Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w "Forum komputery"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 02 2009 - 16:20

Mam pytanie i zarazem propozycję wprowadzenia pewnej zmiany w temacie "Komputery". Wielu ludzi zagląda na forum zawsze w jednej sprawie, uzyskać pewne informacje a też i uzyskać pomoc. Przykład jeśli byśmy chcieli uzyskać pomoc czy informacje na temat dysków twardych lub nagrywarki to okazało by się że wymaga to chęci szukania takiego tematu. To powoduje że mamy na forum ilość pytań mniej właśnie o dydki twarde i nagrywarki oraz inne akcesoria a to przykład:
Dołączona grafika Pozostałe urządzenia
Pozostałe urządzenia: Dyski Twarde, napędy CD/DVD, nagrywarki, pamięci Flash, Tunery TV, Myszki, Klawiatury, Drukarki, Skanery i inne.
Subfora: Napędy optyczne, Pamięć masowa, Drukarki, kopiarki, skanery, Myszki, klawiatury, pady, joysticki, trackballe, Pozostałe komponenty

A teraz wyobraźcie siebie jako usera szukającego pomocy w którymś z tych tematów. Dyski, Nagrywarki CD/DVD (napędy CD/DVD skreślić), Myszki, Klawiatura to są podzespoły zasadnicze bez których komputer będzie inwalidą.
Pozostałe komponenty są dodatkami z tym że Skanery, Drukarki-urządzenia wielofunkcyjne to osobny temat czyli wychodzi na to że należy porozdzielać.
O to przykład :
1. - Dyski twarde - Napędy optyczne
2. - Drukarki, kopiarki, skanery
3. - Akcesoria Myszy, Klawiatury, Joysticki, i inne dodatki.

A teraz konkretne uzasadnienie:
1. dyski twarde i Napędy optyczne, po mimo różnicy w zastosowanych urządzeniach zapisy i odczytu danych oraz zastosowanego nośnika w dyskach stosowany jest zapis poprzez oddziaływania fali elektromagnetycznej na powierzchnię płyty/talerza pokrytego warstwą ferromagnetyczną. A zapis optyczny oddziaływanie silnej wiązki światła na powierzchnię płyty/talerza.
Tym bardziej że wcześniej czy później zaczną być produkowane i zastosowane dyski twarde z zapisem optycznym. Pozostały system zapisu jest taki sam w obydwóch urządzeniach oraz sposób podłączenia oprócz system SATA.
2. Drukarki, kopiarki, skanery = urządzenia wielofunkcyjne. To że jakiś skaner jest osobno czy zawarty już w drukarce to i tak mają wiele wspólnych cech.
3. Pozostałe akcesoria klawiatura, mysz, joysticki i inne dodatki stanowią dodatki oprócz dwóch pierwszych, to pozostałe są dodatkami które mogą lub nie muszą być wykorzystane.
Prosiłby aby wasze odpowiedzi nie polegały na takich odpowiedziach "Tak popieram", "Nie nie popieram", lub podobne. Chodzi mi o odpowiedzi pełne dlaczego jesteś lub nie jesteś za lub przeciw tym zmianom i czy chcesz jakiś zmian w tym temacie.
Zapraszam do dyskusji. Celowo nie włączam opcji ankiety, bo to wcale nie pomogło by w konstruktywnej dyskusji.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 02 2009 - 17:23

Zacny to pomysł. Mało się różni od obecnego układu, ale mniej subfor to na pewno o wiele więcej wygody.

  • 0

#3 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 13 02 2009 - 17:59

Może być, warto wprowadzić, będzie w końcu jakaś zmiana. ;)
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 02 2009 - 18:59

Właśnie mi o to chodzi aby zbyt dużo nie grzebać bo te tematy zostają w temacie ogólnym jedynie zamiast jak do tej pory ukryte to będą widoczne dla każdego.
A więc zmiana nie wielka nie wymagająca wiele pracy.
  • 0

#5 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 13 02 2009 - 20:20

IMO dobry pomysł i przekonujące argumenty
  • 0

#6 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 13 02 2009 - 22:09

Zmieńcie coś w dziale Gry. . . kiedyś lubiłem spędzać czas w tym dziale lecz teraz tam nic sie nie dzieje... Mogli byście załozyć coś takiego --- Nowości, oldscholl, MMO, FPS, RPG. Można by było dać w tym dziale w poszczególnych tematach jakieś screen'y, linki itp
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 02 2009 - 00:39

Na razie zróbmy mały krok, poczekam jeden dwa dni i wyślę poprzez PW linka do tematu z prośbą o zmianę, wtedy zobaczymy jak zachowa makensis . Będziemy wiedzieli wtedy jaki ma stosunek do zmian na forum.
Co do tematu gier się nie wypowiadam nie znam się na tym temacie.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 02 2009 - 14:08

Pomysł podoba mi się, eksperymentalnie wydzieliłem również pozostałe działy w Komponentach, zobaczymy czy użytkownikom będzie łatwiej dotrzeć do nich.
  • 0

#9 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 02 2009 - 15:05

Dużo lepiej. :)
  • 0

#10 JOKERPlayer7

JOKERPlayer7

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 14 02 2009 - 16:10

Tak, jest faktycznie duzo lepiej :)
Good work Brutus :)
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 02 2009 - 16:40

Cieszę się choć coś jedno udało mi się na tym forum :) .
Myślę że ten temat można zamknąć a jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły to założy wątek podając konkretny temat tak jak ja to uczyniłem.
Ale jeszcze mam małą sugestię jako poprawkę, o tuż w "Pozostałych komponentach", pozostał zasilacz awaryjny UPS uważam że powinien on być w dziale zasilacze jako temat "Zasilacze i UPS-y", "Pozostałe komponenty" zamienić na "Pozostałe akcesoria", jest to poprawka kosmetyczna a tematy już starsze dotyczące UPS-ów, przenieść do archiwum.
To tyle w tym temacie jeszcze pozostaje sprawa artykułów i poradników, oraz recenzji.
Ale to wymaga ciężkiej rozmowy zwłaszcza przekonywującego uzasadnienia pana makesisa :) , lecz w ostateczności myślę że da się przekonać. Już widać że te forum ma prawie wszystko w temacie komputery.

  • 0

#12 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 02 2009 - 21:23

Ale po zmianach znowu nie wszystko jest kolorowe. Nadanie działowi nazwy "Linux" jest prawdę powiedziawszy głupotą roku. Solaris, *BSD, *SCO, QNX i inne tego typu nie są linuksami, pomimo pochodzącego z Unixa kernela. Może i nie spotykamy się tu z takimi zapytaniami, ale "Alternatywne systemy operacyjne" były bardziej trafną nazwą.

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 02 2009 - 22:57

No tak albo UNIX, rzeczywiście Plus ma racje, a tak plusik co to stronka MySpace i w nim plusik :) .
  • 0

#14 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 14 02 2009 - 23:24

Ja chce aby Jack wrócił jak jack nie wraca chyba i ja zrezygnuję :)
  • 0

#15 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 14 02 2009 - 23:26

A co to za spam jest, i jaki ma związek z tematem? :)
  • 0

#16 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 14 02 2009 - 23:28

A co to za spam jest, i jaki ma związek z tematem? :)



Masz racje, niech wróci stara dobra ekipa wraz z tobą :)
  • 0

#17 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 02 2009 - 23:30

jeszcze jestem :)
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 02 2009 - 00:30

Słuchajcie o powrocie starej ekipy, pogadacie sobie może później w innym temacie, bo jak wcześniej pisałem, powoli krok po kroku. Makensis nie pójdzie na żadne zmiany i ustępstwa bez konkretnego uzasadnienia i przekonania że dane pomysły będą miały sens. Dlatego spokojnie po kolei i trzeba się liczyć że nie zawsze mamy rację czy dobry pomysł.
  • 0

#19 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 28 02 2009 - 18:38

Najbardziej to bym chciał wprowadzić punkt w regulaminie który by wyraźnie zabraniał używania słowa "Problem" w tytule tematu.
To zmusi użytkowników do pomyślenia chwilkę nad tytułem, a nie tak jak jest teraz że walnie "Problem z kompem" i jest z siebie zadowolony.
  • 0

#20 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 28 02 2009 - 19:29

Ciekawe jak wpadłeś na global moda jak nawet regulaminu nie znasz ... :D

Jest już taki punkt
Art. 3. § 8.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych