Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wyświetlaniem obrazu na monitorze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Syku 1986

Syku 1986

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 16 12 2007 - 14:49

Cześć. Mam pewien problem a mianowicie: obojętnie jaki monitor podłącze do komputera to niby wszystko ładnie wyświetla ale po pewnym czasie bolą oczy i głowa. Wątpie żeby chodziło tu o częstotliwość odświeżania. Sprawdzałem na monitorach płaskich jak i CRT. Mam taki sprzęt: Płyta główna ASRock Alive NF6G-VSTA, procesor Athlon ™ 64 3200+, NVidia GeForce 7300 LE, zasilacz Pc Power Suply model: take me 400 ( Ac-230V 4A 50Hz). Nie wiem co robić. Będe wdzęczy za pomoc

  • 0

#2 Diav89

Diav89

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 12 2007 - 16:12

heh... a ile siedzisz przed kompem ? :rolleyes: moze poprostu nie jestes przystosowany do dluzszego wysadywania przed monitorem, bo glowa by cie nie bolala od Hz odswiezania monitora. proponuje zalozyc okularki >>to działa<< oczy nie sa zmeczone. rob sobie przerwy co 1 h wypij cos zimnego (soczek;]) nie wiem ja specjalista nie jestem ale raczej pomeze ^^
pozdrawiam

  • 0

#3 Syku 1986

Syku 1986

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 16 12 2007 - 19:06

oczy bolą juz po 20 minutach siedzenia przed kompem, na innych kompach nic mi nie jest tylko na swoim, moze cos nie tak z kartą graficzną czy płytą główną, źle przetwarzają obraz czy coś, kto ma jakies pomysły to niech pisze
  • 0

#4 siergiejow

siergiejow

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 12 2007 - 02:54

Oczy męczą się też gdy masz ustawiona za dużą jasność/ciemność.
  • 0

#5 Prebedes

Prebedes

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 12 2007 - 09:59

monitor podłącze do komputera to niby wszystko ładnie wyświetla ale po pewnym czasie bolą oczy i głowa.


Wiem coś o tym więc ci podpowiem gdzie szukać przyczyny.
- Na pulpicie kliknij w puste miejsce myszą [prawym przyciskiem myszy] i najedź na właściwości.
- Wejdź w zakładkę ustawienia a potem wejdź na zaawansowane w tym samym oknie
- W zakładce monitor - masz coś takiego jak częstotliwość odświeżania ekranu. Rozwiń listę i zaznacz największą z opcji. W moim przypadku jest to 100 Hz. Zobacz Tutaj
- Potem pozamykaj okna i możesz spokojnie pracować przed komputerem. Jednak po mimo to gdyby cię bolały oczy nadal moze być to spowodowane też długim spędzaniem czasu przed komputerem albo telewizorem. Twoje oczy nie odpoczywaja i z tego powodu bolą cię gałki oczne i głowa. Zrób sobie przerwę co jakiś czas albo będziesz chodził w okularach. Pozdrawiam
  • 0

#6 siergiejow

siergiejow

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 12 2007 - 13:40

oświetlenie przy komputerze tez ma spore znaczenie.
  • 0

#7 Syku 1986

Syku 1986

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 12 2007 - 17:08

Wszystkiego próbowałem co napisaliście i nic nadal to samo. Mam monitor Samsung Synncmaster 920NW ale raczej z monitorem wszystko wporządku bo na zwykłych CRT jest to samo gdy podłączam je do kompa.Może karta graficzna przetwarza jakis zły obraz. Mam GeForce 7300 LE i zastanawiam sie nad kupnem GeForce 8500 GT może to rozwiąże problem. A może to przez zasilacz. Oczy mnie nie bolały aż do momentu kupna nowego kompa. I jeszcze jedno , co to jest kabel HDMI SPDIF, jak go podłączyć, ponoc do karty graficznej VGA?tylko nie widze tam miejsca na nie? Pomocy bo chcę w święta popykać se w Anno 1701 i Wiedźmina bez bolących,zmęczonych oczu .
  • 0

#8 siergiejow

siergiejow

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 12 2007 - 20:17

Polecam przejść się do Apteki po krople do oczu. Osobiście używam Sulfacetamidum. W paczce są dwie buteleczki po 5ml. Kosztowały chyba ~8zł.

Jeżeli nie będzie ci przechodziło to idź do okulisty. Ze zdrowiem nie ma żartów.
  • 0

#9 Syku 1986

Syku 1986

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 21 12 2007 - 20:05

Przeszłem się do okulisty. kupiłem specjalne okulary do płaskich monitorów i jest teraz git. Zamierzam też se kupic krople do oczów, bo do okularów cieżko jest sie przyzwyczaić. Jeśli same krople wystarczą to okulary odłoże. Ponoć są jeszcze jakieś nakładki szklane na monitor czy coś. Dzięki za odpowiedzi.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych