Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ładowaniem/baterią Ultrabook ASUSTek UX21E


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 amber_24

amber_24

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 01 2014 - 17:24

Witam wszystkich użytkowników. Jestem nowy na forum. Mam nadzieje ze mój problem trafił do odpowiedniego działu. 

Posiadam Ultrabook ASUStek UX21. Nie posiadam do niego żadnych dokumentów, gwarancji, opakowania. Nie znam historii urządzenia. Posiadam urządzenie, etui oraz oryginalny zasilacz. Urządzenie pracuje bez żadnych problemów w sytuacji zasilania sieciowego. Po odłączeniu kabla zasilającego ultrabook po prostu się wyłącza (w ciągu sekundy albo mniej). Windowsowy wskaźnik baterii podaje informację: podłączony, ładuje. Poziom baterii jest ciągle taki sam i wynosi 80%. Dioda na zasilaczu ma stale kolor pomarańczowy. 

Przeprowadziłem pełen format, aktualizację biosa, wszystkich sterowników. Nic się nie zmienia. 
Mam świadomość ze mogę tą baterię wymienić. Nie stanowi to problemu, ale nie mam pewności ze jest to wina baterii. Nie chciałbym niepotrzebnie inwestować ok 480 zł (bo taką tylko opcję znalazłem). Windows 8, 64 bit.

Wyniki BatteryBar v3.6.2: 
Stan naładowania: 80,2% 
Pojemność: 24 934 mWh z 31 101 mWh 
Ładowanie: 0mW 
Czas pracy : Unknown 
Elapsed time: 0:01 (since 80,2%) 
Zuzycie baterii: 7,4% z 33 600 mWh 

Wyniki BatteryCare: 
Stan baterii: Aktualna pojemność baterii: 80%, Pozostały czas pracy baterii: -- , Stan baterii: ładowanie. 

Szczegółowe informacje z BatteryCare: 
Model: ASUSTek UX21-48 
Fabryczna pojemność: 33600 mWh 
Całkowita pojemność: 31101 mWh 
Aktualna pojemność: 24934 mWh 
Prędkość ładowania/rozładowania: 0W 
Napięcie (v): 7972 mV 
Poziom zużycia: 7,44% 
Ilość cykli rozładowania: 0 

Wykonałem również za pomocą cmd.exe "powercfg /energy" 
Wyniki: 
Błędy: 6 
Ostrzeżenia: 9 
Informacje: 20 

Dane z raportu energy-report.html: 
Wersja BIOS: UX21E.214 , data systemu BIOS: 11/22/2012 
nr kompilacji systemy operacyjnego: 7601 
Rola platformy: PlatformRoleMobile 
Podłączone: true 
Liczba procesów: 60 
Liczba wątków 664 

Błędy: 
1. Zasady zasilania: Limit czasu uśpienia jest wyłączony (podłączony) 
2. Zasady zasilania: Stan minimalnej wydajności procesora wynosi 100% (podłączony) 
3. Wstrzymanie USB: Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania (+ jakieś tam parametry i dane) 
4. -||- 
5. -||- 
6. Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią: Wyłączono tryb ASPM (Active State Power Management) Magistrali PCI Express 
(... z powodu znanej niezgodności ze składnikami sprzętowymi tego komputera) 

Info o baterii z raportu: 
Skład chemiczny: LIon 
Długoterminowe: 1 
Pojemność nominalna: 33600 
Ostatnie pełne ładowanie: 31101 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, lub o jakiekolwiek wskazówki. Mile widziane będą również odnośniki do stron / forów / centrów pomocy, gdzie mogę znaleźć rozwiązanie. 
Jeżeli niezbędne będą dodatkowe informacje, czekam na pytania. 

 

Pozdrawiam, Aleksander. 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 01 2014 - 13:44

Bardzo możliwe że sterownik baterii odpowiedzialny za ładowanie padł..mógłbyś spróbować skalibrować elektronikę. I wtedy ewentualnie sprawdzić czy bateria naładuję się do 100% 



  • 0

#3 amber_24

amber_24

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 01 2014 - 14:55

Bardzo możliwe że sterownik baterii odpowiedzialny za ładowanie padł..mógłbyś spróbować skalibrować elektronikę. I wtedy ewentualnie sprawdzić czy bateria naładuję się do 100% 

Cos wiecej nt. "skalibrować elektornike" ?


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 01 2014 - 19:06

Zerknij, i daj znać czy coś się poprawiło.
http://www.youtube.com/watch?v=bxhra-INSuI

Użytkownik Qauke edytował ten post 08 01 2014 - 19:07

  • 0

#5 amber_24

amber_24

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 01 2014 - 17:51

Tam potrzeba odlaczenia zasilacza. jesli to zrobie, zenbook pada natychmiast. wiec ta opcja nie wchodzi w gre.


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 01 2014 - 16:34

Wyłącz lapka, odłącz zasilanie,wyjmij baterię, poczekaj z 2 minuty a następnie odpal laptop na zasilaczu.Następnie wyłącz ponownie laptop, odłącz zasilacz, włóż baterię i uruchom lapka.Podłącz zasilacz i sprawdź czy ładuje. 
 
Jeśli nie pomoże to spróbuj odinstalować sterownik od kontrolera ładowania baterii.Wejdź do menadżera urządzeń i znajdz grupę Baterie.Rozwiń ją, wybierz Microsoft ACPI-Compliant Control Method Bartery i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wybierz odinstaluj.Jak zniknie ikonka z paska to uruchom ponownie laptop.

  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 01 2014 - 16:34

Wklej też screena z jakiegoś programu np.BatteryMon (zakładka Info->Battery Info)


  • 0

#8 amber_24

amber_24

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 01 2014 - 16:46

Twoje podpowiedzi nie pomogły. sprzęt sprzedałem.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)