Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze sterownikami i dzwiękiem Windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 I3eMe0

I3eMe0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 12 2016 - 22:44

Witam. Ostatnio oddałem komputer do kompletnego wyczyszczenia. Wrócił z zainstalowanymi sterownikami itd lecz dżwięku nie było. Gdy wchodze w menagera urządzeń to przy ,,kontrolery dzwięku, wideo i gier'' -> Audio device on high definition audio bus -> własciwosci - pisze że brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia. Niestety gdy włączam płytę ze sterownikami to pisze że są one zainstalowane. Mam Windows Xp Home Edition z dodatkiem sp3. Próbowałem zainstalować na nowo sterowniki z płyty (choć pisało wyraznie - driver installed), ale przy samym koncu instalowania wyskakuje błąd, że nie mozna zainstalowac sterowników (error i jakies cyferki potem). Sterowniki mam Realtka, UAA z płyty próbowałem zainstalowac lecz również pojawia sie jakiś błąd. w menagerze nie ma żadnych wykrzyknikow pokazujacych błąd.. Co to moze byc i jak to rozwiązać? Jak usunac sterowniki ? może usuniecie i ponowne zainstalowanie pomoze? próbowałem, kliknalem odinstaluj lecz pojawił sie komunikat że to nie moze byc odinstalowane, ponieważ moze byc potrzebne do rozruchu komputera.. Sterowniki z płyty - Realtek HD AUDIO Driver, no i Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio. w razie potrzeby moge podesłac screeny błędów itd. Proszę o pomoc.



  • 0

#2 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 27 12 2016 - 15:55

Próbowałeś usunąć w menedżerze urządzeń? Właściwości na karte dźwiękowa i Odinstaluj...

  • 0

#3 I3eMe0

I3eMe0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 12 2016 - 16:32

Próbowałeś usunąć w menedżerze urządzeń? Właściwości na karte dźwiękowa i Odinstaluj...

Tak próbowałem.. W menagerze nie da rady usunąć, gdyż pisze że nie mozna usunac bo jes to potrzebne do rozruchu komputera... W Biosie patrzylem i jest włączona... pod tym linkiem masz poruszony ten sam temat, mozesz dokladniej sie dowiedziec co i jak : https://forum.dobreprogramy.pl/problem-ze-sterownikami-do-karty-dzwiekowej-windows-xp-538498t/#comment-3393785, najlepsze jest to ze nie moge zainstalowac sterownikow a pisze wtraznie ze do tego urzadzenia nie ma zaintsalowanych sterownikow a jak właczam plyte ze sterami to pisze driver installed czyli ze niby są zainstalowane



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych