Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeglądarka internetowa uruchomiona 24 na dobę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zapracowany

Zapracowany

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 06 2012 - 00:36

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest zainstalowanie przeglądarki w taki sposób aby działała 24/7 dokładnie mówiąc mam na myśli np skrypt. Jeżeli to w ogóle możliwe to prosił bym o wytłumaczenie jak to zrobić.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 06 2012 - 12:01

Przeglądarki czego? Są programy co odświeżają stronę co jakiś czas np. jak masz połączenie z internetem i portal wymaga aktywności użytkownika przez 15 minut, a potem jak nie zarejestruje zapytań http to odłącza komputer od wifi.. ale nie wiem czy oto ci chodzi.

  • 1

#3 Zapracowany

Zapracowany

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 06 2012 - 17:49

Przeglądarki internetowej (FireFox,Chrome), i chodzi o to żeby przeglądarka działała przy wyłączonym komputerze ( tu chyba jest ten myk ;D). Powiedzmy ,że przeglądarka jest zainstalowana na "serwerze" odpalam jakiś skrypt, wyłączam komputer a skrypt chodzi cały czas.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 06 2012 - 17:55

Napisz jaśniej o co ci chodzi, mylisz pojęcia serwer(komputer udostępniający usługi HTTP [strony www], komputer kliencki(czyli tam gdzie masz zainstalowaną przeglądarkę internetową) i skrypt(uruchomiony staje się aplikacją wykonującą pewne czynności zawarte w skrypcie).
  • 1

#5 Zapracowany

Zapracowany

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2012 - 02:43

Jak by to jaśniej wytłumaczyć... Nie znam się na wszystkich nazwach technicznych w tej dziedzinie ale postaram się sprostować o co mi chodzi.
Dajmy na to mam na przykład skrypt "http://userscripts.org/scripts/show/90615" do tego przeglądarkę Google Chrome/FireFox(to nie ma znaczenia jaka).
I chcę żeby ta przeglądarka i skrypt pracowały 24/7 przy wyłączonym komputerze. Wgranie przeglądarki na jakiś "serwer" FTP czy inny jest tylko wynikiem mojego główkowania. Może jest inny sposób aby do tego dojść.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 06 2012 - 12:15

Ciężka sprawa jeśli to aplikacja wykonywalna exe. Musiałbyś mieć dostęp do komputera zdalnego ze środowiskiem Windows.
  • 1

#7 Zapracowany

Zapracowany

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2012 - 12:38

Czyli wgranie przeglądarki na coś wirtualnego nie wchodzi w grę? Może masz jeszcze jakieś inne pomysły.
  • 0

#8 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 24 06 2012 - 12:01

VPS z Linux + jakieś środowisko graficzne + wine

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych