Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem]Problem z Internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 arek84

arek84

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 11 2008 - 22:17

Witajcie

mam problem taki, ze mam internet pod Firefoxem, dziala mi tlen i gg, ale pod IE nie dziala mi internet. takze w komunikatorze tlen nie mozna otworzyc poczty, nie dziala upgrade antywirusa i windowsa, kazdy program probujacy sie polaczyc wykrywa brak polaczenia, ale tak jak wspomnialem pod firefoxem i gg jest wszystko ok. Prolem nie dotyczy uslugodawcy internetowego, bowiem czy to w domu przez kabel czy na uczelni bezprzewodowo wystepuje ten sam blad. mam viste i acera 2490, anty: avira, wszystko oryginalne na biezaco aktualizowane, prosze o pomoc bo niedlugo mi sie zawirusuje caly komp od braku aktualnych baz... dzieki wielkie, pozdrawiam

  • 0

#2 mycha_*

mycha_*

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 12 2008 - 14:32

Witam!
nie wiem czy dobrze pisze ale jestem tu nowa, bardzo prosze o pomoc:)
mam problem z internetem, posiadam internet hyperion w komputerze stacjonarnym i potrzebuje internet do laptopa najlepiej bezprzewodowy jak to zrobic?? co kupic aby to wszystko dzialalo??? dodam ze po zalaczeniu komputera stacjonarnego laptop widzi internet(chyba przez wbudowany wirrales) i pokazuje jakas predkosc przesylu(o ile sie nie myle) ale internetu w laptopie nie ma!Dołączona grafika z gory dziekuje za odp. POZDRAWIAM

  • 0

#3 DareDevil

DareDevil

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 03 12 2008 - 19:39

heh :) widze ze nie ja jeden mam z tym problem... vista ma cos pomieszane z ustawieniami polaczen sieciowych... ja mialem ten sam problem i dzis udalo mi sie go rozwiazac... nie wiem na jakiej zasadzie ten blad windowsa wybiera sobie aplikacje ktore maja sie laczyc z internetem a ktore nie, ale niestety sobie wybiera...
co ja Ci moge doradzic? po pierwsze dzwonisz do dostawcy internetu i mowisz to co ja Ci tu napisze bo bez niego tego nie naprawisz...
klikasz menu start -> potem "uruchom" -> wpisujesz w okienko: cmd -> w okienku za kursorem wpisujesz: ipconfig /all
wyswietli ci cala mase informacji o twoim polaczeniu internetowym i komunikacji miedzy toba a dostawca internetu
co robisz dalej? szukasz na liscie pozycji "karta ethernet polaczenie lokalne" i spisujesz dane jakie masz odnosnie serwerow DNS; powinienes miec dwie wersje: pod lv6 i lv4, lub cos takiego; spisujesz te pod lv4... dzwonisz do dostawcy internetu mowisz co robiles i prosisz by sprawdzil czy adres DNS ktory ty masz w komputerze zgadza sie z tym jaki maja oni; najprawdopodobniej nie bedzie sie zgadzal - mnie sie nie zgadzal a co najsmiejsze w protokole internetowym (rowniez lv4) jest ustawione autowykrywanie; zapisujesz adresy DNS te ktore poda ci dostawca i wpisujesz w swoj protokol internetowy (lv4); uruchamiasz ponownie komputer i powinno smigac. jak beda pytac to mozesz sie na mnie powolac. ja mialem identyczny problem i przez telefon rozwiazalem go w 5 min, nie liczac 15 minutowego przekonywania sekretarki ze ma mi dac do sluchawki technika. jak tylko bedziesz mial dostep do neta to zaktualizuj sobie antywira i antyspy i zeskanuj kompa na wszelki wypadek. pod viste jest dostepny boczny pasek z gadzetami google i jedna z darmowych wersji dostepnych tam jest spyware doctor firmy pc tools. gdybys mial jakies pytania to na PW :)

to nie ten temat ale odpisze :D po pierwsze to nie wiem co to internet hyperion - moge sie domyslac ze dostawca internetu :D po drugie twoj laptop nie widzi internetu tylko widzi polaczenie bezprzewodowe, niestety moge sie tylko domyslac ze z twoim komputerem ktory ma tez karte bezprzewodowa, lub z routerem ktory masz, ewentualnie wykrywasz od kogos z innego mieszkania/domu. Jesli chcesz miec internet w komputerze i laptopie to najpierw musisz to zglosic do dostawcy internetu poniewaz musza oni zarejestrowac twoja karte sieciowa w swoim systemie; jesli masz juz ja zarejestrowana to sa dwie mozliwosci:
1) laptop laczy sie z internetem przez twoj komputer, wiec musisz skonfigurowac to polaczenie, ale jest to malo prawdopodobne w dzisiejszych czasach - malo kto jeszcze tak robi
2) masz router radiowy i twoj laptop go widzi jako dostepna siec, ale nie moze sie z nim polaczyc bo nie znasz hasla do polaczenia bezprzewodowego
A najlepiej to byc na miejscu u Ciebie i Ci to ustawic i pokazac co i jak bo przez czytanie tego nie zrozumiesz, zwlaszcza jesli jestes poczatkujaca osoba z komputerami :D
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 12 2008 - 19:55

Witajcie

mam problem taki, ze mam internet pod Firefoxem, dziala mi tlen i gg, ale pod IE nie dziala mi internet. takze w komunikatorze tlen nie mozna otworzyc poczty, nie dziala upgrade antywirusa i windowsa, kazdy program probujacy sie polaczyc wykrywa brak polaczenia, ale tak jak wspomnialem pod firefoxem i gg jest wszystko ok. Prolem nie dotyczy uslugodawcy internetowego, bowiem czy to w domu przez kabel czy na uczelni bezprzewodowo wystepuje ten sam blad. mam viste i acera 2490, anty: avira, wszystko oryginalne na biezaco aktualizowane, prosze o pomoc bo niedlugo mi sie zawirusuje caly komp od braku aktualnych baz... dzieki wielkie, pozdrawiam

Sprawdź ustawienia firewalla, oraz antywirusa któreś z nich blokuje dostęp do internetu przeglądarki IE, dla pewności wyłącz firewalla Windowsa i sprawdź potem włącz firewalla a wyłącz antywirusa. Uwaga jeśli jedno wyłączasz drugie musi być włączone!.
  • 0

#5 arek84

arek84

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 12 2008 - 20:54

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Rozwiazanie problemu: Trzeba bylo przelaczyc w przegladarce IE ustawienia proxy na automatyczne, nie wiem jakim cudem, ale byly tam powpisywane jakies dziwne ustawienia, ja tego nie zrobilem, bo nie uzywam tej przegladarki, pozdrawiam!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych