Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z odtwarzaniem dysków Audio CD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aGnEsSs'90

aGnEsSs'90

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 03 05 2011 - 15:15

Witam

Kupiłam sobie ostatnio całe opakowanie płyt CD made in Media Expert i przystąpiłam do nagrywania. Nagrałam już 3 Audio CD i niestety z każdą jest coś nie tak. Podczas odtwarzania w mojej wieży (Sony) daje się słyszeć takie jakby zarywanie. Laser nie przeskakuje do przodu, ale co jakiś czas utwór jakby nieco zwalnia, co przejawia się np. lekko chrypką w głosie wokalisty (co nigdy nie zdarzyło się w przypadku płyt MP3).
Dodam też, że owe nagrane ostatnio płyty chodzą dobrze zarówno w napędzie w komputerze, w mojej drugiej (niemarkowej) wieży, jak i discmanie Clatronica.


Zrobiłam mały eksperyment i wykorzystując starą już nieco płytkę wielokrotnego zapisu, nagrałam kolejną płytę CD Audio, z prędkością 10 x, gdyż tylko na taką prędkość pozwolił Nero.
No i zarywa... I nie wiem, czy to znów wina wieży, czy może błędy w zapisie, czy też wina płyty, którą już wiele razy kasowałam.

Spróbowałam odtworzyć inne płyty audio:

- nagrana kilka miesięcy temu płytka Sony - nie mam zarzutów
- Oryginalna płyta z muzyką - jak wyżej
- 6-cio letnia płytka, nośnik raczej tani - wszystko gra (zresztą takich płyt ja mam w domu sporo i nigdy nie było z nimi problemów)

Jak myślicie, w czym może tkwić problem? Czy może być to jedynie wina taniego nośnika niskiej jakości? Zbyt dużej czułości lasera w mojej wieży?
Zarywanie nie jest jakieś straszne, ale mnie osobiście okropnie drażni, do tego stopnia, że nie mam żadnej przyjemności ze słuchania takich płyt

Będę wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 05 2011 - 13:25

Mogła ulec zabrudzeniu soczewka lasera. Nie polecam czyścić lasera jeśli nie ma się pojęcia o sprawach technicznych.

  • 0

#3 aGnEsSs'90

aGnEsSs'90

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 04 05 2011 - 13:32

Masz na myśli soczewkę lasera w wieży?

Jeśli tak, to czy w takim razie miałoby to wpływ na nieprawidłowe odtwarzanie TYLKO wybranych płyt? No bo, jak pisałam, wiele płyt odtwarzanych jest dobrze...
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 04 05 2011 - 13:55

Kiepska jakość płyt ma duże znaczenie. Płyty za które np płacisz 1zł/szt w wielu odtwarzaczach będą się po prostu cięły lub w ogóle ich nie wczyta.
  • 0

#5 aGnEsSs'90

aGnEsSs'90

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 07 05 2011 - 10:07

Dziwna sprawa. Nagrałam kolejne 2 płyty audio nie za pomocą Nero, jak do tej pory, ale poprzez Windows Media Player i... działają idealnie czysto :(
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 05 2011 - 11:19

czasami zdarza się że trafi się na uszkodzone płyty , dlatego ja zawsze kupuje TDK , Verbatim

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych