Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem/pytanie w związku z routerem bez modemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek1458

maciek1458

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 02 2012 - 22:40

Witam. Wczoraj zakupiłem router TP Link. Niestety niedoczytałem że jest on pozbawiony modemu. Czy muszę takowy dokupić jeśli mam internet z sieci osiedlowej? Czy będzie można skonfigurować ten router tak jak normalne routery, do sieci osiedlowej? ( RJ-45 "ze ściany" do routera, ethernet od routera do PC, jest to dla mnie pytanie najważniejsze). W tej chwili nie mam możliwości sprawdzić, ponieważ nie mam dostępu do swojego PC. Czy brak modemu=brak wifi? Proszę o odpowiedź83_produkt1.jpg

Normalnie nie potrzebuje modemu, internet mam "ze ściany" prosto do komputera.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 02 2012 - 18:12

Słuchaj jeśli masz rj-45 to nie możesz kupić routera z modemem, więc ten twój router jest OK. Niektórzy providerzy wymagają oryginalnego MACa, ale możesz to łatwo obejść klonując go. Pisząc coś na forum przedstaw takie dane jak MODEL URZĄDZENIA oraz PROVIDER. To, że wkleisz nam ikonkę routera wcale nam nie pomaga.

ps. te piersi w tagach też nie umknęły mojej uwadze.

  • 0

#3 maciek1458

maciek1458

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 02 2012 - 17:52

Ok, jest to TP-Link TL-WR740n, mój provider to MartonNet:D Ten router ma funkcje klonowania MAC'a więc i z tym nie będzie problemu, a wymagają oryginalnego, bo przy zmianie karty musiałem ich o tym informować ;)
Temat przenoszę // qauke

Użytkownik qauke edytował ten post 19 05 2012 - 23:13

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: router tplink internet wifi modem pc



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych