Skocz do zawarto艣ci


Zdj臋cie

Problem z zainstalowaniem modemu na 98


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartass

Bartass

    Obserwator

  • 6 post贸w

Napisano 22 10 2006 - 20:52

Prosze pom贸偶cie mi zainstalowac modem na 98. Mam dwa kompy w domu jeden ma oprogramowanie XP i dzia艂a wszystko bez zarzut贸w przy tym kompie mam pod艂aczony internet poprzez karte sieciowa wszystko dziala poprawnie. A problem jest taki ze ten sam modem chce podlaczyc poprzez usb do drugiego kopa ktory ma system 98 sterowniki na nim mam zainsatlowane ale nie chca ladowac sie strony, co zrobi膰???

ykoops// liter贸wki...

U偶ytkownik ykoops edytowa艂 ten post 22 10 2006 - 22:43

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Sta艂y u偶ytkownik

  • 377 post贸w

Napisano 22 10 2006 - 22:48

Czego艣 nie chwytam... u艣ci艣lij o co chodzi.
1. Komp nr 1 -system XP, internet z modemu i w艂膮czone udost臋pnianie po艂膮czenia dla kompa nr 2 przez kart臋 sieciow膮?
2. Komp nr 2 -system 98, internet dzia艂a przez sieci贸wk臋, pr贸bujesz prze艂o偶y膰 modem z kompa nr 1 i...
- komp nr 2 wykrywa modem?
- na kompie nr 2 konfigurowa艂e艣 nowe po艂膮czenie z internetem za pomoc膮 modemu?

  • 0

#3 Bartass

Bartass

    Obserwator

  • 6 post贸w

Napisano 23 10 2006 - 18:43

A wiec tak. Modem jest zewnetrzny, ma on dwa wyj艣cia na USB oraz na karte sieciow膮. W kompie nr. 1 (system XP) s膮 zainstalowane strowniki do modemu i jest on pod艂aczony poprzez kabel sieciowy. W kompie nr. 2 (system 98) modem rowniez zainstalowalem i do niego jest pod艂aczony ten sam modem pod USB. W tym kompie konfigurowa艂em po艂膮czenie (sie膰 LAN) i niec wiecej nie robilem. Nie wiem czy trzeba cos jeszcze ustawiac, myslalem ze to zrobie i bedzie dzialac... Co zrobic 偶eby 艂adowa艂y sie strony?

No i jak kto艣 co艣 wie? Bo ja tu kombinuje ale nie moge nic wymy艣le膰 nie chc膮 si臋 strony 艂adowa膰....:D:P:P

ykoops// po艂膮czy艂em posty, zacznij zwraca膰 uwag臋 na liter贸wki, poprawiaj posty funkcj膮 "edytuj"...

U偶ytkownik ykoops edytowa艂 ten post 23 10 2006 - 21:07

  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Sta艂y u偶ytkownik

  • 377 post贸w

Napisano 23 10 2006 - 21:09

Nie zapyta艂em o model modemu, moja wina :D. Napisz co to dok艂adnie za sprz臋t.
  • 0

#5 Bartass

Bartass

    Obserwator

  • 6 post贸w

Napisano 23 10 2006 - 21:35

Arris Touchstone tak sie nazywa ale nie wiem jak skonfigurwac to wszystko oczywi艣cie bez uzycia switch-a ma by膰 jedno pod USB a drugoie pod sie膰
  • 0

#6 ykoops

ykoops

    Sta艂y u偶ytkownik

  • 377 post贸w

Napisano 23 10 2006 - 22:21

Touchstone'y s膮 w wersji kablowej i telefonicznej, w obu przypadkach umo偶liwiaj膮 r贸wnoleg艂e pod艂膮czenie 2 komputer贸w, nie dzia艂aj膮 jednak jako router. Jak si臋 domy艣lam, na XP po艂膮czenie masz skonfigurowane przy u偶yciu DHCP, modem przydziela twojej karcie sieciowej numer IP, bram臋 i mask臋 podsieci. Na 98 spr贸buj utworzy膰 nowe po艂膮czenie modemowe/kablowe (niestety nie mam w tej chwili dost臋pu do kompa z 98 a z pami臋ci膮 kiepsko), gdzie艣 w ustawieniach b臋dzie IP/brama/maska przydzielone przez operatora, nie wiem jak z DNSami. Niech si臋 wypowie kto艣 z lepsz膮/艣wie偶sz膮 znajomo艣ci膮 98 i konfiguracji modemu kablowego (je艣li o taki typ po艂aczenia chodzi). Zajrza艂em na stron臋 UPC i w opisie do Arissa 450 czytamy:

Uwagi!

* Nie nale偶y pod艂膮cza膰 jednocze艣nie do modemu wtyczki RJ45 (karta sieciowa) oraz wtyczki USB. Mo偶e to spowodowa膰 uszkodzenie urz膮dzenia.
---
Modemy pod艂膮czane s膮 do komputera poprzez kart臋 sieciow膮 (Network Adapter) lub za po艣rednictwem portu uniwersalnej magistrali szeregowej (USB), umo偶liwiaj膮cego bezpo艣rednie pod艂膮czenie modemu do komputera. W obu przypadkach pr臋dko艣膰 po艂膮czenia jest jednakowa, niezale偶nie od typu pod艂膮czenia. W przypadku us艂ugi chello plus oraz ultra zalecane jest wykorzystywanie dedykowanego po艂膮czenia poprzez kart臋 sieciow膮.

No to jak to z tym modemem jest? Producent pisze na stronie, 偶e ethernet i USB dzia艂aj膮 r贸wnolegle a tu zabraniaj膮? lol
  • 0

#7 Bartass

Bartass

    Obserwator

  • 6 post贸w

Napisano 24 10 2006 - 18:17

Troche si臋 boje teraz pod艂aczy膰 dw贸ch r贸wncze艣nie, ale chyba raczej nie powinno sie nic sta膰, nie wiem jaki to ma wp艂yw i dlaczego zabraniaj膮.... hymm... A je艣li chodzi o IP/brama/maska gdy juz znajd臋 gdzie to wprowadzi膰 to jak znale艣膰 te dane 偶eby wpisa膰 je poprawnie?

  • 0




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych