Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze stabilnością nowego komputera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 07 01 2011 - 15:33

Tak jak w temacie ma problem. Włączam komputer, wpisuje hasło i jest pulpit. Wychądzą błędy typu program skype przestał działać lub, że jakiś inny program potrzebuje przynajmniej systemu windows 2000. Mrugnie raz ekran a czasami nie i odłącza się internet. To znaczy, że pisze ze jest moja sieć ale nagle wszystko się wyłącza, nie można się połączyć. Gdy robię reset, odpala się pc od nowa wszystko ładnie śmiga. Internet jest, programy wszystkie działają, żadnych errorów. Proszę o rady co może być przyczyną tego zachowania. Komputer ma 2 miesiące. Myślałem, że to ram ale memtest przez godzine nie znalazł ani jednego błędu. Oto konfiguracja:

Amd x4 955 lekko podkręcony do 3.5 ghz
Kingston Hyperx 4 giga 1600, w biosie ustawione mam na 1333
gigabyte gtx 460
Scythe mungen 2
Seasonic M12II-520 SS-520GM Bronze 520W
Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G
Cooler Master CM 690 wersja 1 czyli ta starsza
0

  • 0

#2 tojo25

tojo25

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 01 2011 - 18:24

Możliwe że masz uszkodzony system spróbuj reinstalekę i się dowiesz.

  • 0

#3 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 14 01 2011 - 20:34

Czym może być spowodowane uszkodzenie systemu? To nie może być jego wina.... Ale, że co- instalke mam uszkodzoną?
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 01 2011 - 22:32

Pierwsze to jak masz problem z pracą komputera czyli problemy z programami to nie wsadzaj rąk do komputera.
Takie rzeczy dzieją się z powodu. A : system nie oczyszczono z zbędnych wpisów, czyli tak po zainstalowaniu systemu i wszelkich podstawowych programów, należy zoptymalizować system CClanerem lub Odkurzaczem 12 potem zdefragmentować dysk twardy czyli inaczej uporządkować pliki na dysku.
B : Powyłączać zbędne procesy, ustawić aby wraz z systemem otwierały się tylko programy potrzebne do prawidłowej i bezpiecznej pracy komputera. Unikać uruchamiania zbyt wielu programów, każdorazowo przed zamknięciem komputera systemu należy oczyścić komputer CClanerem, Odkurzaczem 12 lub innym podobnym programem.
C : raz w miesiącu co najmniej przeskanować komputer programem Spybot-Search&Destroy lub antywirusem.
  • 0

#5 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 14 01 2011 - 22:41

Tak jak w temacie ma problem. Włączam komputer, wpisuje hasło i jest pulpit. Wychądzą błędy typu program skype przestał działać lub, że jakiś inny program potrzebuje przynajmniej systemu windows 2000. Mrugnie raz ekran a czasami nie i odłącza się internet. To znaczy, że pisze ze jest moja sieć ale nagle wszystko się wyłącza, nie można się połączyć. Gdy robię reset, odpala się pc od nowa wszystko ładnie śmiga. Internet jest, programy wszystkie działają, żadnych errorów. Proszę o rady co może być przyczyną tego zachowania. Komputer ma 2 miesiące. Myślałem, że to ram ale memtest przez godzine nie znalazł ani jednego błędu. Oto konfiguracja:

Amd x4 955 lekko podkręcony do 3.5 ghz
Kingston Hyperx 4 giga 1600, w biosie ustawione mam na 1333
gigabyte gtx 460
Scythe mungen 2
Seasonic M12II-520 SS-520GM Bronze 520W
Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G
Cooler Master CM 690 wersja 1 czyli ta starsza
0


Najpierw cofnij wszystko co podkręciłeś i sprawdź ponownie.Jeżeli nie będzie pracował stabilnie w pierwszej kolejności sprawdź pamięć programem memtest lub gold memory.Osobiście polecam memtest.ważna jest jak najnowsza wersja (wtedy poprawnie rozpoznaje pamięć i chipset. Godzina to według mnie za mało zapuść program na kilka godzin,np na noc.Oprócz tego sprawdź temperatury procesora i grafiki.Obciąż komputer jakimiś testami testującymi stabilność grafiki i wyciskajacymi ostanie poty z procesora.
  • 0

#6 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 15 01 2011 - 21:49

wszystko co napisaliście zrobiłem, oprócz tego żeby memtest zostawić na noc. Ale kumple z innego forum piszą, że to wina nierozgrzanych ram. I chyba to prawda bo jak włączam prime95 i proc i pamięć sie nagrzewają to po tak ok.6 min wszystkie błędy ustępują i jest cacy. Co Wy na to?
  • 0

#7 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 16 01 2011 - 08:17

Jak dla mnie to nie mają racji.Pamięć RAM to nie jest telewizor lampowy (takie były kiedyś i faktycznie musiały się nagrzać).Albo coś działa albo nie.Sprawdź jeszcze raz wnikliwie tą pamięć tak jak ci radziłem.Bo wydaje mi się że jest uszkodzona.
  • 0

#8 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 16 01 2011 - 15:13

czyli najpierw mam ustawić bios do ustawień domyślnych?? Bez oc? I dopiero zrobić test? Czy mogę z tym oc??
  • 0

#9 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 16 01 2011 - 16:49

bios do ustawień domyślnych i dopiero test
  • 0

#10 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 17 01 2011 - 17:56

co wtedy, gdy memtest na ustawieniach domyślnych nie wykaże błędów? Czego to będzie wina? Może dziś zapuszczę tego testa.
  • 0

#11 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 17 01 2011 - 18:24

Dokładnie, zapuść test i wtedy będziemy wiedzieć więcej. Albo inaczej: Zrób ponowną instalację systemu.

  • 0

#12 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 17 01 2011 - 20:03

Kurcze z tą ponowną instalacją systemu to nie za bardzo. Mam za dużo ważnych rzeczy na kompie. Hmm ciekawe czy to wina instalacji?? Raczej nie bo wszystko zainstalowałem normalnie- jak windowsa po prostu(żadnej filozofii nie ma) B)

  • 0

#13 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 17 01 2011 - 20:42

Zrób wreście ten test i nie "gdybaj".Potem będziemy myśleć dalej .
  • 0

#14 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 21 01 2011 - 15:05

Chłopaki właśnie zresetowałem ustawienia biosu do ustawień domyślnych i problemy nie znikły, dalej występują te same. To taka tylko informacja dla Was. Dziś na 100% zrobię test memtest na parę godzin i napisze ile błędów i tp.
A tu screen z dziś.

Dołączona grafika
  • 0

#15 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 01 2011 - 17:11

Kurcze z tą ponowną instalacją systemu to nie za bardzo. Mam za dużo ważnych rzeczy na kompie. Hmm ciekawe czy to wina instalacji?? Raczej nie bo wszystko zainstalowałem normalnie- jak windowsa po prostu(żadnej filozofii nie ma) :D

Po pierwsze nie lekceważ sprawy instalacji systemu od tego jak go zainstalujesz taki będziesz potem miał wynik, w tym przypadku zły.
Ponowna instalacja może pochłonąć trochę czasu ale się opłaca wystarczy zrobić kopie najważniejszych danych/plików
Mogę się założyć że źle zainstalowałeś system i popełniłeś błąd jaki każdy nie zorientowany nagminnie go popełnia lekceważąc nieraz drobne niby nic nie znaczące szczegóły. Na przykład po instalacji nie oczyści komputera z zbędnych wpisów w rejestrach oraz nie pozbędzie się zbędnych nie jednokrotnie folderów itp.. Lub nie wykona defragmentacji dysku lub po tym wszystkim nie wykona aktualizacji jak systemu oraz programów takich jak antywirusów, firewalli, przeglądarki itp.
Nie licząc że już od początku, jest nagminnie popełniany błąd i formatowanie przebiega od razu z pod systemu Windowsa a prawidłowo format powinien być przeprowadzany od programu nie zależnego od systemu uruchamianego z pod BIOS-a np. GPated lub inny.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 21 01 2011 - 17:11

  • 0

#16 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 21 01 2011 - 22:30

dobra, po formacie przeczyszczę komputer ccleanrem aby usunąć wpisy rejestru. Zaktualizuję bios i program antywirusowy. Zrobię defragmentację dobrym programem. I zainstaluje najnowsze stery, które wcześniej nagram sobie na płytkę.
  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 22 01 2011 - 10:19

BIOS-a i sterowniki możesz sobie darować z aktualizacją i bez tej aktualizacji jak zrobisz jak wcześniej pisałem wszystko będzie hulać. Tylko pamiętaj o aktualizacji XP-eka i dobrze mieć wszystkie wersje SP : SP1/SP2 i SP3.
  • 0

#18 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 22 01 2011 - 14:05

Halo halo, mam Windowsa 7 64 bit! Wydaję mi się, że system zainstalowałem dobrze. Bo komputer był nowy, czysty. I na świeżego pc zainstalowałem wina 7. I nie powinno być żadnych problemów.
  • 0

#19 Adrianoxs

Adrianoxs

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 22 01 2011 - 22:26

A więc to może być wina instalacji?
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 01 2011 - 01:19

Tak bo czy XP-eka czy Wina 7 czy Vistę byś instalował zasady są takie same i tak samo wymaga dbałości o każdy szczegół. Inaczej będziesz miał wcześniej czy później problemy. Na przykład dobrze jest pozamykać te zbędne procesy których nie wykorzystujesz, to samo z zamknięciem otwartych kanałów w sieci.Dobrać odpowiedni antywirus oraz firewall.
Jednym słowem każdy szczegół jest ważny.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 23 01 2011 - 01:20

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: niestabilność komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych