buda nie ma praktycznie żadnych wentylatorów)

 

tak wygląda moja buda

 

9umc10.jpg

 

 

 



  • 0

#2 Pawelx20

Pawelx20

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 05 12 2014 - 12:46

co myślicie o tych kartach?
 
 
 
 
Nie wiem czy nie będzie problemu z długością tych kart, inna sprawa jest ze mam wejście PCI_ E 1.0 16x


Użytkownik Pawelx20 edytował ten post 05 12 2014 - 12:50

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 05 12 2014 - 23:59

Podaj pełną konfigurację komputera wraz z modelem i mocą zasilacza. Jaką temperaturę osiaga karta w trybie 2D i 3D? Karta sprawdzona w drugim komputerze?

Jak padnięta na amen to kup drugą taką samą za grosze.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych