Skocz do zawartości


Problem/ zakłucenia odbioru sieci przez 2 usera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Qik_*

Gość_Qik_*

Napisano 05 06 2007 - 12:07

Mam sieć domową, i problem z Nią.
Kiedy Sam siedze na kompie internet działa jak powinien. Kiedy przychodzi brat i siada na swoim (drugim) kompie automatycznie internet Mi się psuje , nie łaczy, ściąganie nie ściaga, strony się ładują godzinani, ogolnie tragedia , jak wylącza kompa, Moj zaczyna na nowo działać. I niema problemów pomocy :D

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 06 2007 - 18:50

Witam.

Już kiedyś się z tym spotkałem. Problem polega na tym, że nie ma 'równowagi' wśród pakietów rozsyłanych pomiędzy Wasze komputery. U mnie było tak, że jeden komputer zwalniał niesamowicie po tym, jak na drugim był odpalony jakiś Torrent czy eMule. Wyjścia są dwa:
- zabawa z ustawieniami opcji QoS w opcjach routera;
- użycie na komputerach aplikacji NetLimiter, która ogranicza transfer łącza np. do 60kb/s. Nie ma wtedy 'podbierania' - każdy komputer ma taki sam transfer.



---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Gość_Qik_*

Gość_Qik_*

Napisano 11 06 2007 - 18:59

Fajnie tylko jak się zabrać za te ustawienia :D :D
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 11 06 2007 - 19:09

Witam.

No to może grzebanie w router'ze sobie odpuśćmy. Ściągnij aplikację 'NetLimiter', zainstaluj i po uruchomieniu wybieramy 'Continue'. W nowym oknie mamy pokazaną nawę komputera, a po jej rozwinięciu pokażą się wszystkie aplikacje korzystające z zasobów sieciowych. Możesz przypisać każdej z nich prędkość 'Download' jak i 'Upload'. Najlepiej jednak jak już pisałem, przypisać wartość maxymalnego transferu dla całego komputera. W tym celu przy nazwie swojego komputera w wole pole wpisujesz wartość limitu, a obok 'odfajkowujesz' wolne pole - tym samym włączając ograniczenie transferu. Powtarzając te same kroki możesz nałożyć limit na pakiety wysyłane.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 Gość_Qik_*

Gość_Qik_*

Napisano 12 06 2007 - 10:47

Dzięki za pomoc już się biorę do pracy.
:P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych