Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z włączaniem komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 05 2012 - 18:05

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z uruchamianiem komputera, mianowicie: uruchamiam go, wszystko niby włącza się ok, ale nie pracuje normalnie. Nie wczytuje jakby systemu , ale monitor się nie uruchamia, "No signal". Dopiero po wykonaniu ok. 10 restartów uruchamia się wszystko normalnie i bez problemów. I ostatnio czasami po kilku godzinach używania zdarzy złapać mu się blue screena, treści nie podam, za szybko znika.

Dzieje się tak od momentu, kiedy przeinstalowałem Win XP SP3 u siebie. Wcześniej robiłem to wiele razy i nie miałem problemów.

Komputer:
Procesor: Intel C2D E 7400 2.8 Ghz
Karta graf: GeForce 9500 GT 512 MB RAM
Pamięć RAM: 3 GB RAM DDR2-667 3 GB
Dysk 320 GB SATA 7200obr/min
płyta główna MSI G31M3-F
Zasilacz 400 W

Użytkownik SlwK edytował ten post 11 05 2012 - 18:13

  • 0

#2 filip3003

filip3003

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 05 2012 - 18:28

posluchaj. wez zobacz jak siedzi grafa bo mozliwe ze sie troche wypiela i gdzies nie styka a jesli nic to nie zmieni to sprobuj wyjac jedna kosc ramy albo przeloz z druga koscia . a jak bedziesz sprawdzac karte graficzna to mozesz wyjac przy okazji bateryjke na plycie glownej na jakies 3 minuty i wsadz ja potem z powrotem. to powinno pomoc. postaraj sie spisac kod bledu z bluescreena bo on na moze wiele powiedziec. ja kiedys mialem podobny problem to pomagalo mi przelozenie ramu. sprobuj to zrobic co napisalem i daj znac

  • 1

#3 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 11 05 2012 - 18:41

Nie rozumiem, komputer włącza się,slychac ze chodzi ale na monitorze wyświetla się NO signal? nie słychać żadnych sygnałów z głośnika systemowego wtedy ? może być to być wina karty graficznej, ale to ze resety pomagaja to dziwne w takim wypadku.
we właściwościach systemu możesz ustawić że komputer zatrzyma się na BSOD i zdąrzysz zobacz o co chodzi, ale najlepiej i tak przeanalizować zrzut pamięci : minidump i wrzucić go w jakiś windbg.
  • 0

#4 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 11 05 2012 - 19:14

Aż mi żal was :E

To wina zasilacza matołki :)

[uwaga=Macsch15]Użytkownik otrzymuje ostrzeżenie za niekulturalne zachowanie wobec użytkowników.[/uwaga]


  • 1

#5 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 11 05 2012 - 21:00

EmCe Jay takie uwagi zachowaj dla siebie, niech autor opisze konkretniej problem
  • 0

#6 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 11 05 2012 - 21:04

Opisał dokładnie problem, wina karty graficznej ? gdyby tak to obraz wcale by mu się nie pokazał, zasilacz może mu strzelać napięciami co powoduje zbyt mało mocy przekazywanej na linię 12V i karta graficzna nie zostaje uruchomiona również jak i procesor
  • 1

#7 filip3003

filip3003

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 11 05 2012 - 21:21

EmCe Jay a powiedz z czego to wnioskujesz. co ty zdalnie sprawdzasz mu napiecie w zasilaczu?? czlowieku to moze byc wiele rzeczy.
  • 0

#8 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 11 05 2012 - 21:26

Autor nie podał modelu, a każdy składak eksponuje że jak już chiefa ma to od razu jest niby mocarny

co ty zdalnie sprawdzasz mu napiecie w zasilaczu


A i tutaj cię złapałem na twoim pierwszym kroku, nie chodzi o ilość lecz o jakość, moc nadawaną na tej linii filtrowanie tętnień, blokowanie mikro przepięć itp.

czlowieku to moze byc wiele rzeczy


Siedzę o wiele dłużej w komputerach niż tobie się wydaje, dla ciebie wiele rzeczy to dla mnie wąski krąg bo z samego doświadczenia wiem co może powodować takie rzeczy, tutaj widzę klasyczny przykład niedoboru mocy zasilecza.

#edit2

Poza tym żaden markowy zasilacz nie zachowywałby się w ten sposób że się nie włącza, poza tym wymień mi podzespoły odpowiedzialne za uruchomienie komputera...

dobra wymienię je tobie procesor, zasilacz, płyta główna, teraz zasymuluję tobie uszkodzenie którychś z nich.

Zasilacz - problemy opisane przez autora.
Procesor - Usłyszałbyś tylko szum wentylatorów i za żadne skarby kompa nie odpalisz.
Płyta główna - Żadnej reakcji.

Użytkownik EmCe Jay edytował ten post 11 05 2012 - 21:39

  • 2

#9 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 11 05 2012 - 21:59

Nie wczytuje jakby systemu , ale monitor się nie uruchamia "No signal".



po tym to nie wiadomo czy system się nie wczytuje i jest czarny ekran, czy totalnie nic się nie dzieje i mamy "no signal"
sceptycznie podszedłem do karty graficznej i napisałem że " resety pomagają to dziwne w takim wypadku"
podejrzewam zasilacz owszem ale chciałem się upewnić czy przypadkiem nie chodzi tu problem systemowy

Bez urazy ale nie wywyższaj się ile to ty nie siedzisz w komputerach, bo dobrze to o tobie nie świadczy, powinniśmy tutaj tylko udzielić porady na temat usterki a nie sobie wzajemnie ciskać :D
  • 0

#10 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 11 05 2012 - 22:02

Dopiero po wykonaniu ok. 10 restartów uruchamia się wszystko normalnie i bez problemów.


Problemy systemowe dotyczą dopiero przy ekranie ładowania, do tego czasu są używane tylko mobo cpu psu

Zasilacz na 100% jeśli za jakiś czas mu się odwidzi i zadziała.
  • 1

#11 wisniowylk

wisniowylk

    Początkujący

  • 111 postów

Napisano 12 05 2012 - 12:18

Jaki masz zasilacz? Jak mustanga lub inny NO NAME to radze go wyrzucić przez okno.Mi sie wydaje że to zasilacz nietrybi widziałem takie rzeczy setki razy.Wymiana zasiłki powinna rozwiązać problem.Ewentualnie zbadaj kości ramu poprzekładaj itp jak Ci radzą chłopaki

  • 1

#12 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:04

Całe popołudnie siedziałem nad kompem, włożyłem zasilacz ze starszego komutera, i nic.. Zamieniałem kości RAMu, przeczyściłem wszystkie styki, kabelki, wyjmowałem kartę graf. i też nic.

Wystarczyło wymienić bateryjkę BIOSu na płycie głównej i jak na razie jest dobrze :D

Może chodzić na aktualnym zasilaczu ze starszego kompa? Daję też ss starego

Stary zasilacz

Dołączona grafika

Aktualny zasilacz

Dołączona grafika

Użytkownik SlwK edytował ten post 13 05 2012 - 19:05

  • 0

#13 wisniowylk

wisniowylk

    Początkujący

  • 111 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:13

No ten pc duzo niepotrzebuje mocy:) mozesz mi podac pisemnie te zasilacze? Jak szukałem sobie to dwa tygodnie studiowałem zasilacze :D
  • 0

#14 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:48

Stary noname ma 400 W, a aktualny ze starszego kompa ma 350 W, pamiętam, że jak go kilka lat temu kupowałem to był dobry, przyszłościowy sprzęt.


Niestety nie ma poprawy :/ Na próbę wyłączyłem go, włączyłem ponownie i znowu jest jak wcześniej.. :/

Działa normalnie dopiero, gdy wyjmę baterię BIOSu z płytki głównej, po następnym włączeniu już jest jak wcześniej.

Użytkownik SlwK edytował ten post 13 05 2012 - 19:50

  • 0

#15 wisniowylk

wisniowylk

    Początkujący

  • 111 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:51

pod jakim pc sprawdzałeś zasiłke
  • 0

#16 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 05 2012 - 19:54

Obie pod tym

Komputer:
Procesor: Intel C2D E 7400 2.8 Ghz
Karta graf: GeForce 9500 GT 512 MB RAM
Pamięć RAM: 3 GB RAM DDR2-667 3 GB
Dysk 320 GB SATA 7200obr/min
płyta główna MSI G31M3-F


Może spróbuję przeinstalować system.

Użytkownik SlwK edytował ten post 13 05 2012 - 19:57

  • 0

#17 wisniowylk

wisniowylk

    Początkujący

  • 111 postów

Napisano 13 05 2012 - 20:04

Zrób tak ...niewiem ile masz tych kości 3gb...ale jeśli 2 lub 3 to zostaw jedną kość włącz pc ,wyłączy sie to włóż nast. A te wyjmij ...i tak aż zrobisz pętle móże to pomoże albo zmień paste pod prockiem i mostem
  • 0

#18 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 05 2012 - 20:08

Kości mam 2, zapewne jedna 2 GB, druga 1 GB firmy Good Ram, jak nie wypali z reinstalką systemu to się tym pobawie.

Trudno jest samemu zmienić pastę? Czytałem, że nieprawidłowe nałożenie może powodować jakieś problemy, i nie wiem czy samemu się za to zabierać.

Użytkownik SlwK edytował ten post 13 05 2012 - 20:09

  • 0

#19 wisniowylk

wisniowylk

    Początkujący

  • 111 postów

Napisano 13 05 2012 - 20:17

to jest banalne...sciągasz radiator z procka czy tam mostka starą paste zetrzyj ale np papierem toaletowym a nie zdrapując:) nakładasz nową zazwyczaj są w strzykawkach w stosunku 1na3 razy użycia.Ale ja czuje że to ramy są...Przy włanczaniu pc nie pokazuje ci żeby sprawdzić pamięć ram?sory za błędy z tela pisze bo mam sam awarie
  • 0

#20 SlwK

SlwK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 05 2012 - 20:26

O to współczuje, ale thx za chęci pomocy.


Droga jest taka pasta? I jakiej firmy najlepiej kupić?


Spróbuje przeinstalować ten nieszczęsny system, a jak to nic nie da to pokombinuje z kościami RAM, w ostateczności włożę stare kości po 96 i 256 MB DDRki :D



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera komputer nie włącza się



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych