Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o poradę w wyborze systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dżeju

Dżeju

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 04 2008 - 10:43

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum, bardzo proszę o poradę w doborze systemu. Jeżeli temat został umieszczony w złym dziale bardzo proszę o skierowanie mnie do odpowiedniej kategorii problemu.
Zakupiłem nowy komputer o podanych podzespołach poniżej

Płyta główna: Asus P5K
Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz
Pamięci: Kingston HyperX 4 x DDR2 1024MB 1066MHz CL5 (5-5-5-15)
Dysk: Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)
Karta Graficzna: GIGABYTE 8800GT 512 700/1840 TF VF830 (wersja z nowym chłodzenmiem)
Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-500-A12S 500W

Ze starego zestawu komputerowego biorę:

Karta muzyczna: Sound Blaster Live!
Zestaw Głośników: Creative T6100 Inspire czy coś takiego. Zestaw 5.1
No i reszte typu napędy itd.

Moje pytanie jest następujące. Jaki system wybrać do tego zestawu? Windows XP 64-bit czy Vista 64-bit. Problem w moim wyborze polega na tym, iż chciałem złożyć sobie komputer głównie do gier, czasem obróbki wideo i grafiki, rzadziej do programowania. Słyszałem rożne opinie co do wydajności Visty pod gry, obsługę sterowników do karty graficznej. Chociaż gdy wejdę na stronę driver'ów Nvidi mają wsparcie dla karty GF 8800GT pod winVista 64-bit. Drugi problem leży w opiniach na temat sterowników pod jakikolwiek sprzęt Creativa pod Vistę. Kolejny problem leży w ilości wykrywalnego Ramu pod XP do 3GB. Jeżeli się mylę, proszę o poprawienie.

Bardzo proszę o wskazanie mi odpowiedniej drogi w wyborze systemu głównie pod gry. Jeżeli taki temat był poruszany, proszę o podanie mi linków. Bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

  • 0

#2 still

still

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 06 04 2008 - 10:50

Moim zdaniem do gier lepszy byłby Xp. Nowe gierki chodzą pod Vista bez problemu, ale te starsze czasem potrafią wyprawiać niezłe rzeczy. Także programy nie zawsze są dostosowane pod Vistę. Co do karty dźwiękowej, to problemu ze znalezieniem sterów nie będzie problemu pod oba systemy.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 10:55

Hmm, no na Vistę to przydałoby Ci się dodatkowe 1-2 GB RAMU. Z 1 GB to sobie raczej w nic bardziej wymagającego tam nie pograsz, gdyż cały ram zje Ci system. Co do tych 2ch systemów no to Vista x64 byłaby lepsza tylko, że jeszcze są problemy ze sterownikami dla systemu 64. Dla niektórych programów po prostu ich jeszcze nie ma. Jednakże XP na tym sprzęcie będzie latał jak szalony ale i tak do gier i obróbki grafiki potrzebujesz znacznie więcej ramu.
Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na DX10 i cieszących oko swym wyglądem oknach, to bierz spokojnie XP.
  • 0

#4 Dżeju

Dżeju

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 04 2008 - 11:02

Przeprasza, nie dopisałem ze mam 4 GB RAMU, dlatego pytam o to wspomaganie powyżej 3GB. Czy XP 64-bit wykryje mi, że mam więcej niż 3 GB RAMU??
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 11:06

Zarówno Vista x64 jak i XP x64 wykryje więcej niż 3 GB.
  • 0

#6 Dżeju

Dżeju

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 04 2008 - 11:44

Reasumując, na razie zostać na XP 64-bit ze względu na support sterowników i programy, i tak większość gier jeszcze jest w standardzie DX 9.0c , natomiast z czasem przejść na Viste 64-bit i DX10, kiedy sytuacja ze sterownikami i programami się ustabilizuje?
  • 0

#7 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 10 04 2008 - 21:52

na dzień dzisiejszy wstrzymałbym się z zakupem systemu, zwłaszcza jeśli chodzi o vistę, poczekałbym na zintegrowany service pack i czas potrzebny na dopracowanie go.
teraz 32 czy 64 bit - tak jak było wspomniane jak nadal brak sterowników jak i programów (w tym gry) które nie wspierają obsługi systemów 64 bity,
jeśli to ma być system pod gry to rozważyłbym jednak zakup systemu 32bit
  • 0

#8 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 04 2008 - 20:30

Nie będę zakładał tematu, gdyż ten będzie do tego dobry. Chciałbym się spytać czy lepiej abym został przy obencym systemie XP 32bit czy przeszedł spokojnie na Vistę 32bit.
Konfiguracja PC: (jak w opisi)e ale podam skrótowo:
AMD Athlon 64 X2 6000+ 3Ghz
Kingston 3 x 1024 667Mhz CL5

Czy to prawda , że Vista chodzi faktycznie szybciej niż XP? W ogóle opłaca się stawiać ten system na 3 GB Ram? Niestety nie posiadam Visty x64 a szkoda.
  • 0

#9 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 04 2008 - 20:41

Czy to prawda , że Vista chodzi faktycznie szybciej niż XP? W ogóle opłaca się stawiać ten system na 3 GB Ram? Niestety nie posiadam Visty x64 a szkoda.

Podejrzewam że na to musimy jeszcze poczekać. O ile sterowniki do XP można uznać za prawie doskonałe, to myślę że te do Visty staną takie w przeciągu roku. W każdym razie jest to tylko moje zdanie.
  • 0

#10 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 04 2008 - 20:44

Ale kręci mnie też jej wygląd :sciana: Sam już nie wiem, ciężka dezycja. W sumie jak miałem dla testów Home Premium to faktycznie działała jakby szybciej. Czyli lepiej byłoby zainstalować XP x64 na dzien dzisiejszy?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych