Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z otwieraniem i zamykaniem systemu.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 07 2011 - 11:17

Bardzo proszę o pomoc z Waszej strony. Od razu chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w sprawach komputerowych, więc proszę o wyrozumiałość i tłumaczenie wszystkiego jak "pierwszakowi" :) Mam zainstalowany system Windows Xp i wszystko było ok do momentu gdy zainstalowałem darmową wersję programu Avast. No i zaczeło się. Co jakiś czas widać z kursorem klepsydrę, chociaż nic nie robię i trwa to około 30sek. Gdy chcę zamknąć system trwa to około 6min, cały czas wyświetla się napis "Trwa zamykanie systemu". Uruchomienie trwa około 2,5min i wyświetla się opcja do wyboru jak uruchomić Windowsa - standardowo, awaryjnie lub z otwartym oknem do poleceń. Wcześniej nic takiego nie miałem. Avasta już skasowałem, ale problem pozostał. Użyłem programu przyspiesz komputer, ale nic nie pomogło. Nie wiem co dalej mam robić. Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 07 2011 - 14:13

Skorzystaj z serii artykułów:
Przyspieszanie uruchamiania i zamykania Windows XP
tuning Windows XP

Jest tego trochę, ale znajdziesz rozwiązanie twojego problemu, które może tkwić zarówno w programach jakie doinstalowałeś jak i standardowych ustawieniach Windows.

  • 0

#3 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 07 2011 - 17:44

Przejrzałem i zastosowałem wszytskie rozwiązania z artykułu "Przyspieszanie uruchamiania i zamykania Windows". Niestety nie dało to kompletnie nic. Zaczynam przeglądać drugi artykuł. Jak tylko coś się zmieni to napewno napiszę. Dzięki.
  • 0

#4 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 18 07 2011 - 20:26

msconfig i zakładka uruchomione - najlepiej wstaw i pokaz screenshota
  • 0

#5 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 07 2011 - 23:58

Przeczytałem drugi artykuł, ale tam nie ma chyba nic co może mi pomóc. Wstawiam screena. Dodam tylko że problemy zaczeły się od momentu zainstalowania Avasta. Przedtem wszystko działało bez zarzutu.

Screen.JPG
Nawet nie wiem czy dobrze wstawiłem. Wybaczcie. Nowicjusz.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 07 2011 - 10:58

Możesz usunąć wszystko, są to raczej zbędne programy.(Autostart programów)
  • 0

#7 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 19 07 2011 - 14:26

Wyłączyłem wszystkie programy w "Uruchamianie" ale to nic nie dało. Otwiera i zamyka się cały czas przepotwornie długo. W Panelu sterowania chciałem wejść w "System" ale cały czas się zawiesza. Wstawiam screena. Na dodatek przy włączaniu wyskakuje komunikat - Przepraszamy że system nie może prawidłowo się włączyć, może to być spowodowane oprogramowaniem. I dalej mam 3 opcje do wyboru żeby odpalić Windowsa. Spojrzałem teraz na "Uruchamianie" i wskoczyły tam same jakieś 3 programy. Wstawiam screena.
Screen1.JPG
Screen2.JPG
  • 0

#8 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 07 2011 - 17:44

Witam
Jak usunąłeś Avasta? Przez deinstalatora?
Winny takiemu stanowi rzeczy może być "Google Toolbar", który instaluje się z większością darmowych programów - w twoim przypadku z Avastem - Panel Sterowania->Dodaj/usuń programy i odinstaluj Google Toolbar, potem proponuję przeczyścić system np. CCleanerem. Może być konieczna nawet analiza logów z programów polecanych przez dział bezpieczeństwo, ponieważ te samoistnie się instalujące dodatki do przeglądarek bardzo często dokonują zmian w ustawieniach internetowych- np. domyślna strona, strefa bezpieczeństwa itp. Długie uruchamianie i zamykanie systemu może być spowodowane tym, że programik ten łączy się ze swoim serwerem, ewentualnie dokonuje synchronizacji danych.
Po odinstalowaniu i wyczyszczeniu systemu zrób defrag dysków.
Pozdrawiam
  • 0

#9 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 19 07 2011 - 20:34

Avasta skasowałem właśnie przez deinstalator. Zaczynam postępować według wskazówek. Dziękuję.

Usunąłem "Google Toolbar", następnie użyłem CCleaner i defragmentowałem dysk. Niestety nic to nie pomogło.
  • 0

#10 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 19 07 2011 - 21:56

Skorzystaj z programu TuneXP

Dołączona grafika




i wybierasz opcję Ultra-fast booting, czekasz ok 2-5min, następnie defrag boot files. Zrób restart i sprawdź czy jest coś lepiej.
  • 0

#11 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 07 2011 - 13:13

Zrobiłem wszystko co napisałeś, ale niestety nie ma żadnych zmian.

  • 0

#12 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 20 07 2011 - 14:57

Pozostaje reinstalacja systemu. Nie da się go naprawić.

  • 0

#13 Herem

Herem

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 07 2011 - 15:30

Ok. Dziękuję serdecznie za pomoc. Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych