Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w "Forum komputery"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 28 02 2009 - 19:40

No to najpierw dokładnie przeczytaj ze zrozumieniem ten punkt w regulaminie, a potem dopiero zastanawiaj się jak to się stało że jestem moderatorem.

Zabronione jest nazywanie tematów "Pomoc" czy "Problem" ale nie są to słowa których się zabrania używać w tytule. Tak więc tytuł "Problem z komputerem" mimo, że nie opisuje o co chodzi, jest zgody z regulaminem.

Gdyby zabronić używania w tytułach słowa "Problem" użytkownik by musiał się zastanowić jak ma nadać tytuł i zamiast "Problem z komputerem" napisał bym np, "Komputer się nie włącza" i po przeczytaniu takiego tytułu mniej więcej wiemy już jaki problem jest opisany w reszcie tematu.

  • 0

#22 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 28 02 2009 - 20:06

:D
To ktoś kto pisał ten regulamin by musiał napisać nieskończoną ilość przykładów , a jak na razie jest tyle przykładów żeby zrozumieć przeznaczenie tego punktu w regulaminie.

Bo ja nie widzę różnicy między tym że ktoś nazwał temat "pomocy" a inny nazwał go "problem z komputerem" i tak i tak nie dowiesz się z treści tematu o co konkretnie chodzi.
Więc nazwanie tematu "pomoc" jak i "Problem z komputerem" jest zabronione według regulaminu.

Czyli już jaki punkt który mówi żeby nie nazywać tematów w sposób w którym się nie dowiadujemy co jest w treści i o co chodzi (konkretnie).

Jak już tworzyć kolejny punkt w regulaminie o tym lepiej poprosić czerwonego żeby dopisał w przykładach to "problem z komputerem" itp

:D

  • 0

#23 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 28 02 2009 - 20:12

Dopisywać przykładów można do us***nej śmierci, a zabronienie używania słowa pomoc od razu wymusza myślenie.

Wiem, to takie coś funkcjonuje na forum ubuntu i tam ma się bardzo dobrze taka zasada.
  • 0

#24 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 03 2009 - 09:56

eunstachy, ale problem, masz plecy u makensisa :D , tylko bez urazy, to zasugeruj mu żeby wprowadził twą poprawkę, a może napiszesz znowelizowany regulamin i przedstawisz go makensisowi do zatwierdzenia i po ptokach.
  • 0

#25 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 01 03 2009 - 11:09

Kurcze brutus błagam jakie znowu plecy... :D

Chyba po to jest ten temat, żeby tutaj dawać swoje propozycje zmian a nie spamując Administracji na PM.
A jak wpadnie mi do głowy jeszcze jakaś zmiana to dam znać :D
  • 0

#26 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 03 2009 - 17:06

Błagać nie musisz swego tyłka nie dam :D , i uważaj żeby ci coś ciężkiego do głowy nie spadło :D .
  • 0

#27 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 01 03 2009 - 18:17

Brutus ale ja nie o to błagałem ;p


A wpadło mi do głowy jeszcze to, żeby zabronić cytowania wypowiedzi które są bezpośrednio nad danym postem. Wiele osób to robi, zupełnie niepotrzebnie, i to tylko wprowadza syf w Temacie.
  • 0

#28 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 03 2009 - 18:27

To już nie raz było poruszane i nie tylko na tym forum, a życie i tak sobie to jak na SB nie pyta się o zdjęcie simlocka a i tak pytania są pomimo że pisze jak byk że tam nie wolno pytać.
  • 0

#29 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 01 03 2009 - 18:37

No tak, ale jak ktoś na SB zadaje takie pytanie to mogę go zbanować dać ostrzeżenie itp.

Ale jak nie ma zakazu cytowania takich wypowiedzi, to mi nie pozostaje nic innego jak tylko usuwać te cytaty z postów i grzecznie prosić, aby to się więcej nie powtórzyło. Bo przecież nie ma nic w regulaminie o cytowaniu, więc facet miał prawo to zrobić.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych