Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programowanie- początek


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 27 08 2007 - 11:36

Delphi to nie jest nowa wersja turbo pascala, to nie jest tak jak z C++, który jest następcą C.

W Turbo Pascalu można jedynie pisać programy do dosa'a czyli 16-bitowe, w delphi pisze sie aplikacje 32-bitowe pod Windowsa (tzw. programy okienkowe). Tylko składnia kodu w turbo pascalu i delphi jest taka sama. W zwykłym pascalu jak już zapewne wiesz programy pokazywane na czarnym okienku tak jak w dosie, a w delphi tak jak w windowsie np. tego typu /delphi-jak-zlic...nkty-t9979/. I to nie jest tak ze jak będziesz umiał turbo pacsala to automatycznie też delphi. Będziesz musiał wiele miesięcy przeznaczyć na naukę w delphi żeby pisać pożądane programy

  • 0

#22 bikerider

bikerider

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 27 08 2007 - 15:13

Dobra zdecydowałem!! I nie zmienie swojej decyzji na 99%:
1)Utrwale Turbo Pascala
2)Naucze sie Delphi
3)Naucze się C++
4)Być może naucze się Javy

W celu trwalenia wiedzy o Turbo PAscalu zakupie następująće pozycje książkowe (myśle, że dobrze wybrałem- nie zadrogie :():

http://helion.pl/ksiazki/pktp4.htm
http://helion.pl/ksiazki/cwtp2.htm
http://helion.pl/ksiazki/titp.htm

  • 0

#23 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 28 08 2007 - 11:38

Radził bym, żebyś nie kupował książki "Turbo Pascal. Ćwiczenia praktyczne", z niej sie nic nowego nie nauczysz, w zupełności wystarczy ta pierwsza książka i tablice. No ale zrobisz jak zechcesz, w końcu to tylko 15 zł różnicy
  • 0

#24 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 31 08 2007 - 17:43

bikerider, to tylko tak się mówi, że się tego i tego nauczę. Szczerze mówiąc, za czym przeszłem na Delphi to pół roku byłem na Turbo Pascalu, a przy Delphi zostałem do dziś (już 3 lata), uczyłem się C, nie przypadł mi do gustu, wolę Delphi, ale jak chcesz, ja polecam nauczenia się najpierw TP a potem Delphi (chociaż to tylko inna odmiana Pascala)
  • 0

#25 Marek_Bielecki

Marek_Bielecki

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 12 10 2007 - 17:12

o.O wreszczei ktoś mi pomógł. THANKS!Dołączona grafika Ściągnełem Borland Pascala 7.0!Dołączona grafika Czas zacząć się uczyćDołączona grafika!Mam jeszcze jeden problem: ściągnełem tego borland pacala i teraz nie wiem jak go uruchomić po instalacji!?!? plz help me!

najprotszy to excel ale co proste to nie zawsze łatwe
  • 0

#26 SantaCatarina

SantaCatarina

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 05 11 2007 - 16:07

ja zaczalem od basica ;) potem był visual basic a obecnie C++ mysle ze nie ma sensu uczyc sie pascala. lepiej od razu zaczac od C++ ;) to swietny jezyk i w miare prosty. jak juz ktos napisal ze nie sztuka nauczyc sie teori jezyka programowania, sztuka jest wykorzystac to w praktyce ;)
  • 0

#27 katmen

katmen

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 12 2007 - 13:56

Czy program do programowania Delphi 7 jest dobry , dla poczatkujacy?


szkielkowanie
wzory cv
  • 0

#28 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 01 03 2008 - 20:11

Jeśli znasz Pascal znasz Delphi. Gdy przechodziłem z Pascala na Delphi 6 nie miałem żadnych problemów oczywiście z wyjątkiem nowych pojęć. Nie ma już obiektów ale są Klasy, dalej zagadnienia dziedziczenia komponenty ,formatki, tworzenie bibliotek dll, nieraz się czułem jak bym uczył się Pascala od początku. Czy Delhi 7 dla początkującego - powiem tak jeśli znasz język Pascal. A nie jeśli Delphi ma stanowić punkt wyjścia do nauki tegoż języka. Dobra książka + niezliczone tutoriale dostępne w necie + Pomoc dadzą wyniki. W razie problemów pytaj na forum ja lub inni użytkownicy z chęcią odpowiedzą na twoje pytania.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych