Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z instalacją systemów Windows XP SP3, Vista SP1, Seven


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Swarzedz

Swarzedz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 03 2010 - 23:08

Witam serdecznie.

Mam problem z instalacją systemów Windows.
Posiadam trzy oryginalne systemy operacyjne:
- Windows XP Professional SP3
- Windows Vista Business SP1
- Windows 7 Professional (64)

Kiedy chcę zainstalować Windows XP Professional SP3, uruchamiam komputer z nośnika CD. Pojawia się ekran instalacyjny, który "ładuje" pliki instalacyjne. W pewnym momencie ładowania plików (lub po skończonym ładowaniu - nie potrafię określić) pojawia się czarny ekran z migającym "_" i to jest koniec. Nie pojawia się żaden dalszy ekran, który pozwoliłby mi sformatować dysk lub przejść do właściwej instalacji systemu Windows XP Pro. SP3. Po prostu cały proces się zatrzymuje w tym momencie, a płyta w napędzie przestaje się kręcić.

Kiedy chcę zainstalować Windows Vista Business SP1, uruchamiam komputer z nośnika DVD. Pojawia się ekran ładujący pliki instalacyjne. Po załadowaniu plików instalacyjnych pojawia się turkusowo-zielony ekran wraz z kursorem i... nic się nie dzieje. Po chwili kursor przestaje się ruszać, a komputer się zawiesza.

Jedynie Windows 7 Professional (64) zainstalował się prawidłowo i działa normalnie. Aktywowałem go online.
Natomiast teraz, gdy chcę sformatować partycję dysku i zainstalować raz jeszcze Windows 7 Professional to nie mogę tego zrobić. Uruchomienie komputera z płyty DVD powoduje dokładnie taką samą sytuacją jak w przypadku Vista SP1, pojawia się niebieski ekran, kursor i można czekać w nieskończoność, a nic dalej się nie dzieje. Instalacja lub upgarde spod uruchomionego Windows 7 kończy się zawieszeniem i restartem komputera po pierwszym automatycznym restarcie w czasie instalacji.

Mój problem polega głównie na tym, że Windows 7, choć fajny graficznie, jest trochę zbyt wymagający jak na mój komputer, dlatego chciałbym zainstalować na nim albo Windows Vista Business SP1, albo Windows XP Professional SP3. Dziwnym wydaje się fakt, że mój komputer "jakby" blokuje instalowanie tych systemów operacyjnych.
W czym może tkwić problem? Co może powodować te blokady? Jak mogę zainstalować choć jeden z tych systemów?
Pragnę podkreślić, że wszystkie trzy płyty są oryginalnymi, licencjonowanymi produktami firmy Microsoft i nie są uszkodzone!

Próbowałem również zainstalować Windows Vista SP1 spod Windows 7 (podczas uruchomionego Widnows 7). Instalacja rozpoczęła się i przebiegała bezproblemowo do pierwszego restartu komputera. Po restarcie rezultat był podobny do wcześniej opisanej instalacji Windows Vista SP1. Pojawił się turkusowo-zielony ekran z kursorem. Dodatkowo napis: "trwa instalacja Windows". Ale efekt był taki sam. Po chwili wszystko się zawiesiło.

Bardzo serdecznie proszę o rady - jak mogę poprawnie zainstalować któryś z systemów operacyjnych Windows XP SP3 lub Windows Vista SP1 (ewentualnie ponownie zainstalować Windows 7 Pro.) ?

Parametry mojego komputera:
Płyta główna: Asus A8NE-FN
Procesor: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice
Pamięć RAM: DDR 2x512 MB PC-400 CL3 dual channel GoodRAM
Dysk twardy: Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)
Napęd DVD: BenQ DVD+/-RW DW1650
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7300 GS / 7200 SE

Kupowałem komputer używany.

Uprzejmie proszę o pomoc.

ps.
Bezproblemowo przebiega instalacja Windowsa XP bez Service Packa, ale jest to wersja, że tak powiem bez licencji, dlatego >> nie mogę / nie chcę / nie zamierzam << jej używać.

ps 2.
Nie jest to wina:
- dysku twardego - sprawdzałem na innym
- napędu DVD - sprawdzałem na innym
- gniazda do napędu DVD na płycie głównej - przemieniałem

Próbowałem też wyjmując jeden pakiet RAMów, a zostawiając tylko drugi - wszystko tak samo.

ps 3.
Windows XP SP2 również osiąga dokładnie to samo co SP3 - nie instaluje się. Dodam jeszcze, że zainstalowany Windows XP bez Service Packa działa dopóki się nie ściągnie Service Packa. Później po prostu się nie uruchamia.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych