Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy "po-wirusowe" i "po-instalacyjne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ossian

ossian

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 04 2011 - 15:24

Witajcie. Oto mój problem...

5 lat temu kupiłam laptopa z zainstalowanym windows xp media center edition 2006. Wszystko działało bardzo sprawnie i szybko nawet pomimo wieku laptopa.

Jakiś czas temu komputer został zainfekowny przez pendrive wirusem, który dokonał olbrzymich zniszczeń w systemie.
Mając w domu Windows XP Home Edition 2002 (oryginał!) z innego komputera, postanowiłam zainstalować inny bo inny, ale miałam nadzieję działający system operacyjny.

I tu są teraz problemy:
- w dziale "dodawanie i usuwanie programów" nie ma żadnego programu
- nie działają sterowniki, które były wcześniej, nie mam realteka którego bardzo potrzebuję, nie mam nawet zwykłej regulacji głośności
- nie działa mi modem (huawei), no i nie mam nawet jak zarejestrować tej wersji przez internet

Teraz jest jeszcze gorzej, niż było...

Co radzicie zrobić? Będę ogromnie wdzięczna za każdą radę.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2011 - 15:56

Tu masz program : GPartted , a tu drugi do usuwania śmieci czyli zbędnych zapisów : CCleaner , GPartedem usuniesz partycję C z dysku i sformatujesz w EXT3 jest to format pod Linux-a, lecz dzięki temu nadpiszesz wpisy z systemu Windowsa. Następnie powtórzysz operację z tym że format zrobisz już pod system Windowsa NTFS.
Teraz możesz instalować system i jeśli w tym wydaniu systemu są wszystkie podstawowe sterowniki to wszystko będzie grało.
Lecz przedtem sugeruję zapoznaj się z opisem prawidłowej instalacji systemu jest ona patrz niżej moja sygnaturka i temat Optymalizacja i konserwacja komputera tam masz opis instalacji. I pamiętaj wszystko ma swój cel a zwłaszcza zachowanie kolejności instalacji oprogramowania.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych