Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wyświetleniem obrazu :(, Wina sprzeętu czy sterowników?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marki

marki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 06 2008 - 22:57

Witam




Mam problem sprzętowy lub ze sterownikami :(

Kilka dni temu kupiłem i podłączyłem przez DVI monitor Lenovo L220x.


W natywnej rozdzielczości 1920x1200 w OSie jest wszystko ok, problem zaczyna się jak chce włączyć jakiś film (bez względu czy DVD, divx, HD)

Po jakimś czasie oglądania filmu (raz kilka sekund, raz kilka minut) na górze ekranu pojawia się martwe pole wyglądające tak jak na zdjęciach:


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika



To górne pole jest nie aktywne - nie da się na nie najechać myszka itd.


Raz zdarzyło mi się nawet takie coś:



Foto (audio z filmu normalnie w tle było):

Dołączona grafika


Nie było wyjścia, zrobiłem twardy restart. Po restarcie jest normalny obraz.




Zdarzają się też sytuacje ze podczas oglądania filmu ekran robi się cały czarny lub ciemno fioletowy.


Dodam, że w każdej sytuacji z tym problemem cały czas komputer normalnie chodzi, film leci, mogę go przewijać używając skrótów klawiszowych, wyłączyć playera (też skrótem klawiszowym).



Za radą innych w panelu sterowania nvidii w opcji wyświetlanie -> zmień skalowanie ekranu płaskiego zaznaczyłem "użyj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach" i problem z tym paskiem na górze zniknął, ale za to kolory są paskudne - na filmie nic nie widać (jest bardzo ciemno i czerwono) :turned:
Wymieniłem też stery nvidii na najnowsze i niestety również jest to samo :(



Jak sobie z tym poradzić? Co to w ogóle jest? Sprzętowo, czyli albo monitor, albo grafika (7600GS, dokładnie Gigabyte NX76G256D-RH) czy coś ze sterownikami?



Pozdrawiam
Rafał

  • 0

#2 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 23 06 2008 - 18:24

karta zapewne pasywna? te objawy mogą wskazywać na przegrzanie

  • 0

#3 marki

marki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 06 2008 - 18:31

karta zapewne pasywna? te objawy mogą wskazywać na przegrzanie



A znasz może jakiś program który zapisuje temperaturę karty do pliku (chodzi o to ze z panelu nvidii dane znikają po restarcie).


Pozdrawiam
Rafał
  • 0

#4 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 23 06 2008 - 18:51

everest ,riva tuner ?

ale można też po prostu ręcznie sprawdzić czy karta się nie przegrzewa- włączyć komputer podziałać na nim troche i dotknąć radiatora karty - jak parzy to wiadomo co jest nie tak

pytałem także jak rozwiązane jest chłodzenie karty : pasywne(sam radiator) czy aktywne (z wentylatorem) ?

Użytkownik unitraxxx edytował ten post 23 06 2008 - 18:52

  • 0

#5 marki

marki

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 06 2008 - 19:12

Chłodzenie jest pasywne.

W OSie temperatura jest normalna (taka jak była zawsze). Zobacze jak jest podczas odtwarzania filmow (tylko jak znowu zwisnie obrac to nic nie zobacze :confused:


Pozdrawiam
Rafał

Użytkownik unitraxxx edytował ten post 23 06 2008 - 21:36
nie cytuj posta nad twoim

  • 0

#6 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 23 06 2008 - 20:00

Co raz to słysze,ze SILENT PIPE(bo chyba o tym piszemy) grzeje sie...To chyba jakies niedudane karty...Niektórym pomaga otwarcie obudowy, bądź możesz dodac jakiś wentylatorek chłodzący te kartę, zobacz czy pomoże.To takie tylko gdybanie,bardziej prawdopodobna opcją będzie to, że będzie trzeba oddac karte na gwarancję,badz poprosic o zwrot pieniedzy

pozdrawiam
Daniel
  • 0

#7 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 23 06 2008 - 21:38

ja doradzam instalacje na radiatorze karty wentylatora by na nią dmuchał, wtedy problemy powinny minąć chyba że karta się już przegrzała to wtedy może być nieodwracalnie uszkodzona, ale wiesz próbować można tym bardziej że kupno wentylatora nie jest jakimś dużym wydatkiem

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych