Skocz do zawartości


Zdjęcie

Program do adminitracji siecią LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 04 2008 - 14:11

Szukam jakiegoś dobrego sofciku do zarządzania siecią LAN :P
Na dobrych programach są jakieś, ale skąd mam wiedzieć czy są dobre. W czarno jakoś nie chce mi się instalować.
Najlepiej jakby taki program umożliwiał jeszcze podgląd drugiego PC w sensie katalogów itd. Ciekawe czy coś takiego istnieje :P
Wiem, że jest LANView no ale niestety płatny.

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 18 04 2008 - 15:04

a nie możesz sobie po prostu zmapować dysków?

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 04 2008 - 18:05

Zacznijmy od tego co rozumiesz przez administrację siecia? Co konkretnie ma robic ten program.
Podgląd zawartosci dysków masz przez udziały administracyjne wystarczy znac uzytkownika i hasło.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 04 2008 - 18:25

Udziały administracyjne? A to takie coś jest w XP? :P Po raz pierwszy udostępniłem połączenie na 2gi komputer, więc jeszcze nie do końca się na tym znam. Oba komputery mają tą samą grupę roboczą a mimo to w moich miejscach sieciowych nic nie mam. Ani swojego kompa ani drugiego. Więc czegoś pewnie nie skonfigurowałem.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 04 2008 - 16:53

Czy ktoś się może orientuje jak skonfigurować sieć aby w moich miejscach sieciowych były dostępne komputery i otoczenie sieciowe? Udostępniłem łącze po kablu z PC do Notebook'a, ale fajnie by było móc także wrzucać na niego jakieś pliki etc.
Oba komputery mają ustawioną tą samą grupę roboczą, tylko, że podczas konfiguracji sieci wyłączyłem udostępnianie plików i drukarek w obydwu. Czy to tego wina? Jak włączę to będę już miał te pierdoły w miejscach..?
Chociaż nawet bez tego powinienem przynajmniej widzieć drugi komputer.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych