Skocz do zawartości


Zdjęcie

Procesor z allegro i MSI KT4AV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemaseq

przemaseq

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 14 12 2009 - 17:31

Witam, zamówiłem niedawno procesor do mojego staruszka. Płyta główna to MSI KT4AV. Do tego czasu śmigało mi wszystko na procesorze AMD Athlon 1800+, ale zakupiłem AMD Athlon Barton 3000+. Tutaj otwierają się pytania.

Procesor ma nałożoną pastę termoprzewodzącą, ale jest zaschnięta, czy to nic nie szkodzi? Mogę go spokojnie montować?
Druga sprawa. Nie mam zielonego pojęcia, jak zdjąć radioator oraz wentylator. Płyta jest na Sockecie A, mam tylko jakąś metalową zaczepkę z lewej strony radiatora, ale próbowałem to zdjąć i niestety, porażka. Może ktoś z Was miał do czynienia z tą płytą główną i zdejmował z niej radiator? Proszę o jak najszybszą pomoc.

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 12 2009 - 17:35

paste musisz zeskrobać i położyć nową , co do radiatora to musisz go zdjąc przez tą "zaczepkę" musi się dać zdjąć.

  • 0

#3 przemaseq

przemaseq

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 14 12 2009 - 17:36

Aha, trzeba to zeskrobać jakoś delikatnie? Żeby nie uszkodzić rdzenia?
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 12 2009 - 17:38

najlepiej szmatką nasączoną Acetonem (spirytusem lub zmywaczem do paznokci bezbarwnym)
  • 0

#5 przemaseq

przemaseq

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 14 12 2009 - 18:47

Niestety, zdrapałem paznokciem, ale zrobiłem to bardzo delikatnie :).
Dobrze, to teraz montaż, spróbuję zdjąć ten radiator. Napiszę na forum czy mi się udało czy nie.

Próba nie udana. To jest tak dziwnie zamontowane, że nie potrafię tego zdjąć.

Dobrze, udało mi się, wreszcie zamontowałem. Niestety mam chyba starą wersję Biosu. Obsługuje mi tylko jako AMD Athlon 2100. Jak podniosę ze 133hz na 166hz, efektu nie ma, komputer tylko piszczał. Czy bezpieczne będzie aktualizowanie biosu? I czy na pewno będzie efekt?
  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 14 12 2009 - 22:44

a jakie masz pamieci?

i jak masz je ustawione w BIOSie ?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Core2Duo



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych